Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék Border Collie-t....

Szeretnék Border Collie-t. Szerintetek nekem való ez a fajta kutya?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok azzal,hogy ez a kutya sok törődést igényel,minimum 3 órát naponta.Hétfőn kezdem a nyolcadik osztályt,a sulitól egész közel lakok kb.10 perc gyalog,viszont értem anya jön kocsival.Apukám reggel 8-tól este 6-ig dolgozik,és csak 7-re ér haza,tehát ő nem tud foglalkozni a kutyával.Anyukám pedig könyvelő tehát otthon van,és inkább hozzánk jönnek az ügyfelei,vagy kicsodák,neki jut ideje a kutyára délelőtt..legrosszabb esetben is 2-re hazaérek a suliból,tanulok és délután négytől van időm a kutyára,kivéve hétfőnként,akkor 4-től 5-ig járok külön matekra.A sportról is lemondtam (triatlon)a kutya miatt.A szüleim szerint nem kellene ez a kutya,legalább is nem ez a fajta,mert ez az évem elég zsúfolt lesz,és nem jut elég időm a kutyára.Szerintetek sem nekem való ez a kutya?
2013. aug. 31. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:

A kutya 10-15 évig él.Nos most leszel 8.-os vagyis egy év múlva már gimibe/szakközépbe mész.Az is olyan közel lesz hozzátok? A középsuliba sokkal többet kell majd tanulni.

Áltiba én is 1-2 körül értem haza.Gimibe volt,hogy 4-5-re.

Szerencsére a kutyával való foglalkozást mindig megtudtuk oldani.Bár nem is egy nagy mozgás igényű fajtánk van.


Gondolkodj előre ne csak az első 1-2 évet nézd,ha majd bulizni fogsz járni (ha nem is minden hétvégén).Haverokkal leszel.

Gimibe pl ha 4-5 -re érsz haza házik lesznek.Lesz erőd 3 órát megmozgatni foglalkozni a kutyával?


Én inkább más fajtát javasolnék nem border collie-t túl nagy a mozgásigényük , pörögnek mindig nem csak fizikailag, szellemileg is lekell őket fárasztani.

A szüleidnek igazat adok.Lehet kutyád,de inkább egy kicsi nyugisabb fajtát válassz.Sok sportos kutya van aki fele annyi törődéssel is boldog mint amennyivel egy border lenne.

2013. aug. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kicsimelcsi ***** válasza:

Sajnos egyet kell értenem a szüleiddel...én nekem is minden vágyam egy Border Collie lenne :)

Imádom,az alkatát az energikusságát,és az inteligenciáját.

De ha nem foglalkozol vele,vagy nem kötöd le akkor agyafúrt és kitalál magának elfoglaltságot...legyen szó medence szétrágásáról,ugyanez slaggal,kert felásásáról,vagy ha lakásba van mindent szétszed :)

Szerintem érdemes lenne inkább menhelyi kutyust örökbefogadni (nekem is az van :))

Enyém ha itthon vagyunk tök nyugis,egyedül is tök jól elvan,de ha lemegyünk akkor aztán tud futni :)

Meg igen ez a 8. húzós év lesz...én is most megyek 8.ba :D

2013. aug. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nagyon ragaszkodsz ehhez a fajtához, akkor szerintem is várnod kéne vele.

Nekem is border collie-m van, de több évet vártam arra, hogy ott tartsak az életemben, hogy tudjak is rá időt fordítani. Ez az idő most jött el, 23 éves vagyok.

Sajnos tudomásul kell venned azt, hogy amiket számokat leírtál nem egészen így működik. Igen, sok törődést igényel, napi 3 óra AKTÍV mozgást. De ezt nem egyben fogja megtenni. Naponta többször kell vele foglalkozni. És nem elég csak figyelni rá, így az semmi, hogy anyud reggel otthon van. Ha dolgozik, máris mást csinál és nem a kutyával foglalkozik.

Arról nem beszélve, hogy kölyökként még több odafigyelést igényel. Szinte egész napos meló. Összeszokni, nevelni, tanítani, szocializálni stb Még ha most akarod bevállalni, akkor is inkább a nyári szünetben kellett volna kezdened.

Gondold meg jól, mert ha mégsem lesz rá annyi időd a kutya fogja megszenvedni. Akaratán kívül, hisz te akartad őt, nem ő téged.

2013. aug. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hidd el, ahogy egyre idősebbek lesztek, az osztálytársak, barátok elkezdenek sulin kívüli programokat szervezni, házibulikba járni. Ha a barátaid elhívnak valahova lógni suli után, akkor is inkább hazamész a kutyához?

Anyukád hajlandó lesz vele sétálni, részt venni a nevelésében?

Én nem ajánlanám neked ezt a fajtát, csak borzasztóan odaadó, és fajtaimádó embereknek, akik képesek sok-sok időt és egyéb elfoglaltságot rááldozni. Ezzel a kutyával dolgozni kell, folyton feladatot adni neki, aktívan sportolni vele.

2013. aug. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Én még hozzátenném, hogy természetesen nem minden bc egyforma. Hisz akárhány ismertetőt olvastam róla mindenhol leírták, hogy nagyon jó családba és nyugdíjasok mellé is. Igen, van ilyen. Az én kutyámat se nevezném olyan tipikus bc jellemnek, hisz valóban hiperaktív, de kevés törődés mellett sem rombol, hanem elvan magában, ha kell egész nap (pedig még kölyök), viszont nagyol hálás ha foglalkozva van vele.

De akármilyen nyugodt, jól nevelt is, akkor is idő és türelem kell hozzá. Főleg az első hónapokban.

Kockáztatni meg fölösleges, hisz nem biztos, hogy te is kifogsz egy ilyen jellemű kutyát.

Nekem szerencsém volt, hogy pont összeillünk.

2013. aug. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a szüleidnek adok igazat. Egy border collie nagyon-nagyon sok foglalkozást igényel, mivel jön a felvételi, majd a középiskola nem biztos hogy lesz energiát, időd eleget foglalkozni vele. Persze ha anyukád is bevállalja az más. De nem csak séta kell, hanem agyi lefárasztás is. Ha nem kapja meg ezeket, akkor önmagát fogja szórakoztatni....
2013. aug. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!