Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem megy be a kutyánk...

Miért nem megy be a kutyánk az óljába?

Figyelt kérdés
A kutyám mikor megszületett nálunk maradt. Még nem volt 1 éves amikor elpusztult az anyja.... Születésekor volt utoljára a kutyaházban.(Megjegyzem imád játszani főleg a labdájával és még a labdát is nekem kell kihozni mert nem megy be érte) ez miért van?
2013. aug. 29. 18:45
 1/7 levendula kis virág válasza:
47%
Tudod én is pontosan szóról szóra így jártam, Ez azért van mert elpusztult az anyja és hiányolja. Azt hiszi, hogy az a kutyaól rossz dolog és ezért nem megy be. Vagy ha az anyja a kutyaólban halt meg, akkor azért mert érzi az anyja szagát, de nem látja és összezavarodik.
2013. aug. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Nofene válasza:

Sok éve több kutyát is tartunk. A kutyák értik a halál lényegét, ez fix, de hogy negatív rosszként élnék-e meg arról vajmi keveset tudunk egyelőre, és talán jobb nem feltételezésekbe bonyolódni s nem rájuk erőltetni a saját értékrendünk :)

De egy bizonyos, ha a kutya nem megy az ólba akkor valami negatív élménye (valószínűleg rendszeres) van azzal kapcsolatban. Hogy mi az az élmény kvázi tökmind1, ha rá tudnál jönni hogy mi az akkor könnyebb lenne kinevelni. De a kutya bármilyen mentális állapotban bármire megtanítható (amire a teste képes:), max másképp, vagy többet kell vele foglalkozni. Sima feltételes kondicionálással vissza tudod szoktatni az ólba ha akarod, ott kap kaját, ha bemegy pozitív megerősítés, de az is működik ha eleinte csak berakod és szereted :)

2013. aug. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nézzetek be az ólba, nem-e költöztek be a darazsak valamelyik sarokba. Mi így jártunk.


Illetve volt, amikor egércsalád fészkelt be a ház alá, ahol nem volt betonozott, és akkor sem akart bemenni.

2013. aug. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Keressetek a kutyaháznak másik helyet. Én már többször találkoztam azzal, hogy a kutya egyszerűen nem szeretett a házában lenni egy adott helyen. Nézzétek meg, hogy hol szeret feküdni, az udvar melyik részén, és oda tegyétek.
2013. aug. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az első válasz elég jó de a az anyja nem az ólban halt meg és igen érzi a kutya szagát :/
2013. aug. 30. 20:46
 6/7 A kérdező kommentje:
az utolső válaszra a válaszom: nem lehet mozdítani hoszen téglából építették és le van izélve
2013. aug. 30. 20:49
 7/7 A kérdező kommentje:
hiszen*
2013. aug. 31. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!