Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A puminak milyen jelleme van?

A puminak milyen jelleme van?

Figyelt kérdés
Láttam egy képet egy szürkésfehér pumi kutyusról, olyan volt mint egy nagyobbféle havanese, nagyon cuki! Milyen a jelleme? Nagyon megtetszett, meg ahogy hallottam a magyar fajták elég strapabírók. Csak nem tudom mik az igényei. Van valakinek pumija?

2013. aug. 31. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát nem egy havanese, az biztos.

Elég temperamentumos, bátrabb egy pulinál, inkább szemből támad, ha betolakodó jön, vagy ilyesmi.

Elképesztő mozgásigénye van, és ha jól tartják, hihetetlenül ösztönösen viselkedik. De lehet, hogy ez örökölt tulajdonság is, nem tudom, és 2 pumit ismerek, azok ilyenek.

Amúgy nem az a tipikus cuki kutya. Elég heves vérmérsékletűek, az egyiket pl alig bírtam leszoktatni róla, hogy ne gyilkolja le a macskát.

2013. aug. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Maszkos fakó pumit láttál. Valóban mókás kutyák, de nem szabad elfelejteni hogy ők pásztorkutyák, azaz 0-24-ben mozognak, feladatot, munkát igényelnek. Ők olyan tartás mellett ördögök hogy a hobbikertben elszaladgál egy cuki kis kutya, vakkant kettőt ha jön a szomszéd, és elvisszük nyaranta egyszer-kétszer az utca végéig. Nem! Ezeknek télen nyáron munka kell. Amúgy szelíd, barátkozó kutyák, gyerekek mellett sem vall velük szégyent az ember. Én nem egy pumit ismerek, és mind normálisan tartva családbarát kutya. Viszont egy hátránya van, az meg az ugatás. Mivel juhterelő fajta az állandó vakkantás neki alap amikor terelt. Szóval szeretnek minden elrepülő verebet köszönteni heves éles hangjukkal. Bár neveléssel csökkenthetjük az ugatásokat. Nagyon jó kutya amúgy. Időjárást tűri, egy szélvédett ól mellett megél a kertben. Lakásban neki halálbüntetés, akármennyire hideg is a hőmérséklet télen.
2013. aug. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy tipikus munkakutya, szóval le kell foglalni az elméjét is meg a fizikailag is lefárasztani.

De ha ki tudsz neki találni értelmes dolgokat, azt nagyon meghálálja.

Nagyon ragaszkodó fajta, tényleg minden mozdulatodat, meg pisszenésedet figyeli, ha feladatokhoz van szoktatva.

2013. aug. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Lakásban lakom:(

Az se nyugtatja meg, hogy elvileg a nyolcadikon nincs annyi inger, amitől elkezdene ugatni? Meg végülis napi 4-szer világot lát, felőlem ott pöröghetne ugathatna! Szellemi lefárasztás, mint két óra aktív labdázás, elég lehet? Volt vizslakeverékem, ő is pörgős volt, de ha kivittem labdázni, utána a lakásban kb. lábmelegítő volt:)

2013. aug. 31. 20:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Annyira biztos nem lesz nyugis, mint a vizsla. A vizslákra inkább jellemző, hogy lefárasztás után elheverésznek a maradék időben.

Egyébként az egyik pumi, akit írtam, az lépcsőházban lakik, és elég kiegyensúlyozott. Szóval nem megoldhatatlan, csak sok időt kell rászánni a lefárasztásra.

A gazdája kb mikor nem melózik, vagy alszik állandóan kint van vele. Meg is látszik amúgy a rajta, a környék legjobban szocializált kutyája. :)

2013. aug. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A pumi munkakutya. Mindegy hol tartod, a lényeg, hogy dolgoznod kell vele rendszeresen. Terelés, agility, frizbi, flyball, dogdancing... Ha ezek közül legalább egyet heti többször tudod csinálni, akkor jó dolgablesz nálad. Meg persze a napi séta.
2013. szept. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Headlight válasza:
100%

Igen, a pumi munkakutya. Nekem pumim van, az a munkája, hogy figyeli minden mozdulatom, ha játék van, 1000-rel belead mindent, ha pedig pihi van, mert dolgozom, nyugodtan viseli. A rendes kimozgatás nem feltétlenül munkát jelent, ugyanis a pumi hihetetlenül alkalmazkodó, bármiféle lemozgatás megfelel. Mondjuk mi sem akkor megyünk haza a szabadból, mikor ő megunja, mert olyan soha nincs, de napi 3-4-5 órája, csak játékkal simán megvan.

A lakásban teljesen nyugis,néha "él" kicsit, játszik, de nagyrészt békén hagy.

Igen, borzasztó energikus, hihetetlenül tettre kész, igazi kis bohóc, szeret a középpontban lenni. Minden élethelyzetben más hangon ugat, egész repertoárja van, ezen felül is még sokféle hang, amit kiad magából. Szó szerint beszél.. :-)

Véleményem szerint egy lakásban tartott kutya pedig sokkal jobban le van mozgatva, ugyanis aki(kivételek biztos vannak) kertben tartja, tuti nem viszi ki 5-6 órára a szabadba futkosni.

Ja és igen, heves vérmérsékletű, ezért kell megnevelni, mint minden más kutyát is.

Ha így teszel, lesz egy heves vérmérsékletű, pörgős, de minden helyzetben szót fogadó kutyusod. :-)

Csak ajánlani tudom, a kritérium a kimozgatás. Ha az megvan, bármit megtesz érted.

2013. nov. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Headlight válasza:
100%

Ja és lakásban él a szerencsétlen, sajnos csak napi 5 órát rohangál parkokban, erdőkben.

A lakásba érve pedig egyáltalán nincs halálraítélt ábrázata.

2013. nov. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az enyémnek az a legfontosabb,hogy egésznap velem lehessen :) Szívós bátor, munkakutya nagyon ragaszkodó a gazdájához.Az enyém nem hall jól és megtanitott arra ,hogy kézjelekkel komunikáljak vele. 6 évesen fogadtam örökbe és most 10 éves.Amúgy valóban kissé terrires mert az állatkákat ösztönösen el akarja kapni de ha látja ha mutatom hogy nem szabad akkor szót fogad.
2016. ápr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!