Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A toy / törpe uszkár is...

A toy / törpe uszkár is ugyanolyan okos, mint a nagyobbak?

Figyelt kérdés
Csak mert olvastam valami cikkben, hogy a 4. legokosabb kutyának választották, na de a kisméretűek is ugyanilyen okosak? Kis lakáskutyusnak szánom.

2013. aug. 29. 23:00
 1/4 Hovarju ***** válasza:

Szerintem nem a mérettől függ az okosságuk.

Tanulékony, vidám, mindig tettre kész. De rendszeres foglalkozást igényel (mint minden más fajta), mert ha nem találsz neki rendszeres elfoglaltságot felforgatja a lakást.

2013. aug. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem törpém van és nagyon okos, iszonyat gyorsan megtanul mindent, és akkor sem felejti el, ha hónapokig nem gyakoroljuk. Nem tudom, hogy egy nagyobb milyen, de még nem hallottam olyanról, hogy különbség lenne köztük intelligencia terén.
2013. aug. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden kutya képes megtanulni a gazdával való boldog együttélés szabályait. Ha az ember csak egy kellemes társra vágyik, akkor szerintem nem az a fő szempont, hogy a kutya fajtájából adódóan okos legyen, sőt. Egy okos kutya sokkal, sokkal több foglalkozást igényel, mint egy átlagosan okos. Ráadásul, az okos kutyával gyakran nehezebb is együtt élni, hisz könnyen feltalálja magát és folyton a kiskapukat keresi, ha pedig nincs meg a megfelelő szellemi lefárasztása, akkor majd ő talál magának tennivalót. Az uszkár pedig mozgékony fajta. Mindezt a két dolgot összevetve szerintem a törpeuszkár olyan embernek való, aki rendszeresen tanul és mozog vele, esetleg valamilyen kutyás sport sem árthat. Tudom, hogy sokan nem így tartják, s végülis így is elvan a kutya, de szerintem a fajtának ez lenne az ideális.


Nem elrettentésképp írom, egyszerűen a saját bőrömön tudom, hogy milyen nehézségekkel és kínlódással jár, ha az ember nem a neki megfelelő habitusú fajtát választja (teszem azt túl okos a kutya xD). Ha a "kis lakáskutyus" jelző nem zárja ki a rendszeres tanulást és testmozgást, akkor hajrá uszkárok. :)

2013. aug. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Meg tudom ezt erősíteni.

Én is napi 3-4 órát mozgok vele, annak ellenére hogy csak egy kis ölebnek néz ki. Sportolni ugyan nem sportolunk, de sokat sétálunk labdázunk és bandázunk, plusz rendszeresen tanítom neki az új trükköket.

2013. aug. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!