Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Segitseg! Mit mondanak katolik...

Segitseg! Mit mondanak katolikus misen egymas koszontesenel az emberek?

Figyelt kérdés
Kezdo vagyok, a vegen mindig van a kezfogas, es nem tudom, hogy akkor mit mondunk, ezert mindig csak mosolygok. Kellemetlennek erzem, kerlek segitsetek. A masik, hogy kikkel kell kezet fogni? Csak a melletted ulovel, vagy az elotted, utanad levo sorral is?
2013. márc. 2. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kézfogásnál: Béke veled
2013. márc. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Békességet mondhatsz:)

Kezet fogni pedig azzal szokás, akivel tudsz és akivel van kedved kezet fogni. (mondjuk a közvetlen melletted álló egyénekkel illene szerintem)


Nem kell cikisnek érezned magad az ilyen dolgok miatt, majd belejössz szépen lassan:)

Mindenki szokott ilyen helyzetbe kerülni.

2013. márc. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Egyetértek, én általában azt szoktam mondani, hogy béke veled, de ha nagyon idős nénik vannak körülöttem, akik a szívükre vennék a tegező formát, akkor inkább azt mondom, hogy békesség. A melletted, kettővel melletted ülőkkel fogj kezet, aztán nézz körül, hogy az előtted-mögötted ülők nyújtják-e a kezüket :)
2013. márc. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták: "Béke Veled!", vagy "Békesség!". Esetleg lehet azt is, ha előbb mondta valaki Neked, hogy béke Veled, hogy "És a Te lelkeddel!".


Elméletileg csak a melletted egy-kettővel ülőkkel kell kezet fogni, de ahogy az előttem válaszoló írta: nézz azért körül, hogy az előtted, mögötted levő nyújtja-e a kezét (nem kell feltűnően, mert akkor lehet, hogy azért fogják), mert nem jó érzés, ha nem viszonozzák.

2013. márc. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Az erő legyen veled most és mindörökké!
2013. márc. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!