Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kicsi, közepes, vagy nagy...

A kicsi, közepes, vagy nagy testű fajtákat kedvelitek? Miért?

Figyelt kérdés
Kíváncsian várom a válaszokat. :)

2013. aug. 30. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mind a 3 fajtát szeretem, mert mindnek megvan a maga szépsége.

Nekem egy közepes méretű kutyusom van, mert nekem ez felelt meg és ekkora az a méret aminek én is ki tudom elégíteni az igényeit. De ha mások lennének a körülményeink, akkor szívesen venném bármelyik fajtát.

2013. aug. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Vagy kicsi (10kg-ig) vagy óriás. Ne kérdezd miért, a végletek embere vagyok mindenben.

Természetes egy közepes-nagy kutya is lehet nagyon aranyos, de jobban húz a szívem a másik két irányba.

2013. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én az összes méretűt kedvelem.Bár ha mondani kéne akkor inkább a közepes testűek ( 15-25 kg körüliek) Max nem bizonyos fajtákat nem tartanák pl 50-60 kg-os kutya sokat eszik.Nem lehet csak úgy elvinni akárhová sajnos.Egy 2-3 kg-os meg nagyon pici félnék,hogy rálépek vagy vmi baja lesz.

Bichonom van (5 kg körül van) amiért jó,hogy kicsi sok helyre bevihetem és nem szólnak.Míg pl egy vizslát már nem engednének be x helyre.


Voltunk nyáron a Dunaparton(kutya nélkül) és míg a yorkisra nem szóltak rá,addig egy nagytestű keverék kutyus gazdáinak mondták,hogy nem itt kéne fürdetni a kutyáját.Bár nem tudom miért van ez.Hisz kutya kutya nem a méret a lényeg!

2013. aug. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én mindet szeretem, mert aranyosak, kedvesek, rengeteg szeretetet adnak, függetlenül a méretüktől.

Egyébként szívesebben tartanék inkább közepes vagy nagytestű kutyát (a bullterrier nagy kedvencem).

2013. aug. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én mindegyiket szeretem.Talán a kis termetűeket jobban azok mindenhol ott lehetnek veled a házban is.Mondjuk bármely fajtával elvagyok legyen kicsi,közepes vagy nagy.Nálunk Shar-peiek vannak ami ugye közepes.Én legfőképpen nem a kutya méretét hanem a természetét

nézem vagy azt,hogy vadász esetleg őrző-védő munkára alkalmas.Persze a méretről lehet,hogy egy Leonbergi nekem túl sok lenne a táplálkozását nézve.

2013. aug. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Inkább kisebb kutyát,mert könnyebben kezelem,nem eszik sokat,nem kakil nagyot,kevésbé erős a kutyaszaga,könnyebb lakásban tartani,autóban,metrón,kajakban is könnyebb szállítani és kisebbet harap,ha mégis.
2013. aug. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Gyakorlatias szempontokat nézve:

1. Kicsik (12 kg-ig): olcsóbb a tartásuk, könnyű velük utazni, elrántani se fognak soha - de tanításnál nem esnek nagyon kézre, mindig hajoldozni kell hozzájuk, ráadásul az ember kerülhet olyan helyzetbe, hogy meg kell őket védenie

2. Nagyon-nagyok: kajás tanulásnál tökéletesen kézre állnak, impozánsak, többnyire nyugisabbak és biztonságérzetet adnak - de sokkal többe kerül az eltartásuk havonta, több hely kell nekik, többnyire kevesebb ideig élnek és a velük való utazás is több problémát jelent


A közepes testűek valahogy engem sem vonzanak annyira.

2013. aug. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én kedvelem mindegyiket, de mivel lehetőségem van rá, ezért nagyméretűt (>60 kg) szeretek tartani. Őket is vihetem magammal mindenhová, ahová egy kicsit vihetnék.
2013. aug. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mindet, komolyan. A nagyot azért, mert lehet lapogatni, a kicsit, mert könnyebb vele utazni, ide- oda mászkálni, a közepest meg, mert olyanjaim vannak. Inkább egy bizonyos jellemet kedvelek, az agilis, rohangálós, 'idióta', szóval a terrier jellemű kutyákat.
2013. aug. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

Szia!



Én csak 10 kg felett veszek kutyát, a kicsiket nem szeretem. Az összes kistestű kutya agresszív és neveletlen, amelyikkel eddig találkoztam, olyan is volt, hogy megtámadták a szabadon lévő kistestűek(pincsi, csivava,stb) a pórázon vezetett kutyámat...ennyit erről.

Amúgy standard méretű mudim van, szóval nem kicsi)

2013. aug. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!