Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem egy törzskönyvezett...

Vettem egy törzskönyvezett kutyát külföldön, de már az én nevem alatt van a kutya és lakcímemen. Ha kiállításokra szeretnék járni vele illetve idővel tenyészteni akkor kell valamit változtatni rajta?

Figyelt kérdés
Külföldön irták rá az én nevemre a kutyát, az övék nincs rajta. viszont külföldön lett előállítva a tk.

2013. szept. 8. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
mi az hogy nincs rajta a nevük? olyan nincs.... a szuka és a kan (szülők) gazdáinak rajta kell lennie...
2013. szept. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem baj,be kell mennem a MEOE-ba és honosíttatni kell a törzskönyvet,majd belėpni az adott fajta klubjába.Utána nevezhetsz kiállitásokra.
2013. szept. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
* menned
2013. szept. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja a tenyésztő neve és címe rajta van, átiratni a tk-t külföldi kutyánál nem kell, export pedigreevel tudod behozni az országba és honosítani kell. Már ha FCI törzskönyvről beszélünk. Mert ha nem, akkor itthon úgyis csak egy fajta jellegű keveréknek számít és nem hordhatod kiállításra
2013. szept. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
FCI-s a meoe állította elő Prágában, rajta van de mint tenyésztő, breeder, de mint tulajdonos én vagyok rajta. Van export pediggre
2013. szept. 8. 18:04
 6/10 anonim ***** válasza:
akkor csak honosítani kell
2013. szept. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
és azt hogy? baj ha nincs honosítva? attól lehet tenyészkan itthon?
2013. szept. 9. 14:01
 8/10 A kérdező kommentje:
Mert ha nincs honosítva attól hordatom itthon is kiállításra, csak plusz összegért nem?
2013. szept. 9. 14:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Tenyészszemlét viszont csak honosítással tudsz csinálni, és az kell ahhoz, hogy az utódai ne kapjanak felülbélyegzett törzskönyvet. A honosítás ára: 5000ft ha belépsz a fajta klubba, de gondolom mindenképp kifizeted az éves tagdjat mert így a kiállítási nevezés is olcsóbb. Honosítás nélkül is ugyanannyiért viszed kiállításra mint egy magyar törzskönyvű kutyát, én még sose fizettem ilyenért többet, pedig volt nálam több kutya is bérben egy éves időszakokra. Ha nincs befizetve az éves tagdíjad akkor pedig a duplája. A honosítási kérelmet megtalálod a meoe oldalán, hozzájuk kell bevinni/elküldeni.
2013. szept. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akiteki ***** válasza:

Ha kiállításokra akarsz járni, akkor nem árt tanulmányozni ezeket:

[link]

A kiállítási szabályzatban benne van, hogy ha nincs honosítva a tk., akkor a külföldi árat kell fizetned, ami sokkal több, mintha belépsz valamelyik klubba. Tenyészszemlét pedig csakis honosított törzskönyvvel csinálnak. Anélkül meg nem lehet tenyészteni.

Tehát a menete: megkeresed a fajtagondozó klubot, felveszed velük a kapcsolatot, belépsz a klubba és a tagsági igazolvány másolatával együtt a törzskönyvet eljuttatod a MEOE központba 5000 ft átutalásával együtt. Egy hét múlva visszaküldik a törzskönyvet egy magyar számmal ellátva.

Sok sikert a kiállításokon!

2013. szept. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!