Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amikor a kutyámat megtámadja...

Amikor a kutyámat megtámadja egy másik kutya akkor ő keményen megvédi magát. Ezért leszidhatom, vagy ez normális?

Figyelt kérdés
Ő amúgy sose támad más kutyákra,nagyon barátságos,csak ha bántják nem hagyja.
2013. jan. 19. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha CSAK támadásra támad, akkor ne szidd le szerintem semmiképp! Az csak önvédelem! Te is megvéded magad, ha elkezdenek ütni!
2013. jan. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ugyan miért szidnád le? Hiszen működik benne az életösztön. Maximum itt csak téged teremtenének le, hogy egyáltalán hagytad a kutyádat védekezni, ahelyett, hogy jó falkavezérként te zavartad volna el a támadót.
2013. jan. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem kell érte leszidni, még jó hogy megvédi magát.

# 2 :Ha még a támadó kutya tulajának állna feljebb szerintem jól szájba verném.

2013. jan. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az így van rendjén. Inkább az az abnormális, hogy a másik kutya a semmiért nekiront a tiédnek.

És te is megvédenéd magad,ha valaki neked támad. Vagy nem?

2013. jan. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fura kérdés... én megvédeném a kutyámat a másiktól is simán, a gazdát viszont egyedül rendezném le ha jogtalanul balhézna.
2013. jan. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt kutyája meg temperamentuma válogatja. Az szerintem tény, hogy egy verekedéshez legalább 2 kutya kell. Láttam olyat, amikor a kutya direkt provokálja a másikat, de a balhét nem ő kezdi. Minden szituációban van lehetősége kifordulni, odamenni hozzád. Ő dönt úgy, hogy a balhét választja. Egy keményebb kutyát, aki agresszióra hajlamos, szerintem igenis meg kell szidni, akkor is ha látszólag nem ő kezdte.
2013. jan. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jobb, ha inkább megelőzöd a bajt és te véded meg a saját kutyádat.


# 6, nem mindig van lehetősége a kutyának elkerülni a balhét. Az enyémet már többször támadták meg úgy, hogy szorosan láb mellett jött és a másik szabályosan levadászta.

2013. jan. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Átlag esetnél ahol valószínűleg nem lesz konfliktus szorítsd magad mellé a kutyát és intsd fegyelemre és nyugalomra. Az ember legyen a 2 kutya között.


Ám 6os jöhetsz itt a nagy elméletekkel amikor a kutya az kutya, ha az odajön ténylegesen balhézni nem fogja érdekelni hogy te emberi szabályok miatt a saját kutyádat is letiltanád, hasztalan mert ebből ő csak annyit lát hogy menekültök és még jobban támadni fog.


Ha a másik kutya támad, először az embernek kell megpróbálni elzavarni, ha viszont már konkrétan testi épségre veszélyt jelent és nincs kiút akkor rá kell engedni a saját kutyát, és együtt kell neki menni a támadónak.

A másik valószínűleg megfogja magát gondolni az első harapástól vagy oldalba rúgástól.

Mert azt lássuk be senki se várhatja el hogy a rendes gazda hagyja hogy a saját kutyáját harapják miközben mennének elfele, a támadó meg csak felbuzdul ezen és csinálja addig amíg valaki helyre nem rakja.

Kutya logika.

2013. jan. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ne szidd le, az én kutyámat is megtámadták, ő meg visszatámadt, meg iis dicsértem érte
2013. jan. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, ezért mondtam, hogy temperamentumra válogatja, hogy mi a helyes. Egy mimőza, önmagáért kiállni nem tudó, megalázkodó kutyára akár rá is dícsérnék, míg egy domináns, balhézni szerető kutyát akkor is megbüntetetk, ha "ártatlan ádozat". Érdekes módon több olyan kutyát is ismerek, akik évek alatt egyszer sem keveredtek bunyóba, ezért gondolom, hogy azért lehetséges, hogy megússza a balhét a kutya még akkor is, ha rátámadnak.
2013. jan. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!