Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól döntöttünk? Volt két...

Jól döntöttünk? Volt két kutyánk, de állandóan verekedtek, mindig keresték egymással a bajt.

Figyelt kérdés
Két szuka kutya, folyamatosan verekedtek, többször is egy nap. Nagyon szerettük őket. Volt úgy, hogy annyira összeverekedtek, hogy apukám majdnem rosszullett. Nem lehetett őket szétszedni, semmi nem használt. Képesek lettek volna megölni egymást. Egyik ilyen alkalommal, amikor véresre verték egymást, szóltunk az állatorvosnak, aki elaltatta őket. Fáj, hogy így alakult. Jól döntöttünk?
2013. aug. 26. 23:36
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
90%
bocs de nem, szerencsétlen két kutyának csak egy stabil ember kellett volna. el se hiszem hogy ilyen emberek léteznek. csak remélni tudom hogy ez egy fake kérdés.
2013. aug. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Stabil ember??
2013. aug. 26. 23:42
 3/45 anonim ***** válasza:
94%

Talán ha ezt előbb kérdezed meg, mielőtt altatásig fajul a dolog, akkor elmondhattuk volna, hogy hány más lehetőség van az ilyen esetek kezelésére...


1) Nevelés. 99%, hogy lett volna rá megoldás, csak nem találtátok meg, mert nem kérdeztetek szakembert. Igen, akkor is, ha meg akarták ölni egymást.

2) Elajándékozás. Ha csak az egyiket sikerült volna elpasszolni egy olyan helyre, ahol egyedüli kutya lehet, már jobban jártok.

3) Szeparálás. Ideiglenes megoldásnak jó csak, amíg kitaláltok valami mást, de addig viszont nagyon hasznos.


Szóval nem, baromira nem döntöttetek jól... :(

2013. aug. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Mi mindnet megtettünk, szerettük őket, soha nem bántottuk őket. Nehogy már azt mondd, hogy nem jó gazdák vagyunk, akikre nem hallgat a kutya, mert ez nem így van. Most van egy másik, ő miért hallgat ránk? Volt már számtalan kutyánk, soha ilyen nem volt. Akkor is szar gazdák voltunk? Nem hiszem.
2013. aug. 26. 23:43
 5/45 anonim válasza:
100%
pedig de, azok vagytok ://
2013. aug. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
94%

Nekik nem voltatok elég jók, ez biztos. És nem, nem tettetek meg mindent, mert akkor megkérdeztetek volna valakit, aki nálatok jobban ért hozzá, és van rutinja ilyesmiben. Csak egy példa: kehet, hogy egy jól működő autót el tudsz vezetni, de ha elromlik, mész az autószerelőhöz, mert ő jobban ért hozzá, és akkor is oda mész, ha az előző meg a következő autód nem romlik el. Nem ciki, ha nem tudsz mindent a kutyákról, az viszont igen, ha ezt nem ismered be, és ezért megöleted őket.


Vagy legalább rakhattatok volna rájuk szájkosarat, így negyedik opcióként jutott eszembe, és ehhez nem kellett évekig néznem őket, elég volt öt perc gondolkodás. A "mindent megtettünk" nálatok elég furcsa fogalom.

2013. aug. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
59%
Mondjuk ha ivartalaníttattátok volna mindkettőt, akkor nem marták volna egymást!
2013. aug. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
88%
Nem, nem jól döntöttetek. Ezt választottátok, mert ez volt a legegyszerűbb. Ha annyira szeretem a kutyámat de nem tudom megnevelni, inkább elajándékozom vkinek csak hogy élve tudjam, sosem lennék képes elaltatni. Szerintem ti sem szerettétek őket annyira amennyire mondod. Utolsó lehetőségként inkább menhelyre adtad volna őket, ott sem jó nekik, de legalább élnek. Lehet hogy egy ivartalanítás is megoldotta volna a problémát. Utálom, mikor valaki a legkönnyebb utat választja, jelen esetben szegény kutyák kárára. Ne legyen kutyátok többet!
2013. aug. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is volt/ van két szukám akik véresre marták egymást, naponta 2-3 alkalommal összeverekedtek, folyamatos volt a balhé pedig nálunk is van kutya kiskorom óta (jelenleg is van 9 kutyánk), az idősebbik szukával BH vizsgát is csináltam annó. Nagyon egyszerűen megoldottuk a szitut, az idősebb szuka ivartalanítva lett és mikor hazajöttem a kollégiumból akkor komolyan nekiálltam egy megszokjátok egymást ha beledöglünk is kurzusnak ami sok együtt sétálással a falkasorrend átrendezésével és némi balhéval járt a csoportdinamikában. Lekopogom de 2 éve nem volt nagy verekedés, néha még megmorogják egymást és nem éppen puszi pajtások de elvannak egy kertben/ szobában sőt szállító ketrecben is anélkül, hogy gyilkosság lenne a vége.

Ez totálisan a ti alkalmatlanságotokból történt, már bocsi, könnyebb lett volna ha az egyiket elajándékozzátok ha már a nevelés nem megy, vagy szeparáció.

2013. aug. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Akkor adjatok ivartalanításra pénzt ilyen esetben.
2013. aug. 26. 23:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!