Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 éves németjuhász lutyánk...

8 éves németjuhász lutyánk hátsó lábai nagyon fájnak a füleit pedig eszik a legyek, hogy segíthetek neki?

Figyelt kérdés

fasztatiszta és állítólag ez a betegségük, h idős korban elgyengülnek a hátsó lábai... hogy segítsek neki h ne fájjon, ne húzza annyira őket?


Illetve mit tehetek a legyek ellen? vmi házi csodaszer nincs ellenük?


2013. aug. 26. 16:44
1 2 3 4 5
 1/50 sippara ***** válasza:
81%
Ha neked fájnának a lábaid, a te füleidet ennék a legyek, mit csinálnál? Na, azt kell a kutyával is: ELVINNI ORVOSHOZ, nem otthon végignézni, ahogy ki tudja, mekkora fájdalmak közt meghal.
2013. aug. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
65%

hátsó lábra csinálnak nekik ilyen kerekes bizbaszt, elvileg nem kényelmetlen nekik meg lábukat is beakasztod és mozog mint ha sétálna csak nem terheli.

legyekre meg állatorvos tud ajánlani valami kencét. én betadinnal kentem be neki, fertőtleniti meg nemcsípik a szagát a legyek nekem bevált de inkább vidd orvoshoz..énis azrt nem vittem mert még csak pici folt volt de ugyvoltam h ha 2-3nap alatt nem javul akkor viszem

2013. aug. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:

mindig kihívjuk az orvost és írt is fel neki tablettát, amit reggel és este adunk neki

én úgy értettem a kérdést h én h segíthetek még neki...pl. masszírozás vmilyen porcépítő vagy hasonlók (mert erre a doki nem mondott semmit sem)


a fülei nincsenek rossz helyzetben, nem vérzik neki és nem is gennyes, csak látom h folyton rászállnak a legyen és szeretném megelőzni a bajt :)

ebben az esetben is jó lehet a betadine?

2013. aug. 26. 16:56
 4/50 A kérdező kommentje:
*legyek
2013. aug. 26. 16:57
 5/50 anonim ***** válasza:
Ez volt az én német juhászommal is. Több mint valószínű a két betegség nincs összefüggésben egymással. De enyémnek is mindkettő volt. A fülére az állatorvos adott kenőcsöt ami valami iszonyat büdös volt és fekete színű. Kutyám nem nagyon szerette de nagy háborúk között mégis bekentük és helyre is jött tőle szépen. Nos a lábak... Ő 2 éves körül volt mikor ez előjött nála. Kalciumhiányos táplálkozás okozza általában azt mondta az orvos. Kutyám kapott injekcióba kalciumot az helyrehozta. De adj neki sok csontot és esetleg kutyáknak van ilyen tablettában étrend-kiegészítő Calcium az olyan 500-1000ft 100db és szívesen meg is eszik. De tényleg nézesd meg. Nekünk jó állatorvosunk van. Szerdánként ingyen kijön. A kenőcs volt 1600Ft a kálcium injekció 4000ft. Szóval nem pénz érte. Ne nézd hogy szenved....
2013. aug. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvost nem kell kihívni, meg kell fogni a kutyát és bevinni egy olyan rendelőbe, ahol például meg tudják vizsgálni, hogy ne csak találomra gyógyszerezzék. Ez a csodaszer, amit keresel.
2013. aug. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
Anno mi is kentük a fülét minden ilyesmivel. A vége az lett hogy a legyek úgy kicsípték neki hogy már vérzett... :(
2013. aug. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:

köszönöm, rá fogok kérdezni ezekre az állatorvostól! :)

azt mondta a doki h ez majdnem minden idős fajtatiszta németjuhásznál előjön és nem nagyon lehet vele mit kezdeni... :/ vért már vetettünk vele, de minden rendben talált, ezért nem hiszem, h nála kalcium hiányról lenne szó :(

elaltatni nem szeretnénk még, de ha továbbra is ennyire szenved vagy jobban, akkor muszáj lesz

ezért szeretném megkönnyíteni neki a dolgot, h ne fájjon annyira

mert alíg bír felkelni már szegényke...nem bírják el a hátsó lábai... :/

2013. aug. 26. 17:01
 9/50 anonim ***** válasza:
Pedig 8évesen elég korai.... Enyém most lesz 5 és aktívabb mint kölyöknek... Sajnálom...
2013. aug. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
90%
Lehet segíteni rajta, megfelelő mozgatással, úsztatással, táplálékkiegészítőkkel. Persze az igazi az lett volna, ha nem vesztek olyan kutyát, akinek a felmenőinek az egészségügyi állapotával nem vagytok tisztában, és akkor megúszhattátok volna ezt az egész diszplázia-dolgot. Merthogy ez nem a fajta betegsége, nem minden német juhász végzi így, hanem jórészt azok, amelyikek olyan helyről származnak, ahol nem figyelnek oda a diszpláziára való hajlam visszaszorítására, konkrétan fogalmuk sincs, hogy beteg kutyákat szaporítanak-e vagy sem.
2013. aug. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!