Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek megbízhatóak?

Szerintetek megbízhatóak?

Figyelt kérdés

Expresszes kutyusokhoz gyanakvóan állok, de most elkezdtem nézegetni őket, mert tervben van egy kutyus, és "babázhatnékom" van:) Szóval nem konkrét szándékkal mentem föl, mert tudom hogy a hirdetők nagy része nem megbízható, de láttam pár egész jót, amiről a véleményeteket kikérném ha nem baj!


[link]

[link]


Szóval ők. Ami tetszik, hogy:

-törzskönyvet adnak (bár nem tudom, aki törzskönyvet ad, az mindenképpen 100%-ra megbízható?)

-az egyik direkt írja, hogy normál méretű

-rendes oltások, féregtelenítések, chip

-mindkettő garanciát vállal

-a második még mindenféle induló csomagot is ad


Nekem egész jól hangzik de én nem annyira értek hozzá, csak amióta tervben van ey kutyus azóta nézelődök a témában. Bízhatok-e bennük, nektek melyik a szimpi?



2013. szept. 5. 23:39
 1/10 A kérdező kommentje:
Nekem amúgy a 60 ezresek "kutyábbnak" tűnnek, más is így van ezzel? Vagy a másik hirdetésben fiatalabbak a kutyusok és azért furábbak?
2013. szept. 5. 23:42
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindkettő azt írja, hogy "törzskönyv igény szerint". Innentől el is lehet felejteni őket. Miért hirdetéseket nézel, miért nem a kennelek honlapjait? Sőt, érdemes lenne elmenni pár nagyobb kiállításra is!
2013. szept. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Addig nagyon rendben volt,míg el nem értem a törzskönyv,chip igény szerint.Ez egy burkolt szaporító.Még a mentett kutyámat sem adom a néhány ezres chip nélkül,mert az a kutya minimális biztonsága érdekében van.Ő pedig simán odaadná így?Ennyire igénytelen lenne?A másik kamu,a sorszámozott oltási könyv.Ez alap minden kutyánál,aki ma megszületik bármelyik háznál.Abba írják az adatait,a tulaj nevét,a kötelezö oltásokat.A legtöbb dokinál ingyen adják.A törzskönyv pedig megtévesztés,mert ha igényelnéd,dupla árat mond be,így lebeszéled magad,hogy minek,hiszen csak hobbi célra kell. Szerződés meg nagyon jó,de ha nincs azonosítója a kutyának/chip/ semmire nem mész vele.Ez az első.A másodikat el sem olvasom,olyan kategória,hogy mini,normál tenyésztőnél nincs,ha van kisebb példány,ivarosan nem is szokták kiadni.
2013. szept. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A második már jobban hangzik,mert oltott,chipezett kutyáról van szó,eü.szerződéssel.Szinte biztos,hogy már törzskönyvezett vagy ténylegesen törzskönyvezhető. ahhoz,hogy tulajdonosként te legyél rajta a törzskönyvönön és ezzel a kutya tenyésztésével kapcsolatos jogok is a tiéd legyenek,sokkal többet kell fizetned.
2013. szept. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De a mini és az extra mini miatt kicsit fura.Ha nem kenneles,hát nem tudom.Több alkalommal kilátogatnék a kutyához és ellenőrizném a helyet is.
2013. szept. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A 60 ezres tuti nem fajtatiszta, mintha foxit vagy tacskót látnék benne... Az ár nélkülit sem venném meg, a "mini"-zés miatt. Nem vall tájékozott emberre. Ami a leírásban van szépnek és jónak tűnik, csak éppen lehet mese is habbal. Amíg nincsen tárgy bizonyíték, amit a saját szemeddel látsz (legfőképp a törzskönyv) addig semmiképp ne vegyél egyiktől sem. Mondjuk én ennyi pénzért már gyűjtenék még egy kicsit és kennelből vennék, aki tuti nem vág át, ha érdekelne pár minőségi kennel, nyugodtan írj.
2013. szept. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az első hírdetés a 60 ezres, érdekes de nekem is az jutott eszembe, hogy yorki-foxi keverék. Valamiért túl hosszúkás a feje, de volt már példa arra, hogy félkeverék kutyákat letörzskönyveztek, ha érdekel, mindenképp nézd meg a szüleit is.


