Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Reggeli után mikor kell...

Reggeli után mikor kell levinni a kutyát?

Figyelt kérdés
A biztos eredmény érdekében kérdezem, tegnap vettük magyar gár 3 hónpos kan, hajnalban lent volt 5 kor és reggel 7 kor, elötte lent volt este fél 10 től 10 ig wc-n akkor csak pisilt, reggelit 8 kor kap után mennyit kell várni hogy kaki is legyen és ne a lakásba? most tanulja a szobatisztaságot.
2013. szept. 3. 07:50
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
köszönöm 8:52 es már meg volt a kaksi is :) evett 8 kor 8:10 kor levittem 3 perc alatt volt eredmény. Köszönöm a normális válaszokat
2013. szept. 3. 08:55
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Veszekedni ti veszekszetek. Felvázolod nekem, most már a sokadik megvilágításból, hogy a kutyának lehetne sokkal rosszabb is. Attól még neki most nem lesz jobb! Ez etikai kérdés, ami ugye nem szempont annak akinek van pénze...
2013. szept. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 sippara ***** válasza:

Tudom, de etessük a trollt, de muszáj megkérdeznem:

Te állattartók gyöngye (bár gondolom, nincs kutyád), ol kéne szerinted tartani egy agarat - vagy ha már itt tartunk, bármilyen más kutyát?

2013. szept. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

A kertbe mert oda való? nem tudtad ? :D...


Elmesélek egy számodra nagyon új információt kedves 65%os válaszoló.. a kutyák rengeteget alszanak/pihennek és nekik qrvára mindegy hogy ezt egy 30nmes lakásban vagy egy 2000nm kertben teszik..

Mozgásuk nagy részét úgy se otthon fogják kiadni hanem akkor mikor sportolsz, sétálsz, kirándulsz velük.

2013. szept. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Sippara, Diesel, szerintem ne erőlködjetek, az észérvek itt nem hatnak. Én is megkaptam már itt, hogy állatkínzó vagyok, mert nem kint tartom a vizslámat...

Kérdező: nagyon figyeld a jeleket (szaglászás, izgés, keresgélés), inkább vidd le többször potyára a kutyust, minél kevesebb a baleset, annál hamarabb és stabilabban fog kialakulni a szobatisztaság. Minden evés, nagyobb játék és nagyobb alvás után érdemes résen lenni. Hajrá:)

2013. szept. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Ezt akarta a válaszoló már is elérte hogy vita le lett a kérdésből mert ahelyett hogy elmenne sportolni vagy csinálna valami értelmeset itt osztja a baromságát, szerinted az miért jó ha kint van ugyan kertbe 140 nm en és fázik egész télen koszos büdös és bolhás az a kutya amikre több 100 ezret költesz mert nekem már elég sokba van most, vagy bent szépen a lakásba ahol meleg van ami neki is jó az állat orvos szerint is ez a jó tartás neki. Szóval kérdem én a kutya melyiket tolerálja jobban? hogy a meleg pihe puha lakásba van ahol van egy külön szobája és rohangálhat az egész laksába, vagy kint vacogni és néha futni egyet? mert a mozgása itt is ugyan úgy meg van neki.
2013. szept. 3. 11:37
 17/20 anonim ***** válasza:

Kedves Troll! Muszáj hozzászólnom. Nekem egy pulim van, ami köztudottan nem a legnyugisabb fajta. Kizárólag kinti kutya. Naponta kétszer viszem sétálni, alkalmanként egy-másfél órára. Ha kinn vagyunk, velünk van, játszunk, stb. Ha pedig bent vagyunk, a küszöbön alszik hosszú-hosszú órákon keresztül. Hozzátenném, majdnem 2000 négyzetméteres kertünk van. Ő pedig ahelyett, hogy örülne ennek és kihasználná, csak nagy ritkán megy oda a dolgát végezni. A többi időt itt tölti a teraszon. Na erre varrj gombot.

(Bocsánat az off-ért.)

2013. szept. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Szilvi & Argos ***** válasza:

Felháborító, hogy olyanok válaszolnak egy-egy kérdésre, akiknek fingjuk sincs a KUTYÁRÓL :(

Magyar agár a házban jól érzi magát, mert nem ott kell kimozgatni, hanem sétával, futtatással.

Bár ismerős magyar agarat tartanak kint jól szigetelt kutyaházban, én sem támogatom ezt a dolgot

2013. szept. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nagyon nyugis kutyus, levittük ma úgy nevezett kutyajátszó térre és inkább feküdt, pedig lehetősége elég sok van arra hogy mozogjon, több embert is ismerek aki állítja hogy lusta a magyar agara, és már én is közéjük tartozom :) ennek nagyon örülök és a kedves provokáló válaszoló elmehet a sunyiba.
2013. szept. 3. 17:22
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tök igazatok van.

Nálunk is 1500 nm-es a telek és a németjuhász (10 éves) világ életében a bejárati ajtóban feküdt, ott is a lábtörlőn (hogy még át is essünk rajta, ha mennénk ki és véletlenül se hagyjuk őt figyelmen kívül) és kizárólag akkor megy messzebb, ha a dolgát végzi.

Ha valaki hazaér, alig lehet tőle becsukni a bejárati ajtót, mert ott áll a küszöbön, pedig sosem volt beengedve.

Szóval a kutyák egyszerűen imád(ná)nak bent lenni. De valszeg nem is a bent levés a lényeg, hanem a közösség. A farkas falkában élt, a kutya is abban szeret. A többiek között lenni. És ha ők bent vannak, hát ő is arra vágyik.

Ha kint vagyunk és mondjuk grillezünk a kertben, akkor már ugye nem akar bemenni, hanem élvezi, hogy körülvesszük. Egyszerűen a család része. És egy családtagot nem hagyhatunk az ajtón kívül, ő így érzi. Én is. Csak sajnos anyámék nem. :) Nem jöhet be a sok szőr miatt.

De tény, hogy egy kutyát egyáltalán nem érdekel, hogy mekkora farmod van. :)

2013. szept. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!