Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos kan golden retriever...

3 hónapos kan golden retrieveremre néha rájön a morgás-harapás és nekem akar esni. Szerintetek, hogy lehetne kezelni?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi baja lehet, nagyon aranyos, játékos kutya gyerekbarát, de ritkán rájön a hatalomvágy olyan mintha valamit védelmezne és nem enged magához morog, vicsorít, harap. Előre is köszönöm a válaszokat :)

2013. aug. 21. 18:25
 1/4 anonim válasza:

Én úgy tudom,hogy a kutya mindent érzékel,amit a gazdája érez éppen.Szóval,ha Te valamiért éppen ingerült vagy,azt a kutyád is érzi és pont úgy fog rád reagálni.Ideggel és dühvel.

Egyébként a kutyákkal mindig éreztetni kell,hogy ki a falkavezér,hogy tudja mit szabad és mit nem.

2013. aug. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A kölyök kutyák ilyenek. A miénk is ilyen volt, néha durván odakapott az ember kezének, néha ha futottunk vele akkormeg megharapta a lábunkat. Sajnos nincs mit tenni, akármennyire is rosszul esik néha adni kell nekik egy 'észheztérítő' pofont és bizony fel kell emelni a hangunkat ahhoz, hogy megértse mit is csinált rosszul. Ne felejtsük el, hogy olyanok mint a gyerekek, szeretet kell nekik és szigor egyszerre, főleg ilyen kiskorban.
2013. aug. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kittike még mindig bölcs tanácsokat ad:-)

3 kutyám van és mindegyik az első szóra leáll, pedig nem ütöttem meg őket. Ajánlom kérdező hogy olvasgasd a Cerberos honlapján a falkavezérségről szóló részt. Ha a kutyus harap, morog, ugrál egy erélyes nem szóval told el magadtól, és hagyd ott. Ha utánnad fut akkor se foglakoz vele. Légy következetes. Ha lenyugodott hivd oda magadhoz és kezdeményezz játékot. Ha megint elkezdi a fentieket az eljárás. A játékot mindig te kezded, és te fejezed be

2013. aug. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kölyök, és nem tudja a szabályokat. Pontosan milyen helyzetben morog?

Mi már végigmentünk kölyökkorában sztem az összes morgós helyzeten...mondjuk azóta sincs ilyen problémánk, csak rendbe kellett tennie a bukóját, meg kapcsolatot építeni.

Védelmez valamit: játékot, csontot, helyet stb? Akkor morog, amikor hozzáértek? Akkor morog, ha el akarjátok mozdítani a helyéről? Akkor mororg, ha táplálék van a közelében? Játék után, közben?

A morgás egyszerűen annyi, hogy nem tudja még hol a helye, illetve alig ismer titeket. Mindegyiket meg lehet külön-külön oldalni, de az összesnek együttvéve bizony a fegyelemező hang megtalálása lenne a kulcsa. Éreztetni kell a kölyökkel, hogy nem hogy nem helyes, de még csak el sem tűrhető, amit tesz. Viszont, ha egy érzékenyebb kutyáról van szó, és pl tárgyőrzésről, akkor nem ártana megtanítani neki, hogy a gazda nem jelent veszélyt az adott tárgyra, sőt, jó, ha odaadja. Szóval pontosan milyen helyzetben morog??

2013. aug. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!