Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik az 1. tüzelésnek az előjelei?

Mik az 1. tüzelésnek az előjelei?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos közepes testű kutyusom mostanába a kanok viselkedése más lett vele szemben. nagyon szagolják neki ott Az egyik kan kutyus rá is mászott 2 napja+az én kutyusom is máshogyan viselkedik a kanokkal.Szerintetek nemsokára tüzelni fog?

2013. aug. 19. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:
A pérája megdagad.Ha megjelentek a vércseppek akkor az már a tüzelés.Még vérzik a szuka nem is fogja magához engedni a kant és még a péra sincs kellőképpen felpuhulva. Mikor már nem vérzik onnantól kell rá nagyon vigyázni mert ha akkor összeragadnak tuti lesz egy rakat kölyök.Csukd be olyan helyre ahonnan nem tud megszökni nem férnek hozzá a kanok. Ilyenkor nagyon leleményesek tudnak lenni.
2013. aug. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha jól értelmezem van egy 6 hónapos szukád, meg pár kanod. Nem tudom milyen fajtájúak, de ez így nem maradhat! Gondolom nem akarsz minden évben tizes almokat, mert arra rámegy a gatyád is (chip, oltások, féreghajtás stb). Hogy mennyi kidobott kiskutya van az utcákon, azt gondolom már Te is észrevetted. És remélem le is szűrted, hogy nem lenne jó ha még nálad is gyártódnának a menhelyes kutyák száma. Jó tanács hogy minél előbb ivartalanítsd legalább a szukádat. Szoktak lenni ivartalanítási akciók, érdemes azokat is figyelni.
2013. aug. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
oh nem kanom az nincs csak egy szukám majd ivartalanítani fogjuk.ugye leszuktam vinni sétálni és a kanok már máshogy viselkednek vele.amelyik kan eddig játszott vele mostmár rá mászik
2013. aug. 19. 11:12
 4/8 A kérdező kommentje:
most szeptemberben akarjuk már ivartalanítani
2013. aug. 19. 11:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne engedd hogy rá másszanak! Azért légy résen. Ne engedd hozzá a kanokat.
2013. aug. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat igyekszem nem oda engedni hozzá de elég nehéz ha a kannak a gazdija engedi a kutyájának és ha elmegyünk jön is utánunk a kan gazdája meg a kan is de mindig résen vagyok amikor egy kutyuskával találkozunk lent minél elöbb ivartalanítom csak nem tom hogy ha addigra tüzelni fog.anyukámmal "imádkozunk" ho szeptemberig ne tüzeljen mert szeptemberbe lessz rá pénzünk.:/ :(
2013. aug. 19. 11:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Légy erélyes és szólj rá határozottan a kan kutya gazdájára, hogy tegye pórázra a kutyáját, és húzzon el. Én biztos nem hagynám magam. Ha a kan rámászna akkor belerúgnék 1-2őt attól sem lesz baja. Csak határozottság kérdése minden. Ne legyél tunya.
2013. aug. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi anyum szokta mondani a kanos gazdinak jó erélyesen mostmár bátorítottál én is fogom mondani.köszönöm már alig várom hogy tudjam ivartalanítani
2013. aug. 19. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!