Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz nélkül, kissé szétszórta...

Póráz nélkül, kissé szétszórtan? Vagy pórázzal, de. Mi a véleményetek erről a storyról?

Figyelt kérdés

Valami 100m-re van tőlünk a kis bolt. Leugrottam valamiért.

Olyankor a kutyáim is velem jönnek és megvárnak a bolt előtt. Nincs messze és nem is harapnak, ezért nem pórázozok. Mindenki ismeri már őket az utcában. (10 és 13kg-osak)


Egyik nap, ahogy hazafelé megyek a boltból. Tőlünk pár méterre egy nő épp egy chivavát sétáltatott. (Nem láttam még eddig erre.) A 13kg-os kutyám oda szaladt és játékosan ugatva hívta játszani a chivavát. (Tudom hogy nem szabadna hagynom, hogy csak úgy oda szaladjon, de minden szomszéd kuttyal szokott játszani egy kicsit, ha össze találkozunk séta közben.)

Erre a nő elkezdett sikítani, hogy hívjam vissza a kutyámat, mert megtámadta az övét. Elnézést kértem, mondtam hogy csak játszani akar, ez nem "olyan" ugatás. Próbáltam vissza hívni is, de már nem jött vissza, a sikítozós nőt nézte.

Mivel a kutyám nem jött vissza, a nőci a hóna alá kapta a kutyáját és elkezdett futni. De még hisztisen vissza kiabált, hogy fel fog jelenteni.


Tudom, hogy törvény kötelez a pórázra. Tehát neki van igaza. De eddig nem volt ilyen problémánk. Sokan sétáltatják anélkül a kutyájukat nálunk.


Nem akarok személyeskedni, (én is hibás vagyok, persze) De az ilyen embereknek nem inkább macska való?


2013. szept. 3. 09:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
50%
Ilyen embereknek semmilyen élőlény sem való (úgy van kutyája, hogy nem ismeri a kutyák jelzéseit, semmit sem tud róluk, csak hisztizik, de nem érti mi történt), de el kell fogadni, hogy ők is tarthatnak, tehát ha nincs a kutyádon póráz+szájkosár, akkor erre nem lehet mit mondani...
2013. szept. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
37%
Megértem, hogy aranyos,kedves kutyusod van, de vannak korlátolt emberek. Nekik is jogaik vannak. Ha nem szeretnél bajba kerülni, inkább sétáltasd pórázon.
2013. szept. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
94%
Bocsi, de Te vagy a hibás.Póráz kell a kutyádra, ha odaszalad minden kutyához és nem hallgat rád.Én is utálom, ha én pórázon viszem a kutyát és mindenféle jött ment odaengedi a póráz nélkül szaladgáló kutyáját az enyémhez.
2013. szept. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
97%

Ahogy helyesen írtad is ebben az esetben te nagyon hibás vagy. Ha szokott játszani minden kutyával ha nem, nem engedem oda amíg nem engedte meg a másik, még akkor sem ha szokásos játszó társ.. Pont a mi nap történt velem ilyen ami megerősítette ebben.

Ismerős sétáltatta a kutyáját integetett én meg oda engedtem az enyémet(újrahasznosító kukákhoz mentünk addig amíg kidobáltam a szemetet ott hagytam a kutyám. Nem is beszéltem velük közben egyrészt mert messze voltam más részt mert szokásos kutya barát volt. Ámde volt vele egy másik lány, aki mint kiderült fél a kutyáktól és épp szokni akarta a kutya közelséget.. Erre én oda engedtem az 50kilós kis kutyámat :D Szerencsére nem pánikol a kutyáktól meg megoldották.. de azért jobb lett volna ha kérdezek..


