Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan védjem meg a kutyámat...

Hogyan védjem meg a kutyámat egy másik kutyától?

Figyelt kérdés

Technikákra lennék kíváncsi, vagy hogy mit érdemes ilyenkor tenni... Egy bazi nagy szájkosaras dobermannt sétáltatott a gazdája (a fajtával amúgy semmi bajom, több jólnevelt dobermannt is ismerek), elég durván oda akarta húzni minden kutyához a gazdáját(acsarkodva,ugatva, kitörve) már első találkozáskor is (a piacon). Na visszafelé ugyanarra mentünk, előttünk haladtak, a gazdi meg elengedte a dobermannt, aki persze 5 mp-n belül észrevette az én kutyámat (pórázon volt, nem akartam, hogy odamenjen a dobermannhoz), és jött felénk. A gazdi mondta, hogy csak "játszik". Én meg láttam, hogy rohadtul nem. Jobb híján a kutyám elé álltam, de a másik állandóan forgolódott, hogy a kutyámhoz érjen, és acsarkodott, csattogtatta a fogát stb. A gazda végül elkapta a kutyáját, és sűrűn bocsánatot kért.

Szóval ez volt a szitu. Ha nem lett volna szájkosár a kutyán, biztos hozzávágom a mézet, ami a kezemben volt, és minden elkövetek, hogy ne érje el a kutyámat (még arra is gondoltam, hogy felkapom, bár tudom, hogy nem helyes, és a kutyám is vagy 20 kiló), de így szájkosarasan nem tudtam mit kezdeni a dologgal. Elég lett volna, ha ráordítok? Vagy rúgjak felé?

A kutyámnak nem lett semmi baj, de azért kicsit csalódtam magamban, hogy éles szituban semmi nem jutott eszembe.


2013. szept. 7. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor be szoktam állni a kutyám elé, és ráordítok a kutyára, hogy 'takarodj', esetleg úgy teszek, mintha dobnék felé valamit.
2013. szept. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, és ha esetleg ez nem működik?

És ha arrébb lökném?

2013. szept. 7. 12:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nme biztos, hogy jó eset fizikailag szembeszállni egy kutyával. Inkább a fellépéssel, a határozottsággal űzd el. Ha az nem működik, a félrelökés sem fog.
2013. szept. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igyekszem, csak nehéz elhitetni magammal, hogy én el tudok űzni egy ekkora kutyát:( A saját kutyámra rá tudok olyan erélyesen szólni, hogy a fülét-farkát behúzza, ebben viszont nem voltam biztos. Mondjuk nem is voltam még ilyen szituban, legalább ebből is tanulok.
2013. szept. 7. 12:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem a méret számít, bízz magadban. Múltkor nekem is el kellett űzni egy jókora ebet a kiskutyámtól, de annyira dühös lettem, hogy bántani akarja a kutyámat, hogy csak az járt a fejemben, hogy takarodjon el a kutya. Hatásos is volt a rádörrentés.
2013. szept. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként teljesen jól jártál el, én is beállok a kutyám elé éles helyzetben, és annyi, hogy a karjaimat is kissé eltartom magamtól, hogy nagyobbnak (vastagabbnak) tűnjek, és mély "torokhangon" ráordítok, hogy takarodj! Eddig bevált. Ha hallótávolságon belül van a gazdi, rá is ráordítok, hogy "nem kéne elengedni!", vagy valami ilyesmi. "Hívja vissza", "fegyelmezze!", mikor mi jut az eszembe. De mindenképp megakadályozom, hogy egy így viselkedő kutya az enyémmel összeugorjon.
2013. szept. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%
Beállhatsz a két kutya közé,de ha támad te leszel a célpont.Lehetőleg ne kalimpálj és rugdoss,mert az támadásra ingerli a kutyát.Viszont a merev kihúzott testtartás,amivel nagyobbnak és magasabbnak tünsz elég lehet.A szemébe meg ne nézz.
2013. szept. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és lassan hátrálj ki a szituból és ne fordíts hátat a kutyának.
2013. szept. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 8. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!