Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szabad a kutyáknak...

Miért nem szabad a kutyáknak csokit adni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy nem szabad de miért? Nagyon érdekelne. Előre is köszi.

2013. szept. 7. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Tele van vele a google. Nem sikerült rákeresni?
2013. szept. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

A teobromin (és koffein) tartalom miatt, mert ezek mérgezőek a kutya számára. (És nem utolsó sorban hízlalnak is.)

Ezeknek a mennyisége csokoládé függő. Pl a fehér csokoládéban elenyésző ezeknek a mennyisége,de pl az étcsokoládéban már viszonylag nagy mennyiségben találhatóak meg ezek az összetevők (minél nagyobb a kakaó tartalom).

Mondjuk úgy, hogy egy tábla jó tömény fekete csokoládé egy 20 kg-os kutyának már halálos lehet.

Persze nem jelenti, hogy ha kap a kutya 1-1 kocka tejcsokit néha, akkor abba belehal, nem lesznek tünetei sem, de nincs szükségük a kutyáknak édességre, rengeteg más dologgal is lehet jutalmazni. Létezik kutya csoki is, azt kell venni.

2013. szept. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%
1-2 kocka csokit sem szabad neki adni mert bele lehet nemhal de beteg lesz az biztos
2013. szept. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Rászokik, ha csokikockákat kap. Olyan mint a drog kis mértékben élvezik, könnyen rászoknak. Amennyiben rászoktatod és elzáród előle nyűgös, bolond lesz. Viszont ha nem zárod el, akkor túladagolja magát mint bármely drogos és megdöglik. A döglött drogosok pedig büdösek...
2013. szept. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2. leírta, és tényleg inkább kockákat se adj neki, ha nem muszáj. Kutyacsokit egyszer vettem, megkóstoltam, hát... még az falánk kutyámnak sem kellett, pedig ő tényleg mindenre ugrik ami ehető.
2013. szept. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám néha egy kis kókuszos csokit szokott kapni, vagy is egy kis darab bountyt.Kb. egy évben 2-szer szokott kapni, eddig nem volt semmi baja.
2013. szept. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:
Mert a fiam nagyon megharagudna, ha a kutyák ennék meg a csokit. Ők elvannak csoki nélkül, de mi nem. :) Semmi más oka nincs.
2013. szept. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!