Ez esetedben is fent áll.. Mindig kérdezek és utána engedem oda.. Persze az ilyen kutyát felkapkodó idiótákat én se szeretem. Viszont ők meg egyáltalán nem ismerik a kutyák testjeleit hangját stb.. neki az ugatás és a gyors mozgás támadás.. ezzel együtt kell élni.. Örülj hogy nem egy agreszióproblémás rotit sétáltatott. :)

2013. szept. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
81%
Gondolj bele, hogy egy kisgyerek sétál arra, ok nélkül megijed a kutyádtól, mert van ilyen, csomó 3-5 éves gyerek tipikusan ilyen, te nem vagy ott, a kutya esetleg közelebb megy hozzá. Egyáltalán nem mondom azt, hogy a kutyád bármi bajt csinálna, de a gyereknek ez egy életre szóló trauma lehet. Vagy egy domináns, agresszív kutyát sétáltatnak arra, a kutyád odamegy hozzá, hogy játszani hívja, te nem vagy ott, hogy visszahívd a saját kutyád, a másik kutya meg elkapja a tiédet. Na akkor mit mondanál? Totál felelőtlenség így kint hagyni a kutyádat. Nem csak arra kell gondolni, hogy a te kutyád nem bánt senkit, hanem hogy más zavaró tényezők is lehetnek.
2013. szept. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 sippara ***** válasza:
24%
Nem, az ilyen embereknek plüssállat való. Valamilyen szinten ez is az állatkínzás egy formája, hiszen megfosztja a kutyát a fajon belüli szociális érintkezéstől, olyan viselkedésformákat alakít ki benne, amik miatt aztán a kutya egész életét folyamatos stresszben éli le - egyrészt azért, mert "gazdi" képtelen megvédeni saját magát (nem hogy az egész falkát), másrészt, mert ezzel a reakcióval szépen lassan kialakul a kutyában a nézet, hogy minden és mindenki halálos ellenség, sőt, csúcsragadozó. Szomorú :(
2013. szept. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
94%

Egyébként szerintem nem szerencsés kint hagyni, ha nem vagy ott. Mi van, ha nagyobb kutya jön hasonló gazdival? A gazdi pánikolása kiválthatja a kutyájából, hogy nekiessen a tiédnek. És egy négyszer akkora súlyú azért biztos komoly kárt tudna benne tenni.

Mi is hasonló helyen élünk, mindenki ismer mindenkit, csak pár lépés a kisbolt, az ember nyáron papucsban és itthoni ruhában leugrik, kényelmesen lehet sétálni az állatokkal stb. De itt is vannak emberek, akikkel nem ismerjük egymást, magyarán neked is számolnod kell azzal, hogy attól, mert az már a te törzshelyed még járhatnak arra idegenek is.

Ráadásul ha legközelebb odamegy barátkozni a kutyád, de elüti egy autó, akkor még a kárt is ki kell fizetned és fel is jelentenek (akkor már nem csak fenyegetőznek).

Ha pedig egy neveletlen kölyök elkezdi hergelni, de erre nincs tanú, viszont megharapja, akkor is jó nagy bajba kerülsz...

Komolyan nem értem, miért kockáztatsz. Ha leugrasz a boltba, akkor szerintem ne vidd őket. Vagy te azzal intézed el a sétát, nem mentek külön sétálni?

2013. szept. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
92%
Neked való inkább macska, ha nm tartod be a társasági érintkezési szabályokat: először is mindig kérdezd meg, hogy odaengedheted-e a kutyádat játszani és fogadd el, ha valaki nemet mond. Másodszor tanítsd meg a saját kutyádat a visszahívásra, amíg ezekre nem vagy hajlandó, addig sétáltass inkább pórázon.
2013. szept. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
43%

1. vagyok

Miért vagyok lepontozva nulla százalékra? Gyakorlatilag ugyanazt írta mindenki más is, mint én. Vagy nem sikerült értelmezni, hogy mire gondoltam?

Ráadásul normálisan írtam, egyik oldalnak sem volt oka megsértődni. Most komolyan... mi a franc?!

2013. szept. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
3%
Azért mert van 1-2 ilyen hülye, még ne változtass a szokásaidon. Ha másokra és önmagára nem veszélyes a kutyusod, akkor sétáltasd csak nyugodtan póráz nélkül.
2013. szept. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!