Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak lesz baja fél kg...

A kutyámnak lesz baja fél kg chappitől és pedigreetől?

Figyelt kérdés

10 napig nem voltam itthon,ma délelőtt jöttem haza.

A kutyám a szüleimre volt bízva és apukám vett neki fél kg chappit és pedigreet.

Ezt kapta naponta:

kb 5-7 cm-es kutyaszalámi szelet

1 marék chappi és pedigree

a szokásos tápjával a tányérjába

szokásos adag házi koszt

/persze sok víz,de ez nem ide tartozik/

10 nap alatt mind2 elfogyott....

Természetesen leszidtam aput,hogy máskor ne vegyen neki....és nem is fogunk!!

Árthat-e neki?


2013. szept. 1. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Most mi baja lenne tőle a kutyának???

Túl sok vagy túl kevés? Vagy az, hogy nem a legmenőbb, minőségi kutyatáp?

2013. szept. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha a házi koszt alatt ételmaradékot értesz, akkor édesmindegy, hogy 10 napig milyen gyenge tápot kapott, nem az fogja gyomorfekélyessé tenni évek alatt.
2013. szept. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak mondom, hogy több kutyát ismerek, akik igen hosszú kort megéltek úgy, hogy a leggagyibb tápot ették...én azért inkább veszem a prémium tápot (+ a fent említett "házikoszt"), de probléma nélkül adok neki chappit, ha éppen kell egy kis adag kaja pár napra vagy utazásra mondjuk...nem mérgező, csak az összetétele nem a legjobb...
2013. szept. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1-mert sokmindenki azt mondja,hogy sz... tápok....

Többiek: megnyugtattatok :)

2013. szept. 1. 20:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

10 naptól nyilván nem lesz baja,de huzamosabb ideig nem kell vele etetni.Ennek ellenére nálunk is élnek kutyák (a mi városunkban) ilyen rossz tápokon,meg még rosszabbakon is,és látszatra nincs bajuk.


Az más kérdés,hogy 9-10 éves korukra allergiásak voltak,szétment a foguk és ezer egyéb tüneteik is voltak.De élni éltek :D

2013. szept. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az enyém konkrétan emésztetlenül visszahányja ezeket a tápokat, konkrétan még csak hányás szaga sincs, olyan gyorsan jön ki belőle, hogy akár vissza is ehetné. De egyébként semmi baja nem lesz a kutyusodnak attól, hogy néhány napig szart evett. :)
2013. szept. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én kutyám még sosem hányt hányás szagút, de mindegy is. :D

Az ég világon semmi baja nem lesz tőle a kutyádnak. Ha 10 nap alatt le lehetne mérgezni vele egy ebet, akkor gyanús, hogy nem lehetne ilyen tömegekben árulni/kapni.

Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy milyen kutyáról van szó, mekkora termetű, mert nekem elég sok kajának tűnik ez egy napra.

2013. szept. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Huh...megnyugodtam.....

Utolsó:közép-nagy méretű keverék

Az orvos is mondta,hogy nem sok neki,mert a kutyaszalámi nem olyan nagy,kb 3-4 cm átmérőjű...

A tálja meg olyan kis tányér nagyságú.

Nem sok neki,mert annyit mozog,futkározik,hogy kéri a kaját/meg persze a vizet/.Ha nem kell neki,majd megeszi másnap,otthagyjuk neki.

2013. szept. 2. 19:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy kéri egy dolog. Az enyém is állandóan enne, ha adnék neki. :) Szereti a hasát.

A megszokott táp csomagolásán nézzétek meg mennyi az ideális napi mennyiség neki. Ha mással is vegyítitek a kajáját, akkor ebből vonjatok le. Értem azt szalámi, más táp, házi koszt stb. Erre érdemes figyelni, mert lehet örül neki és kéri, de azért ne hízzon el! :) Lehet csak az mondatja ezt velem, hogy az én kutyám hízékony, így én extrán figyelek a kajára.

2013. szept. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A miénken meg sem látni,hogy ˝sokat˝ eszik.

A tápra rá van írva,hogy nagy-közepes termezűeknek....annak a felér kapja,plusz még az említetteket.

2013. szept. 3. 18:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!