Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kennelköhögést kapott már el...

Kennelköhögést kapott már el a kutyátok a parkban?

Figyelt kérdés
Pl. Városligetben? Van egy menhelyről mentett kutyám másfél hónapja van nálunk. Az elején köhögött,folyt az orra, öklendezett. Az orvos a menhelyen (Illatos) azt mondta hogy meg van kicsit fázva..kapott gyógyszert ott.Én is elvittem első héten orvoshoz, mert a hasa is elkezdett menni és volt aki rákérdezett ,hogy nem kennelköhögés-e. Az orvos azt mondta ,hogy szerinte egészséges, sovány, de csak meg van fázva. Mindenesetre kapott gyógyszert. Nem említett kennelköhögést vagy hogy nem vihetem kutyák közé. Az antibiotikum kúra után szépen meggyógyult már nem köhögött két hete. Tegnapelőtt voltunk lent a Ligetben és találkoztunk egy kutyával és 10perc játék után a gazdája mellékesen mondta ,hogy kennelköhögése van az övének ( most hozta az Illatosról ). El is váltunk és mondtam neki ,hogy azért ne vigye oda más kutyákhoz amíg meg nem gyógyul,de valahogy tök nyugodt maradtam nem gondoltam ,hogy ennyire fertőz. Aztán este megint lementünk sétálni. Több kutyával is játszottunk, úszott is a tóban. Erre reggelre megint elkezdett köhögni ( nedvesen )és kicsit folyt az orra :S Ennyi idő alatt kijöhetett rajta ha elkapta vagy csak az esti fürdés? Elmentünk az orvoshoz és adott szirupot amitől már nem köhög de antibiotikumot is felírt ha lenne láza akkor adjam be. Most azon izgulok ,hogy elkapta tényleg és mi is tovább adtuk..mert én sem vettem túl komolyan...mennyire komoly ez a betegség? Én csak nemrég hallottam róla.
2013. aug. 17. 17:27
 1/9 A kérdező kommentje:
A kutyát ilyenkor nem lehet vinni sétálni? Itt olvastam ,hogy azt mondta neki az orvos. Nem elég ha elkerüljük az érintkezést?
2013. aug. 17. 17:33
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kéne nagyon menni vele olyan heyre, ahol járnak más kutyák.


Igen, mi is parkban kaptuk el (Miskolcon) Mint kiderült, azért kapta el a fél város, mert egy fogykos gazdi lehozta a beteg kutyát oda sétálni. Mivel levegőben is terjed, nem csak közvetlen érintkezéssel.

2013. aug. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
uhh..na ezt nem tudtam és ma is voltunk lent. Most akkor merre mehetek városban? Valahová csak le kell vinni :S Jajj remélem gyorsan túl leszünk rajta.
2013. aug. 17. 18:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Van egy facebookos ismerősöm, egy versenyen az egyik kutyája elkapta a kennelköhögést, aztán az összes kutyája beteg lett, több életveszélyes állapotba került mert ideg/amúgyis beteg...
2013. aug. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*idős
2013. aug. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jajj istenem :S Most nem tudom,hogy amikor kihoztuk a menhelyről az volt-e a baja vagy sem..bár mindkét állatorvos azt mondta h megfázás és nem mondta h ne vigyem kutyák közé..de más fórumokon is olvastam ,hogy félvállról veszik ezt a betegséget az orvosok ( most nem mondom ,hogy az enyém is )Mindenesetre nem engedtem kutyákhoz amíg köhögött..és már meg is gyógyult erre tessék most elkapja egy másik kutyától. Bár szerencsére csak egy reggel köhögött nagyon azóta nem is, szóval lehet ,hogy csak a fürdés miatt,de azért most nem viszem kutyák közé. Mennyi idő amíg lecseng ez a betegség? ( Bocsánat ,hogyö sszefüggéstelenül írok nagyon fáradt vagyok )
2013. aug. 17. 20:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Kutyától függ. Mi kb 1 hét alatt túl voltunk rajta doki nélkül, de egy roti és egy boxer több, mint 1 hónapig járkáltak dokihoz, a boxer majdnem bele is halt.
2013. aug. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi!

A kennelköhögés a kutyák influenzája. Hasonlóképpen is terjed, cseppfertőzéssel. A legtöbb kutya kis köhögéssel, pihenéssel le is tudja győzni, a szövődményei a veszélyesek, ezért idős, kölyök vagy legyengült immunrendszerű állatra kell jobban vigyázni.

Az én falkámba is bekerült, két fiatal 8 hónapos kutya köhögött csak, az autoimmunbeteg volt nagyon rosszul, őt antibiotikumozni kellett, a többi 3-nak nem volt még köhögése sem, pedig folyamatosan együtt vannak.

2013. aug. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Remélem akkor mi is jól jövünk ki belőle. Jó kedve van, eszik, játszik..most köhögni is csak egyik reggel köhögött. Szedi a szirupot, láza nincs. Remélem így is marad. Köszönöm a válaszokat! :)
2013. aug. 17. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!