Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Előfordult már, hogy elhagytad...

Előfordult már, hogy elhagytad a kutyádat vagy hogy elszökött?

Figyelt kérdés
Mennyi idő után láttad viszont?Hogy reagált a kutya amikor viszont látott?
2013. aug. 21. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Azon a környéken kell keresni ahol eltűnt és előbb utóbb meglesz (mondjuk vidéken ez egyszerű pesten bármi megtörténhet)
2013. aug. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nem fordult elő.
2013. aug. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Több éve pont aug. 20-án tűnt el a kutyám. Sétáltatás közben elszakadt a póráz és elveszett a készülődő tömegben. Egész éjjel kerestem, de csak két nap múlva került meg. Ismét keresésére indultam és szembe jött az utcánkban. Nagy kő esett le a szívemről. Sajnos pár hónapja meghalt, 14 évesen.
2013. aug. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nekem 12 évig volt egy befogadott kóbor kutyám. Mindíg kiment a kerítésen, nem bírt az ösztöneivel. Mindíg visszajött, volt hogy nap után mocskosan büdöse, aztán megfürdettük, megint ápoltuk, a fene se tudja milyen helyeken járt. De nagyon okos volt, még az úttesten is körülnézett jön-e kocsi. Szegénykének a kóborlás is lett a veszte, amikor 12 évesen úgy gondolta hogy megküzd egy területért, a másik kutya elharapta a torkát, elvérzett a fagyos téli éjszakán. Ezt is onnan tudom, hogy megtaláltam mikor sétáltam kaját venni neki. Most 3 év után megint lett egy kiskutyánk, DE Már kerítést cseréltünk fa kerítésre, nem ez a hálós cucc ami alatt kikapar, Minden lehetséges kifelé vezető útvonalat bezártunk. Ti is tegyetek így, és foglalkozz vele minél többet. Nem akarlak elkeseríteni, de ha a kutya nem kóborkutya, nem sok esély van rá hogy visszajön. Hívjátok a menhelyeket hátha ott van. Vagy ha időd van menj furikázz kicsit. De már lehet befogadta más, az is előfordulhat. Nincs a nyakörvén egy kis valami, amiben benne van az elérhetőséged?
2013. aug. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Jelenlegi kutyám az első igazi, saját kutyám. Soha nem hagytam el, a szó szoros értelmében nem szökött...DE :D

2 évvel ezelőtt egy hétvégén a kiadós délelőtti séta után itthon pihenve csörgött a telóm: kedves sok-kutyás ismerősöm hívott - hol vagyok??? Hol a búbánatban lennék, itthon :D Mert a kutyám a tőlünk 200 méterre lévő Duna-part felső részén van és játszik a kutyáival. Mondom jó vicc...de tényleg :O kimentem a kertbe, Argos sehol.

Utána mentem, a többit inkább nem részletezem...

Előzménye: megtanítottam kinyitni a kaput, de nélkülem és biztatásom nélkül soha nem sikerült neki...hát akkor igen :D


Gyerekkorom kutyája igazából ismerősé volt, panelban. A kutyát rendszeresen egyedül engedték le sétálni, ivaros kan...tüzelés esetén 1-2 napig simán nem ment haza...no comment.

Hétvégén és szünetekben mentem a kutyáért, hoztam nagyszülőkhöz, és játék, séta, tanítás, stb-stb...évek múltával egyre erősebb lett a kötelék.

Egy kis dombon sétáltunk, kutya mögöttem jött...egyszer hátra néztem, nem volt ott :O rohantunk haza, kb. 1 km-re. A kertben feküdt :) Vhogy elkeveredett és hazajött.


Máskor vittem haza a gazdiknak, de tüzelő agár után elfutott...hazajöttem, mit tehettem volna. Legközelebb mondták a gazdik, hogy 2 nap után ment haza kimerülve.

Utolsó 1,5 évében volt már hivatalosan is az enyém, ezt az időt már nálam töltötte. Ebből bő fél évet voltunk kertesben.

Benti kutya volt, ha nem voltam itthon. Hazaérve kutya sehol. Nagyapám mondta, hogy kiengedte a kertbe dolgát intézni. A kapu meg gondolom nyitva maradt a szomszéd miatt, a kutya meg megsétáltatta magát, ahogy előtte 13 éven át tette eredeti gazdájánál...2 buszmegállóval odébb megtaláltam, örült nekem és hazajöttünk. Ezt két egymást követő nap eljátszotta.

2013. aug. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, rémálmaimban. Jobban utálom mint amikor szörnyekről álmodok... A valóságban: SOHA.
2013. aug. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Huskym hozzámkerülésekor masszív szökős volt, de úgy, hogy akár 1-2 hétre is elment a volt tulajától, és vadászott magának. Nagyon sokáig küzdöttünk/ küzdünk ezzel, most már a jelenlétemben nem lépne le, de mikor anyuéknál kertben hagytam, mindig megsétáltatta magát. Ha utánamentem, eleinte parázott, hogy mi lesz, de kedvesen hívtam, és örült nekem. Másik kutyámat ki sem lehet a seggemből mozdítani hozzá képest.
2013. aug. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az angol szetterem megszökött legalább háromszor. Mindig meglett kb. fél nap után, a környéken rohangáltunk utána. Volt olyan, hogy jött visszafelé, és szembejött az utcán. Meglátott minket és ott helyben lefeküdt ahol volt, megvárta míg odaérünk és rácsatoljuk a pórázt. Utána együtt hazamentünk.
2013. aug. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!