Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem egy 2 éves kan kutyát...

Vettem egy 2 éves kan kutyát külföldön, külföldön szerezte meg a tenyész szemléjét is. Ha itthon szeretnék vele pároztatni, szükséges, hogy elvigyem itthon is tenyész szemlére vagy jó az, amit már külföldön megszerzett?

Figyelt kérdés
Az export pedigree megvan, a kutya a tulajdonos váltása is hivatalosan megtörtént, a honosítás is folyamatban lesz.

2013. szept. 1. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a fajtagondozó szervezetet, már csak azért is, mert mostanában átalakulóban van az egész kutyatenyésztés! Nem feltétlenül fogadják el a külföldi tenyészszemlét. Olyat is tudok, amikor a MEOE kétszer elfogadta a német tenyészszemlét majd harmadjára nem akarta elfogadni.
2013. szept. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 ödi2 ***** válasza:
100%

Jól írja az első válaszadó, ha megvan az export pedigree és a honosítás, akkor fordulj a fajtaszervezethez vagy clubhoz és ott biztosan tudnak segíteni.

Amennyire pontosak most az értesüléseim, kell itt is végeztetned, ha külföldről hozod, de lehet, hogy ennyire azért nem agyamentek... Ha kell, akkor alaposan készítsd fel, az egyik barátom majdnem bukta, mert a fogak vizsgálatát nem jól viselte...

Én két sárhegyi kölyköt hoztam és nem akarom őket később sem tenyészteni, de mivel nem tudom, hogy mit hoz a jövő, így teljesen legalizáltattam őket és majd viszem természetesen 12 hónapos koruk után tenyészszemlére, csak a biztonság kedvéért...:)

2013. szept. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget :)
2013. szept. 1. 16:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, ha honosítva van egy kutya, akkor az itteni tenyészengedélyeket (vagyis tenyészszemlét) meg kell szerezni neki.
2013. szept. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Akiteki ***** válasza:

kennelclub.hu törzskönyvezési szabályzat.

Magyar tulajdonú kutyának kell a tenyészszemle, ha 2008 előtt nem szerezte meg a tenyésztéshez szükséges feltételeket.

2013. szept. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!