Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok egy kutyáról...

Mit gondoltok egy kutyáról aki megölt egy másikat?

Figyelt kérdés
Megölt egy németjuhász keverék kan 1 másik kutyát...A gazdája nagyon megverte érte,és most fél az emberektől.A kutya most telepen van,őrzésre használják.Szerintetek valaha meg fog támadni egy másik kutyát,vagy embert mégegyszer?

2013. aug. 31. 14:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Félős kutyát őrzésre?

Másik kutyát bőven megtámadhat, hiába volt a verés. Ha fél az embertől, akkor csak talán sarokba szorítva támadna. Amúgy egy kutya ha verekszik másik kutyával, az nem azt jelenti, hogy embert is támadna.

2013. aug. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Azt gondolom, hogy szerencsétlen állatot jobban el sem cseszhették volna az emberek nevelésileg!!!! Úgy valagba rúgnám érte a felelőst, hogy a száján jönne ki a bakancsom!!!

Sok-sok szeretet, alapos és hosszútávú rehabilitáció kellene ennek a kutyusnak! Nem szabadna ilyen állapotban munkakutyaként használni, hülye, aki nem látja, ezzel törvényszerűen újabb baj fog bekövetkezni, csak idő kérdése, és amilyen vak, süket, érzéketlen, barom a sok ember, megint a kutyát fogják hibáztatni!

Ezt a kutyát AZONNAL ki kell adni hozzáértő és elkötelezett gazdinak.

2013. aug. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha úgy adja a helyzet, támadhat. A durva verés köztudottan (á, dehogy köztudottan) nem tartozik a legüdvösebb-és célravezetőbb nevelési módok közé. De nagyon reméljük, hogy semmiféle ilyen helyzet többé az életben nem fogja szerencsétlent elővenni.
2013. aug. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Egy normálisan nevelt/szocializált kutya nem öl meg egy másikat,mivel 100 %-osan hallgat a gazdájára.

2. Ha már megtörtént a baj,nem az a megoldás,hogy agyonütjük az adott kutyát.

3. Nem a kutya tehet a dologról,hanem a nyomi gazdája,aki felelőtlenül vállalt kutyát,mint sajnos sokan a világon!

2013. aug. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tréner volt a gazdája,és rendőrkutyának képezte(ismerősöm)...
2013. aug. 31. 15:31
 6/13 anonim ***** válasza:
Tréner vagy nem tréner, ezek szerint nem ért a nevelésükhöz, csak az erőszakhoz.
2013. aug. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Őszintén? TUDOM, hogy nem a kutya tehet róla, hanem az ember, de sajnos az érzelmeim nem tudom irányítani. Én undorodom tőlük.

Az én kutyámat majdnem megölte egyszer egy másik, főleg azóta. Szó szerint ki akarta végezni. Azóta ez az egyik gyenge pontom.

Az a kutya aki képes nyilvánvalóan azzal az egy szándékkal megtámadni egy társát (és bizonyos mértékben más fajokat), hogy megölje, és nem csak véletlen az egész, az az én szememben nem igazi kutya, ha ilyen kutyát látok csak jéghideg viszolygást érzek. Ez számomra olyan mint az az ember aki megöl egy másik embert. Érdekes módon ha embert támad meg (persze nem akkor ha meg akarja ölni!), azt egyáltalán nem tartom ilyen súlyosnak. És igen, az ilyen kutya, ha nem veszik kezelésbe, valószínűleg ilyen marad, vagy rosszabb.

2013. aug. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
Őszintén??? Ha 1 kutya megöli a másikat akkor el kell altatni mert antiszociális.... :(
2013. aug. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem inkább a gazdáját. (Amúgy utolsó: hallottál már rehabilitációról?)

No jó, nyilván ez kegyetlenül hangzik, de hát miért azt öljük meg, aki ártatlan? Ez elég morbid.

2013. aug. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 sippara ***** válasza:
100%
Azt, hogy a gazdája képtelen volt kordában tartani. Semmi mást. Ő sem úgy kelt fel aznap reggel, hogy "hinnye, ma én kinyírok egy kutyát", és azóta sem úgy él, hogy "én bizony kinyírtam egy kutyát". Az egyetlen dolog, ami tisztán megragadt benne az egészből az, hogy egy ember mindenféle ok nélkül majd' agyonverte. Az ilyen ember pedig nem, hogy nem "tréner", de még kutyás sem lehet - ha az lenne, nem tett volna ilyet.
2013. aug. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!