Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a B. R. A. F....

Rogi0513 kérdése:

Mit gondoltok a B. R. A. F. étrendről? Érzékeny bőrű kutyák ehetik?

Figyelt kérdés

Van egy érzékeny bőrű kutyám. A doki azt mondta, hogy csak a legjobb minőségű - és legdrágább - tápot eheti, amit nála tudunk megvásárolni. Egyenlőre szóval azt eszi a kutya. A fajtamentők viszont mást mondtak: Csak marhát is rizst egyen!

Akkor most mivel etessem? Gondoltam már a B.R.A.F. étrendre is, de nem tudom, hogy ehetik-e azt az érzékeny bőrű kutyák. (volt már, hogy az egyik fajta táptól kicsattogott a kutyám)

Esetleg aki ezzel etet, tapasztalat?


2013. aug. 27. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt, hogy a te kutyád hogy fog rá reagálni, csak akkor tudod meg, ha kipróbálod. Szerintem érdemes megpróbálni, valószínűleg jobb lesz, mint a táp, a kevés adalékanyag miatt mindenképpen. Aztán ha nem jó, max. visszaállsz a bevált tápra, sokat nem veszíthetsz.
2013. aug. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tehát akkor allergiás a kutyád? Volt esetleg eliminációs diéta, amivel kiszűrtétek, hogy mire allergiás?

Allergiás kutyáknál az a lényeg, hogy arra, amire allergiás, nem eheti.

Tehát lehet BARF-fal etetni, de ha pl allergiás a csirkére, és adsz neki csirkét, akkor BARF ide vagy oda, ki fognak jönni rajta megint a reakciók.

Tehát rá kell először jönni, mit nem ehet, és ennek fényében lehet BARF-fal etetni.

Egyébként léteznek olcsóbb hipoallergén tápok is, nem kell kizárólag azt etetni, amit az orvos ajánl. Mit ajánlott egyébként az orvos, melyik tápot?

2013. aug. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Tehát lehet BARF-fal etetni, de ha pl allergiás a csirkére, és adsz neki csirkét, akkor BARF ide vagy oda, ki fognak jönni rajta megint a reakciók."

Nem feltétlenül, sok kutya nem is igazán a csirkére allergiás, csak a nagyon tömegtermelt csirkékre, őket etetik valami anyaggal, hogy gyorsabban nőjenek, azt nem bírja minden kutya szervezete, legalábbis én így tudom. A Brit tápban például van olyan minőségű a csirke, hogy állítólagosan csirkeallergiás kutyáknak sincsenek tünetei tőle.

2013. aug. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
De ha magára a csirke egyik proteinjére allergiás, akkor nem ehet csirkét.
2013. aug. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyébként tényleg, mit javasolt a doki, milyen tápot vegyetek tőle? (szeretem az ilyen gondos dokikat, hogy pont van az üzletükben épp abból a tápból, amit egyébként máshol pont nem lehet kapni...


Szóval, mi a táp neve?

2013. aug. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Biomill maxit eszi, a doki szerint ez a legjobb neki. Igen, ez nekem is feltűnt, hogy pont az ő üzletéből kel venni, de eddig még nem szóltam semmit.

Azt mondták rá, hogy érzékeny bőrű, mivel begyullad a bűzmirigye néha. (emitt kinyomtuk azt, egy ideje már nem volt ilyen probléma) Valamint volt kisebb korában egy szőrtüsző atkája is. Szerintem inkább az immunrendszere gyenge, nem a bőre érzékeny. Így elgondolkozva nekem is eléggé gyanús lett az állatorvosunk.

2013. aug. 29. 17:58
 7/8 anonim ***** válasza:

A bűzmirigyre meg immunra pont jó a BARF.

Nekünk mondjuk feltöltötték valami gyógyszeres cuccal a kutya bűzmirigyét egyszer, és azóta semmi baja, előtte havonta jártunk kinyomatni, már ott voltam, hogy megtanulom én, nem akarom zaklatni vele a dokit :D De aztán így megoldódott :)

2013. aug. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. aug. 30. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!