Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sztaffi, boxer, francia-,...

Sztaffi, boxer, francia-, angol bulldog. Melyik kutyáról mit gondoltok, tudtok?

Figyelt kérdés
Kérdésem a kutyaválasztás miatt nagyon fontos!(számomra)Munkarendem elég változékony.Társasházban élek.Minden infó jól jön,tartásról,etetésről,mozgásigényről.Ha más kutyafajta szóba kerül az sem baj.köszi
2013. jún. 6. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

Az angol bulldogot én első körben el is felejteném, sőt, eszembe se jutna, sőt, ha lehetne a szaporítását is tiltanám! Tenyésztése aligha van, hiszen egyre rosszabbak szegények, nem is értem miért erőltetik annyira...


Staffiból szerintem nehéz jó egyedet találni, megfelelő tenyésztőt. Speciel én nem vagyok értük, de kinek hogy.


Francia bulldogot ha nagyon muszáj lenne el tudnám viselni a környezetemben, de egyre rosszabb belőlük is az állomány.


Ha már a 4 közül választanom kellene, akkor boxert tartanék, de piszok nehéz jó tenyésztőt találni :/


Ezeket gondolom. Tudni nem sok érdemlegeset, mert nem kellenének.

2013. jún. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Boxerem van, iszonyat energikus, pőrgös kutya. Nagyon sok a mozgásigEnye, emellet könnyen tanítható, okos, imteligens, de folyamatosan keresi a kiskapukat arra hogy a tiltott dolgokat mégis meg tehesse. Nagy bohóc, folyton jókedvre derít, imádom.:-)

Az én kutyám nem válogat mindent megeszik amit kap, mondjuk fajta jellegzetsség hogy zabásak. Mivel gyorsan növö fajta figyelnk kell a jó minőségű tápra és az izületvédőre. Mi Brit Care Larg-al etettük és luposant kappot mellé. Azonkívűl nyers csirkét, pulykát, marhát, gyümölcsöt, kefírt, sajtot.

Mivel nagyon aktív sok idő a lefárasztása másfél óra vad rohanás az erdőben, bandázás, és játék után amikor a többiek már csak vonszolódnak a mi picink még hozza a botot hogy dobáljuk neki.

Határozott gazdit igényel, de nem durvát csak kóvetkezetest. Egyébként igazi ölbe kutya, folyamatosan mászik az ölünkbe ha leülünk mellé csak nem nagyon fér el:-) Bár ez egy pillanatig sem zavarja.

Ja az még fontos, hogy a boxerek elég szélel béleltek, és horkolnak, nagyon.

2013. jún. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak részben igaza van bulldog ügyben.Viszont azért lehet találni jó kutyát,igaz azt meg is kell fizetni.Az angol bulldog egyébként is a drágább fajta kutya.


A változékony munkarendedhez én mindenképpen olyan kutyát választanék,aki akkor is teljesen rendben van,ha éppen sok a munkád és nincs annyi időd vele foglalkozni.Ilyen lehet pl.a francia és angol bulldog is.


Viszont itt megemlíteném a boston terriert.Hasonlít a francia bulldogra,de talán élhetőbb.Nézz utána,hátha tetszik.


Staffot és boxert nem ajánlanék,sem társas házba,sem változékony munkarend mellé.Nekik kell a lefárasztás,és ha csak 1 órád van aktívan sétálni/futni,akkor egy társasházban bezárva hamarabb elkezdenek rombolni,míg egy kertes házban azért a kertben talán kibírja.


Esetleg nézd meg a bullterriereket,van mini változata is.Mókás,bohóc kutyák,de közben kis bul(l)dózerek is :)

És kisebbek mint a staff és a boxer.


Etetésükre oda kell figyelni,a nagyobbra növőknél kölyökkortól jó minőségű táp.Egyenletes növekedés biztosítása.Bár ez a kicsikre is igaz.

A lényeg a jó minőségű tápon,a rendszeres orvosi viziten és a megfelelő mozgáson van.

Féreghajtás,oltások,kullancs-bolha elleni védelem,ami kötelező.Jó táp.Sok mozgás.


Sok sikert :)

2013. jún. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sippara ***** válasza:
Staffordshire bullterrier esetleg?
2013. jún. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Angol bulldogom van.Egy híres kennelből való,kicsit selejtesként jött a világra, ugyanis nem száltak le a heréi, ezért egy sznob tulajnak sem kellett, így szinte ingyen jutottam hozzá. Én napi 8 órát dolgozok, fix munkarendben, simán bírja az egyedüllétet (egyedül élünk) a közhiedelemmel ellentétben elég energikus kutya, bár nem nagyon érzi ha elfárad és néha egyszerűen csak összeesik. Hosszú túrákra nem megyünk, mindketten inkább kocsi pártiak vagyunk. Ez a kutya egy igazi személyiség. Be is szokott sértődni, olyankor enni sem jön át a másik szobába. Nagyon átéri a hangulatomat, ha rossz a kedvem,akkor csak bújik és nem akar játszani. Nem tud trükköket, nincs betanítva, de van pár dolog, amire magától jött rá, pl hogyan tudja lehúzni a kocsiban az ablakot, vagy hogyan kapcsolja ki a tv-t amikor már zavarja a hang. Ilyen egyszerű,de nagyszerű dolgok. Imádom ezt a kutyát! Ha ő nem lesz, szerintem egy ideig nem is akarok majd másikat, de ha lesz is, az angol bulldog lesz!
2013. jún. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!