Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nyakörv vagy a hám kényelmes...

A nyakörv vagy a hám kényelmesebb a kutyának?

Figyelt kérdés
2013. aug. 24. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A hám az kényelmesebb mert ha hírtelen megrántod nem a nyakát "téped" meg vele.
2013. aug. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hám kényelmesebb neked is, kutyának is, szerintem.

persze sétához, a kiképzés az más, ott nyakörv kell.

2013. aug. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A nyakörv kényelmesebb és az a helyes megoldás. Hám csak akkor kell a kutyának ha olyan munkát végez vagy ha beteg a torka. Nekem a kutyáim a nyakörvet az első pillanattól kezdve észre sem veszik. A hámban viszont alig bírnak menni és utálják, szétterpesztik a lábuk, hogy ne érjen oda, hosszas szoktatás után szoknák csak meg, de nem is használom mert nincs rá szükség.
2013. aug. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én eddig hámot használtam, de a spánielem pár hónapja annyira húz, hogy már nem bírom. Pedig eddig szépen jött mellettem, nem tudom mostanában mi van vele. Régen nem szerette a nyakörvet, pedig kölyök korában is azzal tanítottam sétálni. Ha egy kicsit feszes volt a póráz öklendezett.

Ma elvittem nyakörvvel, még sosem sétált velem ilyen szépen. Egyáltalán nem húzott, figyelt rám, ha kicsit visszább húztam egyből lassított. Egy ideig nyakörvvel viszem, és ha ilyen szépen megy, akkor mostmár áttérek a nyakörvre. A bőr vagy a szövet nyakörv kényelmesebb neki?

2013. aug. 24. 16:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Az teljesen mindegy. (szerintem)

A bőr talán tartósabb.

2013. aug. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező: ne a kiegészítőket cserélgesd, hanem neveld a kutyát. Ha az megvan akkor teljesen mindegy mi van rajta. Ilyen egyszerű. Valószínűleg a nyakörvet is meg fogja unni, aztán majd azzal is húz megint. Nevelés.
2013. aug. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, de nem ez volt a kérdésem. Nagyon önfejű kutyáról van szó, már elkezdtem a nevelését, de nem megy minden egyből, a sétálás amugy is a gyengéje. Ettől függetlenül akartam megkérdezni, hogy melyik kényelmesebb a kutyámnak, nem kell egyből belekötni mindenbe!
2013. aug. 25. 10:50
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 25. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!