Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám ugat, mit tegyek?

A kutyám ugat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van nekem egy Yorkshire terrier, 1 éves kiskutyám és gyakran ugat. Anya reggel 5 órakor kel és mikor csinálná az ebédet ugat, hogy adjon neki paprikát vagy szalonnát.Meg se rágja csak nyeli le és folyamatosan kéne neki adni ahhoz hogy csendben maradjon. A nővérem dolgozik, én és a húgom meg még suliba járunk és fáradtak vagyunk. Ha elkezdünk kinti ruhába öltözni (séta jön) akkor ugat és nyüszít írtó hangosan, ha veszem a cipőt ugat, ha meglátja a hámot ugat...nem tudom mit csináljak vele!Remélem tudtok segíteni! :/

Előre is köszönöm a válaszokat!!:)


2013. szept. 8. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Van egy eszköz, kutya sokkoló. Attól elhallgat, kussol.
2013. szept. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Neveld meg. Rengeteg ehhez hasonló kérdés van itt, bogarássz.
2013. szept. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
de ha csak itt nyávogsz, az ingerli a kutyát.
2013. szept. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pontokba szedve:

1. amikor anyukád kaját csinál, NE adjon kaját a kutyának, ha ugat, hanem inkább hagyja faképnél. Ne figyeljen rá.

2. Ha elkezdtek készülődni a sétára és ugatni kezd, akkor hagyjátok abba a készülődést és pl üljetek le a tv elé, míg meg nem nyugszik ismét. Amikor nyugodt, folytassátok a készülődést, de ha megint túlzott izgalomba jön a kutya, ismét függesszétek fel a folyamatot. Így megtanulja, hogy ilyen hiszti mellett nem indultok el.


3. Olvass olyan kutyás könyveket, mint Jan Fennel: Kutyapszichológia

2013. szept. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Valahányszor ugat öntsd le egy vödör hideg vízzel. Anyósra is működik.
2013. szept. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kutya arra szocializálódott,hogy amikor ugat,megkapja amit akar.Tehát semmit nem kap,amikor ugat.Sem falatkákat,sem sétát.Semmit.Ha meglátja a hámot,az ne jelentsen automatikusan sétát.Néha vegyėtek elő,majd tegyétek el.Rakjátok rá ,majd ne menjetek sehova.Viszont ha mentek,csak akkor,ha lenyugodott,feladta.Asztalról soha többet ne kapjon semmit és a táljában se álljon eledel.A falkasorrendet kéne módosítani,ne ő legyen az első.Vagy kutyasuli,vagy sok könyv a témáról.
2013. szept. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat!

Rengeteget kerestem, de nem találtam olyan ami hasonlítana az én helyzetemhez

Nem nyávogok, köszönöm szépen ;)

Ja és én nem vagyok állatkínzó, hogy sokkoljam szerencsétlen állatot! -.-

2013. szept. 9. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!