Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 2,5 éves szika törpeschnau...

Egy 2,5 éves szika törpeschnauzer mellé egy kölyök szuka amerikai staff. Ot szeretnék, lehet később gond belőle?

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyire fognak később kijönni egy mással. A schnauzer egy kezesbárány.

2013. aug. 29. 08:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem fajtafüggő,hogy kijönnek-e vagy sem,hanem rajtad múlik.Ha falkavezér vagy mind a kettő szemében,és rendet tudsz tartani,akkor nincs gond.Ha nem,akkor van gond.


Meg nem mind1,hogy egy kölyköt 25ezerért veszel haverodtól vagy internetről,vagy egy rendes kennelből,ahonnan ideggyenge kutyát nem fogsz ki.Sem beteget.


Nekem 2 staffim volt anno,az egyik törzskönyves,jó tenyészetből,őt bárhova magammal tudom vinni és jelenleg is 2 kutyával él együtt.Abból az egyik ráadásul kölyök és egész nap nyúzza,meg cibálja,a kutyának meg birka türelme van.

A másik kutyust egy ismerősöm adta,hogy "véletlenül" becsúszott egy alom és rajta maradt 2-3 kutya.Egyet nekem adott.Már 4 hónapos korától kezdődtek a bajok,mire 8 hónapos lett a kutyaiskola helyett házhoz hívtunk trénert,mert annyira nem lehetett vele,sem közlekedni se semmi.Ha meglátott egy másik állatot azonnal bekattant és szét akarta tépni.A másik kutyánknak sokszor nekiment és képtelen volt megadni magát.Sőt,ha a másik kutya adta meg magát,az sem érdekelt,ment a torkára.

Úgyhogy egy kedves kiképző barátom magához vette egyedüli kutyának,mivel az én életemben mindig is sok kutya volt,és ideiglenesek is évek óta.

Jó döntés volt,mert nála sokkal jobb helyen van.2 éve van nála és még most sem lehet szájkosár és felügyelet nélkül más kutyákkal.Kistestűekkel meg soha.


Jó helyről,jó kutyát és egy megfelelő embernek.Akkor nem lesz baj.

2013. aug. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az előzővel csak részben értek egyet.

Nagyon is lesz baj velük...Szuka szuka mellé nem való.Főleg hogy nem egy türelmes fajtáról van szó...Kan-t vegyél mellé...a dominanciát nem tudod kiölni belőle...

2013. aug. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!