Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos kutyának fél év...

8 hónapos kutyának fél év múlva újra kell veszettség elleni oltás?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy 3 hónaposan kell fél év múlva újra, de ha 8 hónaposan kapta az elsőt akkor is? Kötelező ez?
2013. aug. 17. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen kötelező.Az enyém 6 hónaposan kapta elsőnek, de muszáj télen újra.
2013. aug. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Az első oltás az csak kombinált oltás ezért kell még egy oltás ami csak veszettség elleni.
2013. aug. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mi az hogy csak komibnált oltás az első? veszettség elleni oltást kapott. Előző kutyám nem kapott újra fél év múlva, nem is kérték ezelőtt öt évvel. Kertben tartott kutyánál meg örültek ha évente elvitték a kötelező veszettség elleni oltásra. Szóval ez kötelező vagy csak ajánlott?
2013. aug. 18. 08:18
 4/10 anonim ***** válasza:
A kombinált oltás csak ajánlott, a veszettség elleni oltás, ami kötelező! Bár ettől függetlenül nem árt beoltatni kombinálttal, hiszen bármi lehet, ha állatorvoshoz mentek, ott is összeszedhet bármit!
2013. aug. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kombináltat fog kapni, előző kutyám is úgy kapta, egy évben veszettségi és kombinált is, kölyökkori oltásai meg vannak, a kérdésem most erre a második veszettség elleni oltásra irányul, hogy ez kell-e fél év múlva vagy nem, mert már 8 hónaposan kapta az elsőt, az előző kutyámnál nem is mondták, hogy kell fél év múlva újra (ő is akkor kapta) így egy kicsit most meglepődtem. Ez csak egyfajta lehúzás vagy tényleg szükséges a két veszettség elleni oltás?
2013. aug. 18. 10:18
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát, ezt kérdezd meg a dokitoktól inkább, mert eltérő lehet, hiszen ugye nem ez szerepel a hivatalos oltási programban és pl. kombinált oltás esetében (ahol a kölyök kori kimaradt) hallottam már olyanról, h egy 10-12 hónapos kutya nem ugyanazt az oltási sorozatot kapta, mint egy 6-8-10 hetes kölyök!

H lehúzás-e? Csak annyit mondok, h a veszettség elleni oltás 3 évig is hat a kutyákban, mégis évente kell ismételni. Kivéve, ha titer vizsgálatot csináltat az ember, ami kb. abban az árban van, mint maga az oltás, ha nem drágább...

2013. aug. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pár éve él, hogy egy éves kor alatt kettő veszettségi kell a kutyának.A hat hónap nem azt jelenti, hogy ki kell várni a hat hónapot, hanem 6 hónapon belül még egyet kapnia kell.
2013. aug. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2013. aug. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Körülbelül 8 hónapos lehetett mikor az első veszettség elleni oltását kapta. Akkor én már nem oltatom be fél év múlva újra, csak 1 év múlva. Köszi a válaszokat. Egyébként ezt a 3 éves dolgot én is hallottam már, de úgy vagyok vele jó, kapja meg évente, de azért ez a fél év múlva újra már kicsit túlzásnak tartom. A három kölyökkori oltását megkapta 8-10-12 hetesen, azt nem sokára kapja a kombináltat rá, csak a veszettségi csúszott.
2013. aug. 18. 18:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy "elcsúsztál" a veszettségivel, törvényt sértettél. ha netán beleakadsz valakibe, aki ellenőrzi, megvan-e a két kezdő oltás, akkor szívás. De ennek igen kicsi a valószínűsége.

Szerintem egy évesen beadathatod neki újra a veszettségit és a káposzta is megmarad, meg a kecske is jóllakik. Utána pedig marad a következő években az évi egyszeri oltás.Úgyis szoktak emlékeztetőt adni a dokik 1 évesen. Akkor megbeszélheted a te orvosoddal.

2013. aug. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!