Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák értik amit az emberek...

A kutyák értik amit az emberek mondanak nekik?

Figyelt kérdés
pl ha valaki beszél a kutyájához a kutyája érti minden szavát?
2013. aug. 26. 22:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Te érted, mit ugat a kutyád?
2013. aug. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Nem. Azokat a szavakat érti a kutya, amikhez társított valamiféle jelentést. Ezek egy részét magától tanulja meg (például ha etetés előtt mindig közlöd valakivel, hogy mész kutyát etetni, akkor ezt a hangsort a "jön a kaja" jelentéssel társítják), más részét meg direkt tanítja az ember, például az ül, fekszik, gyere ide stb. vezényszavakat.

Ezen felül a beszédből leszűrik például az ember aktuális hangulatát, hogy most vidáman szólsz hozzá, vagy mérgesen, vagy szomorúan... Sőt, ugyanaz a szó is lehet más jelentésű más hangsúllyal, legjobb példa erre a kutya neve: alapvetően azt jelenti, hogy "figyelj rám", de ha fenyegető hangon mondod, mindjárt tiltásnak minősül.

2013. aug. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Az olyan dolgokat ertik, amiket sokszor mondasz neki. Pl. Megyunk setalni, vagy gyere jatszunk, vagy megyunk furdeni stb... Mikor mondom, hogy megyunk setalni, de meg nem latja a porazt mar orul..vagy, ha mondom, hogy megyunk furdeni mar menekul (utalja a vizet). A parancsszavakat is erti: ul, fekszik stb..

de, ha beszelsz hozza azt nem. Ha kedvesen mondod neki, hogy : 'nem szeretlek' akkor a hangsulyodbol azt veszi le, hogy te most valami jot mondtal neki es orulni fog. De ha mergesen mondod, neki, hogy 'mindennel jobban szeretlek' akkor pedig azt fogja hinni, hogy valami rosszat mondtal. Szoval a szavakat nem erti, csak a hangsulyt.

2013. aug. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
az ember amikor beszél a kutyájának/hoz, önkéntelenül is alkalmaz testjeleket:)) És a kutyák inkább ezt értik meg, de sokat levágnak a hansulyból is, jó vagy éppen rossz az amit mondasz:)))
2013. aug. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Vitatkoznék megint csak :D


Mármint igaz az amit mondtok, de előfordulnak furcsaságok.

Tegnap este elmentük sétálni barátnőm kutyája viszont egész nap a lovardában volt és gondoltam hogy csak a másikat vigyük most. Mondtam is hogy csak a Dieselt vigyük. kicsivel később mikor el is indultunk sétálni a kicsi mint az őrült vágtázott az ajtóhoz és nem volt hajlandó visszamenni a szobába.

Sose csinált még ilyet én meg sose mondtam még. Persze lehet hogy véletlen.

De nagyon sok anekdota van ami ilyenekről szól. Sőt Csányi is ír érdekeseket a kutyák szőrös gyerekek című könyvében ott pont van ilyenről is szó.


Persze nem arról beszélek hogy minden szót ért.. De ki tud venni egy idő után a mondatokból rá utaló részeket akár. Sőr állítólag nem ráutaló részeket is bár azt én még nem tapasztaltam.

2013. aug. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Azt, hogy mit mondasz nekik azt nem értik, szóval a szavak jelentésével nincsenek tisztában.

De nem írom le még egyszer azt, amit előttem írtak, mert lényegében ugyan azt tudnám mondani.

De, viszont, annak ellenére, hogy tisztában vagyok vele, hogy nem tudja, hogy mit beszélek, sokszor képes vagyok elhinni azt, hogy de, igen ő érti amit mondok.

Sokszor van olyan, hogy mikor kimegyek hozzájuk, akkor kérdezem, hogy na miújság, mihez van kedved ma? És nagyon sokszor, ha ezt megkérdezem, akkor az egyik rögtön hozza a játékát, és lerakja elém, mintha azt mondaná, hogy játszani szeretnék, vagy máskor csak lefekszik mellém, és az ölembe hajtja a fejét, mintha mondaná, hogy hagyjál gazdi, lusta vagyok:)

De ezt csak akkor teszik, ha megkérdem, hogy mihez van kedved. Mintha értené:D

Illetve, amikor vagyunk valahol, és nem figyel, akkor mindig megfenyegetem, pedig nem is fenyegető hangnemben, hanem inkább mókásan, hogy fejezd be, vagy megtéplek, megverlek stb... és olyankor lehajtja a fejét, és odakullog. Mintha tudná, hogy mit jelent a megverlek, holott életében soha nem kapott ki, a legdurvább büntetésem az volt, hogy egyszer lenyomtam a földre.

