Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mennyire viselné...

Szerintetek mennyire viselné meg a kutyusomat, ha új gazdihoz kerülne?

Figyelt kérdés
Szóval másfél éve került hozzám a most 6 éves mopszim. Anno nagyon rossz egészségi állapotban vettem magamhoz. Rendbe hozattam/hoztam, viszont most egy új helyzet állt elő! 2 hét múlva külföldre megyek dolgozni és nem tudom őt magammal vinni. Otthon a házban nem maradhat (szülők nem engedik) hiszen tesómnak októberben jön a picibaba és ők teljesen elzárkóztak attól, h kutya-baba egy házban! Anyuék ki akarják őt rakni a kazánházba, de tudom, h ott senki nem foglalkozna vele, egésznap rá se néznének és lelkileg nem bírná. Van egy ismerős lány és neki a barátja,akikről tudom, h minden vágyyuk egy mopsz (van nekik egy valamilyen kutyus akit nagyon imádnak, mindent megadnak neki) és tudom,h gondját viselnék! Mit gondoltok erről?
2013. aug. 29. 08:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs más megoldás.Ha szeretet kap, és minden jót akkor hozzá fog szokni az új helyzethez.
2013. aug. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%
Ha szeretem a kutyámat akkor nem adnám fel egy munka miatt ez a véleményem.De ha megakarsz tőle szabadulni akkor add tovább.
2013. aug. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Azért bírom az olyan válaszokat,akik inkább nem mennének dolgozni.Ők gondolom nem tengődtek még egész hónapban vajas kenyéren miközben a fejük felett lebeg pl. hogy kikapcsolják a gázt vagy a villanyt.Ebben az esetben a munka az első,mert ha magunkra nincs ennyi pénzünk,akkor a kutyát sem tudjuk ellátni.


Viszont,ha csupán kalandvágyból mennél külföldre és úgymond anyagilag nem feltétlen indokolt,hogy pont most fogadd el a melót,akkor én visszamondanám.

Nekem is volt külföldi állásajánlatom,de állatok nélkül.Én abból nem kértem.


Mindenesetre,ha te annyira menni akarsz és a kutyád sem gátol meg ebben,akkor bízd egy állatszerető emberre,aki tuti nem lép le 2 év után,hogy "bocs,kutyus,mész új gazdihoz".Szerencsétlennek már te vagy így is legalább a 2. gazdija és most megint elkerül...Én nem tenném.

2013. aug. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Itt a megélhetésről van szó, nem pedig a kutya túladásán. Nem megszabadulni akarok tőle, csak a legjobbat neki. Ha maradna sem látna csak félévente. Azt meg nem tudnám elviselni, h kilegyen toloncolva a házból és a magányba betegedjen bele. Attól már az is jobb, ha új gazdit kap.
2013. aug. 29. 09:11
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A kutyusok elég hamar alkalmazkodnak az új helyzetekhez és a leírtak alapján az lesz neki a legjobb ha új gazdához megy. Eleinte biztosan meg fogja viselni, de max 1-2 hét és megszokja magát az új helyén.
2013. aug. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Esetleg még annyit tudsz hogy szoktatod addig a helyzethez.Elviszed ott maradsz vele.Aztán ott hagyod 1-2órára.És legalább látod beilleszkedni.Szerintem menni fog, főleg ha van egy kutyatársa is (akivel remélhetőleg jól ki fog jönni).
2013. aug. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én "használt" kutyám nagyon meg volt rettenve amikor hozzám került, de ez mindössze olyan 2-3 napig tartott. Utána már tök jól elvolt, viszont kb 2 hónap volt, amíg teljesen kibontakozott.

Igaz, ő nem gazditól, hanem fajtamentőktől került hozzám, de ott is nagy szeretetben tartották, lakásban lakott, szóval saját kutyaként kezelték.

2013. aug. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
14%
Jobb lesz neki máshol, ahol haláláig élhet nem adogatják oda össze vissza szegényt.Máskor felelősségteljesebben kellene gondolkodnod mielőtt állatot veszel magadhoz.Családtagot, barátot sem adunk oda.Ez a véleményem, tetszik egyeseknek vagy sem.
2013. aug. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A kutyának én tettem szívességet azzal, h magamhoz vettem és nem hagytam az utcán szédelegni egy hüvelyelőeséssel és még egyéb nyalánkságokkal kitéve annak a veszélynek, h tovább bántalmazzák, szerintem.... Megláttam, magamhoz vettem, nagyon sok hónapon keresztül jártam vele orvoshoz, h rendbe hozzák. Az pedig, h ilyen helyzetbe kerültem.... más is járt már így... Attól még igenis egy felelősségteljes gazdi vagyok... akár így gondolják egyesek, akár nem, amit az is bizonyít, h jót akarok neki.
2013. aug. 29. 09:59
 10/12 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Add oda annak az ismerős lánynak, hiszen minden vágyuk egy mopsz. Inkább mint otthon bezárják a kazánházba.
2013. aug. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!