Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 3 éves Bichon Havanese...

Van egy 3 éves Bichon Havanese kiskutyám, és családi okokból el szeretném adni. Ha eladom, az új gazdinál meg fogja szokni?

Figyelt kérdés
Ha már fél éves kora óta nálam van,meg fogja szokni máshol?

2013. aug. 18. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Megszokik. De kétlem, hogy eladni el tudnád.
2013. aug. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Oggi Doggi ***** válasza:
Persze, hogy megszokja.
2013. aug. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalaníttasd és ajándékozd el,mert különben olcsón eladva jó eséllyel szaporítóhoz kerül.
2013. aug. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az én kutyámról lenne szó, hogy olyan helyzetbe kerülnék, hogy megváljak tőle, akkor az első dolgom az lenne hogy ivartalanítsam. Második hogy pénzt nem kérnék érte, hanem felszerelésekkel együtt (amiket a kutya is megszokott) odaadnám az új gazdinak. Így biztos nem szaporításra használnák fel. Meg megkérném hogy küldjön róla képeket a későbbiekben, hogy biztosítsanak róla, hogy jó helye van. De bárkinek nem adnám oda, az tuti.
2013. aug. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Bár én elsősorban megbízható ismerősömnek adnám oda a kutyát. Meg szabad kérdezni, hogy milyen családi ok? Lakás dolog? Vagy mi?
2013. aug. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 molly3 ***** válasza:
Megszokni megszokná! De ivartalanítsd ki nehogy tenyésztési célra vigyék el! Megbízható embernek add! Azokat a cuccit is add az új gazdinak amiket használ és nagyon szeret! íígy könnyebben megszokja!
2013. aug. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ismerősnek adnám el,ahol látogathatom.Egyébként jön a baba és nem szeretnénk babát és kutyát egyszerre a lakásban,na és persze a kettő egyszerre eléggé költséges lenne.
2013. aug. 20. 20:37
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát a te dolgod, de én nem látok akadályt kutya és baba között. Ha szeretem a kedvencemet, nem passzolnám le a baba végett, főként úgy hogy még el is várom hogy perkáljanak érte. Még nem olyan idős a kutya, kutyát az ember 10 vagy akár több évre vállal, már akkor kellett volna gondolkodnod, és inkább nem kellett volna kutyát vállalnod. De sajnos az emberek többsége olyan mint te, gyorsan vesznek egyik napról a másikra egy kutyát, át sem gondolják teljesen, aztán ha valami kis változás van az életükben, úgy kezdik hogy a kutyának mennie kell. Szomorú. Lehet csak én vagyok túlságosan állatbarát, de ennyi erővel a születendő kisbabádat is beadhatnád a zaciba, mert már van egy kutyád is (akiért felelősséget vállaltál min. 10 évre). Akkor minek a baba? Szerintem egy Bichon Havanese nem eszi ki a hűtőtöket, már a mérete miatt se. Szóval nem gondolnám hogy a kutya miatt kerülnétek a híd alá. Ez az én véleményem, csak a kutyut tudom sajnálni, hogy nem megfelelő gazdához került kiskorában...
2013. aug. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azért egy gyerek mégsem egy kutya...és már van egy lányom,ö kérte a kutyust,mit kellett volna mondjak neki?? Hogy nem kaphatsz kutyát,mert lehet,hogy majd 2,5 év múlva lesz egy tesód,és ha ö lesz majd a kutyust el kell ajándékozzuk??
2013. aug. 21. 19:49
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Anyááám, tipikus idióta szülő. "Persze kincsem kapsz egy kiszkutyát" Eleve gyereknek nem veszünk házi kedvencet, főleg nem ilyen kisgyereknek. Egy állat tartása felelősség, nem egy tárgyról beszélünk, amit ha megun akkor kidob az ember. Undorító az egész, bele sem merek gondolni. De tényleg jobb lesz, ha a kis Bichon kap egy normális, szerető gazdit, ahol rendes életet élhet, és ahol nem kell attól rettegnie, hogy mikor basszák ki az utcára, ha éppen megunják a "kedves" gazdik. És igen tudni kell nemet mondani egy gyereknek, nem az a jó gyereknevelés, ha minden szart a segge alá kap. Először kutya, majd az okostelefon, utána a laptop, így szépen sorjába. De ha az a gyerek egy autót kér az 5. születésnapjára, akkor meg fogod neki venni, mert a gyerek azt kéri??? Gondolkodj már el egy kicsit. Egy normális ember felelősségteljesen vállal kutyát, épp úgy mint gyereket. Egy kutyának szüksége van mozgásra, sétákra, nevelésre, foglalkozásra. Ha a drága gyereked ennyire akart volna kutyázni, meg kellett volna neki magyaráznod érthetően hogy miért nem lehet, kapnia kellett volna egy plüsskutyát, és rendszeresen hétvégén elvinni a közeli menhelyre, hogy kutyázhasson. Úgyis megunta volna 1-2 hét alatt....mert a gyerekek ilyenek...
2013. aug. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!