De kutyasuliban is, meg mindenhol megmosolyogják azt, amikor szólok neki, hogy fejezd be vagy...és befejezi, és oda jön:)

2013. aug. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk olyan mintha szinte mindent értenének. Beszélgetek a párommal miközben ő fekszik például olyan pózban, hogy nem lát minket, de amikor róla beszélek úgy, hogy ki sem mondom a nevét, akkor megfordul és rám néz nagy boci szemekkel, olyankor szoktam neki mondani, hogy igen rólad beszélek :D Beszélek tovább más dolgokról, elfordul megint és ha megint mondok róla valamit akkor megint rám néz, akkor már nevetek, hogy igen még mindig te vagy a téma :D Volt olyan, hogy leraktam neki a kaját, száraztápot és mondtam a páromnak, hogy lehet adni kéne neki husit is, erre otthagyta a kaját odarohant a hűtőhöz és nézett rám farok csóválva. Sokszor vannak ilyen és ehhez hasonló esetek. :)
2013. aug. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 sippara ***** válasza:
100%
Nem és igen. Nem tanulják meg a nyelvet, soha egy kutya sem fogja felfedezni a nyelvtani szabályokat, de rengeteg szó, kifejezés megértésére képesek maguktól is, hát még ha esetleg tanítja is őket az ember :) az enyémet mindenféle hülyeségre megtanítottam, tárgyak, helyek, cselekvések, emberek neveire, kifejezésekre (akarsz menni...?, kérsz...?, meglátogassuk....?, felhívjuk...?, hozzunk...?, vigyünk...? stb), meg tudom tőle "kérdezni", hogy éhes-e, szomjas-e, fáj-e valamije, mit akar csinálni, így mostanra például az abszolút nemkutyás tágabb családom abban a hitben él, hogy a kutya közel beszél magyarul :D a lényeg szerintem az, hogy sokat, sokszor beszéljünk a kutya előtt, vagy akár közvetlenül hozzá.
2013. aug. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Jaj meg történ még valami ami érdekes.

Szoktunk olyat játszani hogy eldobom a labdát/botot és a kutya melletem marad. Olyankor úgy küldöm hogy hol a bot. Ha esetleg nem találja akkor kérdőn jön vissza és akkor mondom és mutatom hogy ott a bot.

A cica szó jelentését nem vertem a fejébe de valahogy összeköttötte mindegy is.


A lényeg hogy tegnap mivel egyedül sétáltunk láttam egy macskát.

Meg kérdeztem tőle hogy hol a cica (mire őrült keresésbe kezdett nem csak egy szimpla bot keresés mert a fán is el kezdte nézni meg mindenhol ahol bot nem szokott lenni :D)

Mikor nem találta akkor mondtam neki hogy ott a cica és felmutattam egy fára mire ő elkezdett a fára őrült módon ugrálni.

Sose csináltunk még ilyet hozzáteszem. Ezért érdekes ez is.


Nah már most. Mit értett a kutya..

Ugye a hol a xxx keresésre utal ez egyértelmű gyakran használt utasítás.

A cica már bonyolultabb mert magától jött rá, de ez nem nagy cucc..

Viszont a kettő összekötése az komoly.

A hol a bot/labda már teljesen sztereotíp kéne hogy legyen és a földön kéne keresnie..

De NEM.

Mit csinált? A hol kérdőszót felfogta.. és a Cicát is ezért kezdte a fán keresni..


Szóval azért tudnak érdekes dolgokat alkotni mint már írtam is egyet.

persze nem fognak soha hosszú összetett mondatokat felfogni de az is nagyon érdekes hogy két fél mondatot amit azelőtt sose használtam(és tényleg nem) képes volt egy tizedmásodperc alatt össze kapcsolni.

2013. aug. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Megértik főleg a már ismert a szavakat. Csak sok ember nem ismeri fel és nem figyeli meg azt, hogy egy szó vagy mondat után mit teszünk ill mit cselekszünk. Van egy mozdulat ami berögzült nekünk a szó előtt,ami bármilyen szó is lehet, amit mi nem is veszünk észre de a kutya látja.

Egy példa a sok közül: a kutyámat nem azonos időben viszem sétálni, ülök a széken és olvasok egyszer csak összecsukom a könyvet és azt mondom "na jó" mást nem mondok, csak arra gondolok, hogy a kutyát le kell vinnem. Erre a kutya feláll nyújtózik egyet és elkezd fel alá sétálni. Vagyis a kutya figyel minket még ha nem is vesszük észre. Értik a szavakat, tudják a jelentésüket, értik a mozdulatainkat, társítanak bizonyos szavakat mozdulatokhoz. Érdekes, a kutyáink sokkal jobban megfigyelnek minket mint mi őket.

Csak sajnos sok ember nem figyeli meg a saját kutyáját ahhoz, hogy megértse.

2013. aug. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!