Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom elérni, hogy a...

Hogyan tudom elérni, hogy a kölyök kutyám szobatiszta legyen?

Figyelt kérdés
Tanácsokat szeretnék kérni, hogyan tudom elérni hogy szobatiszta legyen. Most 3 hónapos a cane corso kölyköm. Pár napja hoztuk el a tenyésztőtől és még vannak problémáink. Reggel, evések után, játék után, alvás után de max 1,5-2 óránként leviszem pisilni. Mindig pisil meg kakil mikor lemegyünk, de fent semmilyen jelzést nem ad hogy pisilnie kell. A kakival az első pillanattól nem volt gondunk. Hogy tudom elérni, hogy a bent pisilés is megszűnjön?

2013. aug. 22. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Pár nap alatt ne várj csodát :)

Folytasd ezt, amit elkezdtél és figyeld a jeleket. Ne várd tőle, h rögtön üljön be az ajtóba v ugatással jelezzen. Ha már elkezd körbe-körbe szaglászni, az is egy jel, h dolog lesz!

2013. aug. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gondolom megdicséred, ha lent pisil/kakil, ugye?
2013. aug. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

furcsa hogy a tenyésztőtől hozott 3 hónapos kölyök nem szobatiszta. általában a tenyésztők erre kényesen ügyelnek. furcsa az is hogy 1,5-2 óránként van alkalma a kutyusnak mégis történnek balesetek. hiszen ez az idő nagyon sűrű.

tehát magyarán a kölyök csak úgy elereszti magát mindenfajta zokszó nélkül...


namármost ha épp rajtakapod akkor NEM TÚLZÁSBA VITT némi letolást csak hogy érezze hogy nem vagyunk megelégedve a cselekedetével. nem kell durván leszidni mert az csak rosszabb lehet. kint mindig nagy elismerően dicsérni kell. mintha a világ legszuperebb dolgát tette volna. itt figyelni kell hogy lehetőleg ne legyünk túl harsányak mert néhány kutyát ez zavarhat és ellentétes reakciót válthat ki belőle. ezenfelül marad az idő, mígnem lassacskán képes lesz visszatartani max 2 óráig, bár az igazat megvallva furcsállom hogy három hónaposan erre nem képes. talán megmutatnám egy dokinak is hogy minden rendben van e, és nem egészségügyi probléma áll a dolog hátterében.

2013. aug. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Figyelj az árulkodó jelekre , úgy mint a körbeszaglászás vagy a körbe-körbe járkálás. Ilyenkor azonnal ragad meg a pórázt és vidd ki a kedvenc helyére, ahol könnyíthet magán. Ha ott végzi el a dolgát, dicsérd meg és jutalmazzd meg valami finomsággal.

Ha kint végzi el a dolgát, minden alkalommal - rögtön ürítés után - dicsérd meg . Soha ne várj vele otthonig, ugyanis csak így tanulja meg, hogy mi az, amit elvársz tőle.Ha már találtál egy helyet, ahova kutyusod szívesen jár, ha a "szükség" úgy hozza, akkor térj vele vissza mindig ugyanoda . Vidd el hosszabb sétákra és játssz vele, de mindig csak a kétbetűs kitérő megtétele után.Amikor a kiskutya éppen vizel, kommentáld a nagy eseményt a "pisil a jó kutyus!" vagy hasonló bátorító kifejezéseket, így elérheted, hogy pár alkalom után csupán a biztató szóra nekiálljon elvégezni a dolgát a kiválasztott helyen.De azt tudod hogy a cane corso nem éppen lakásba való?..Mikor már majd nő akkor minden nap vidd mozogni.Legjobb lenne egy nagy kertes ház neki.

2013. aug. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem bullmasztiffom van panelban, köszöni jól van és boldog kutyus.

Ha megfelelően le van mozgatva, olyan mindegy neki, h hol pihen. Vagyis nem mindegy, mert a legtöbb kutya szívesebben teszi ezt a gazdi közelében, mintsem a kertben egyedül.

2013. aug. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos pont ez a bajom, hogy semmilyen előjel nélkül pisil. Se szaglászás se helykeresés. A mozgásra figyelünk reggel este 1-1 órás séta meg este meg lent marad mozogni a társasház udvarán. Később meg futni is szeretném vinni. Napközben is minden séta legalább 15 perc.
2013. aug. 22. 15:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Mennyit bír így a lakásban pisi nélkül kb?

Az jutott eszembe, h nem fázott fel esetleg? Ha még csak nem is szimatol v nem járkál körbe-körbe, csak tényleg derült égből villámcsapásként jön, ezt sem lehet kizárni.

Egyébként jól értem, tényleg minden sétánál, tehát 1,5-2 óránként kakil is? Milyen tápot adtok neki?

2013. aug. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs egész nap előtte a víz? Esetleg zuhanyzóba nem mászik be, és iszik onnan?
2013. aug. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Napközben 15 perc séta még az elején elég,de később nagyon kevés lesz.Max 1 óra az ideális vagy 1,5..
2013. aug. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Max egy vagy másfél? :O Akkor az én kutyámnak góliátelem van a hátsójában, mert megesik, hogy 2-3 óra intenzív séta után sem vágja le magát itthon és dől ki alukálni. :D
2013. aug. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!