Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív és harap a kiskutyám...

Agresszív és harap a kiskutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos bichon havanese kiskutyám, és állandóan harap, próbáltam már az orrára koppintani, megrázni a grabancánál, elterelni a figyelmét de nem segít csak jön nekem. Másik dolog meg ha ő valamit nem akar például hogy behozzuk az udvarról, esetleg a fülébe csepegtetni(be volt neki gyulladva) akkor nagyon agresszív lesz majd szabályosan megtámad harap és csúnyán morog rám. Nem egyszer sebesített meg. Ezen kívül nagyon okos és aranyos kutyus. Mit tehetek ez ellen? Ötletek? Köszönöm előre is! :)

2013. jún. 26. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

havanese-m van.


már most ő a fönök a háznál,fogjátok szigorúbban..mi is azt tettük ha lázadt,hisztizett nem hagytuk neki!


ha harap egyszerűen nem foglalkoztunk vele fél óráig,nálunk az orra koppintás nem volt hatásos..


amikor támadna akkor eréjesen szóljatok rá,hogy NEM SZABAD!(nálunk ez elég volt)

ha nem segít tegyetek rá pórázt és húzzátok be,persze azért óvatosan,de érezze,hogy nem ő irányít,ajánlom,hogy vigyétek kutyaoviba és kérjetek segítséget az oktatóktól..az ovi nem drága vhol ingyenes vagy 500-1000 ft / alkalom,szocializálódni is remek illetve az ilyen próblémákban tudnak tanácsot adni!



Cesar Milan műsorát,könyvét ajánlom!

2013. jún. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nekem van egy Német Spitz kiskutyám ugyan ezt csinálta. Mink lenyomtuk a nyakát és nem csinálta utána!
2013. jún. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szaszekk ***** válasza:

Ejha! Igen nagy baj van nálatok kérdező. Világosan látszik, hogy a kutya átvette a falkavezér szerepét.

A "megráztam már a grabancánál" nem mindegy, hogy mikor, ki, és hogyan alkalmazza, ha belefog. Volt egy hölgy ismerősöm, aki ugyanígy járt. Amikor segítettem neki megoldani a problémáját, megnéztem mit, és hogyan csinál. A tacskó keverék kiskutyát (8 hónapos volt) nem tudta "lenyomni". Egyszerű feladatként le kellett volna nyomni a kutyát az oldalára, de nem sikerült neki. a kutya sorozatosan felugrott, kiszabadította magát. Az ismerős elmondta, hogy fél, nehogy valami baja legyen, vagy megharapja.

Mondanom sem kell, hogy a kutyát (első kutya tulajként) úgy dédelgette néha, mint egy kis gyereket. (ez a legnagyobb baj, ugyanis a kis méretű, és a kiskutya is kutya.)

Mára már ő a falkavezér, de többször kellett neki segítenem, hogy hogyan is kellene, és min változtatni.

Nem tudom hol laksz, de egyszer szívesen megnézném miket csinál a kutyusod még, vagy leírhatnád. Milyen dominanciális jegyeket látsz még?

2013. jún. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Egy 3 hónapos kutya valószínűleg csak játszik, ilyenkor még nagyon sokszor nyitott szájjal játszanak, mindent azzal ismernek meg. Ha fáj, akkor nyikkanj fel, és hagyd ott.

A fülcsepegtetésre pedig averzív hang korrekcióra pl. nálunk a lábas koccintása a padlóhoz elég volt, hogy kizökkentse a hisztiből. De én a helyedben megpróbálnám először jó dolgokhoz kötni pl.a fülcsepegtetést. Az udvarról való behozás miatt max hisztizik, arra mehet egy taps és egy élesebb nem. Röviden, tömören, és nincs ellenkezés. De a fülcsepp elég kényelmetlen lehet neki. Ha kajával jól motiválható, akkor egy valaki folyamatosan adjon a szájába mondjuk csirkefalatkákat, míg te a fülével ügyködsz, a végén meg nagy dicséret, ha jól viselkedett.

Ha ez nem elég, akkor óvatosabban kell közelíteni, akkor már a fülérintésre is mehet a dicséret és juti, és majd pár nap vagy hét után tűr a fülcseppet. Ha a fülcsepp hosszú távon kell neki, akkor érdemesebb az utóbbi módszert alkalmazni, mi például a fésülést oldottuk meg így, ma már rágcsálja a kis csontját az ölemben, én meg fésülöm közben.

Egy három hónapos kiskutyát nem érdemes dominancia felől megközelíteni, látszólag, ismétlem, látszólag jó magyarázóelv, de pl a dominancia és az agresszió közt max összefüggés lehet, de nem egyenlőségjel, ráadásul az elméletet is egyre jobban kérdőjelezik meg. Attól, hogy egy kutya odakap, még nem domináns, félhet is valamitől, vagy fájdalma lehet. Pl. a fülcsepp az egy kellemetlen dolog, ha meg bevadul a játékba akkor a grabancrázás sokszor csak még jobban megvadíthatja.

2013. jún. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Kicsit zavarosan írtam:)

Arra gondoltam, ha kellemetlen dolgokat kell átélnie, próbálj pozitív választ kialakítani a kutyában pl. jutalomfalattal. Viszont ha hiszti van, tehát nem fél, nem éri fájdalom vagy kellemetlenség, mégis makacskodik, akkor zökkentsd ki (szóval, tapssal) stb és vidd véghez az akaratod, majd vezesd át egy másik feladatra. Pl. hiszti a behozás miatt->averzív hang->hisztit abbahagyja->dicséret és egy rágócsont, amivel ellesz a következő pár órában

2013. jún. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Cinti12 ***** válasza:
hát nekem a bolognesem 3 hónaposan azt se tudta hogy mi az az agresszív mindig csak játszott, ezt nem szabad engedni hogy így viselkedjen nállam kamaszkorába tüzelésnél csinálta ezt és nagyon elszégyelte magát és bocsánatot kért szó kb 1 hétig folyamatosan!!! ha eszik és oda megyek hogy elvegyem a tálát akkor se csinálhat semmit hanem arréb megy pedig semmire se tanítottam meg csak van a kutyákhoz tapasztalatom. most az a baj hogy nem tudom hogy játszásból vagy agresszív a kutyád mert három hónaposan nekem ez elég fura hogy egy havanese harapjon. most én kérnék valamit lehet hogy te nem akarod de ha csinálna valaki videót hogy hogy morog vicsorít téged és feltennéd tudnék segíteni!!!!!
2013. aug. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Cinti12 ***** válasza:
vagyis a bolognesem nem ezt csinálta mint a te kutyád hanem megmorgott bocsi rosszul írtam.
2013. aug. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Cinti12 ***** válasza:
mostmár 3 és fél éves
2013. aug. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!