A második hírdetésben szereplő kutyák sokkal szebbek, de valóban nem létezik mini méret és az egész leírás hozzá egy nagy kamu. Mert mini yorkikat akik nem érik el a standard súlyt azok eredmény nélkül lökik ki a kiállításokról, nemhogy champion vagy multichampion címet kapjanak. Én ilyenkor megkérdem, hogy mondja már el mi szükséges egy champion/mulichampon cím megszerzéséhez (a legtöbbször csak hebegnek-habognak és a végén mondanak egy orbitális hülyeséget). A másik, ha valóban mini akkor az már alapból génhibás, hogy lehet egy alapból hibás kutyára eü garanciát adni?

2013. szept. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sajnálom:( Én is kételkedtem, de így már tényleg lebeszéltetek róla. Jól hangzik amit írnak, pláne hogy ennél sokkal igénytelenebbül is raknak fel hirdetéseket, már ezek is kitűntek a viszonylag normális feltételeikkel. De ha 1% esély is van rá, hogy mind kamu vagy ferdítés amit írnak, már nem éri meg, mert én tényleg egészséges és szép kiskutyát akarok.

Utolsó! Melyik kennelt ajánlod?


A kenneles kutyával csak 1 dolog, amit nem tudok. Mégpedig az, hogy ha hobbi célra kérek kutyust, akkor ugye azt adná, amit nem tud kiállítani (?). De akkor nem tudnék jellem alapján választani, jól értem? Mert egy alomból mondjuk 1-2 kiskutya lenne az amit nem javasol kiállításra/tenyésztésre, de nekem nagyon fontos lenne, hogy jellem alapján választhassak. (nemrég halt meg a kutyusom, és szeretném, ha minél jobban hasonlítana, mert imádtam őt...)

Akkor inkább ne mondjam neki a hobbikutya dolgot, különben nem választhatnék?

2013. szept. 6. 10:28
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezeknél a kenneleknél érdeklődj:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Én a helyedben először is eldönteném milyen jellemű kiskutyát szeretnék: nyugodtat vagy pörgőset, kant vagy szukát, megadóbbat vagy makacsabbat, bújósat vagy egygazdásat? Ezeket a nagyon fontos paramétereket mindenképp tisztázd magadban és elsősorban ezeket az igényeket közöld a tenyésztővel, hisz mint írod, neked a jellem a legfontosabb, ő meg arra fog törekedni, hogy jellemben minél inkább hozzád illő kiskutyát kapj. Ez a kiállítása vagy hobbi cél már mellékes, nem ez a mérföldkő, de igaz, előfordulhat olyan hogy bizonyosra kiskutyára előjegyzés van és akkor ő választ először, de te is elő tudsz jegyezni egy számodra megfelelő mentalitású kiskutyára.


Jó tenyésztőnél ilyen nem igazán van hogy "nem ajánlják kiállításra" a kutyát. Van ismerősöm akinek a kiskutyájának a fülével volt valami bibi, de aztán meggyógyult és ugyan úgy járnak kiállításra, nagyszerű eredményekkel. Egy jó párosításból nem szoktak rossz kiskutyák születni.


Szóval én azt tanácsolom, hogy először a jellembeli igényeket mond neki, utána ha rákérdez, akkor mondhatod hogy házikedvencnek szánjátok, nem kiállításozni. Bár ki tudja, lehet egyszer gondolsz egyet és mégis nevezel egy kiállításra hogy hogy teljesítene a kutyusod és hogy vélekednek róla a szakértők :)

2013. szept. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ja és a fül-probléma nem vele született gond volt, hanem a külső hatás miatt jött ki rajta :)
2013. szept. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!