Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolhás a kutyám? Mit tegyek?...

Bolhás a kutyám? Mit tegyek? Esetleg lehet vmi mástól is? :' (

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves beagle szuka kutyám.

Ő az eslő kutyám, imádom, egyszerűen ő az én kincsem!!!

Sose fürdettük, meg eddig, mert fél a viztől, és menekül tőle. De nincs is szaga, csak az a pici kutyaszag, ami meg minden kutyának van.

Eddig alig vakarozott, kb. napi 1x vagy kétnaponta 1x, de akkor is csak megvakarta mondjuk a oldalát kb. 3 másodpercig és kész.

De most egyszerűen percenként vakaozik és harapdálja a lábát, és a combját. Ez bolha miatt lehet??? Nagyon félek

:( Ma voltunk állatorvosnál kötelező veszettség elleni oltás miatt, de elfelejtettük megkérdezni. Apa pedig nem akar, venni neki kb. 2 hétig még semmilyen gyógyszert.

Nagyon félek, de meg se mertem nézni, hogy milyen hatásai vannak a bolháknak:( de azt még megnéztem h lehet rüh is, mert általában ezek miatt szoktak vakarozni a kutyák a bolháktól és a rühtől.

FÉLEK:(((

A kérdéseim azok lennének hogy:

1. ez bolha lehet? vagy rüh?

2. Nem nyakörvet szeretnénk neki, venni, mert az volt neki, csak elrágta kb. 2 hete és most télre már nem vezsünk, mert nincsenenk is kullancosk már, bolha ellen viszont nem volt ...

mindeképpen cseppet vagy vmi más modszert kéne keresni. Sampból tudtok vmi jót? azt is bevállalnám h valahogy megfürödtetem, ha belehalok is...!!

És cseppekből emlyik a leghatásosabb? Vmi Adventixről hallottam, az tényleg jó??



2013. szept. 9. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Vegyetek neki olyan gélt, amit a nyakára kell csepegtetni, az véd minden élősködőtől. Persze a legjobb lenne felhívni az állatorvost, biztosat csak ő mondhat.
2013. szept. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az advantix valóban jó, de az tévedés hogy ilyenkor nincsenek kullancsok. Az ilyen esős időben, hűvös időben jönnek elő igazán, de az advantix arra is jó. A bohák a férgek közti gazdáji is lehetnek. Jó lenne ha vennétek neostomosant amt feloldasz 1 liter vízben és ezzel mosod le a kutyust. A helyét ahol alszik is le kell fújni vele mivel ott peték lehetnek.
2013. szept. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1.vagyok...ha nem is szereti, néha azért legyen megfürdetve..majd megszokja idővel. Lehet kapni mindenféle sampont, de szerintem n kell a legdrágábbat venni. A gél sem egy olcsó dolog mondjuk...:)
2013. szept. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*nem kell
2013. szept. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Meg lehet nézni a kutyát, van-e benne bolha. A füle tövét, a farok tövét a hátánál pl. A comb és láb rágás nem annyira a bolha jelenlétére utal.Vegyél Strongoldot. Ha bolhás a kutya, nagyon gyorsan kiöli mindet. Egy hónapig véd. ha ezalatt is rágja magát, akkor más baj van.
2013. szept. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

és milyen kifejezetten bolha elleni nyakröv van????

scalibor extra roszz....

2013. szept. 9. 21:01
 7/10 Imola Ágnes ***** válasza:
A Scalibor szerintem nagyon jó. Az is lehet hogy étel allergiája van... kullancs pedig, ahogy előttem is írták egész évben van... a legjobb kombináció a neostomosan-os fürdetés, utánna csepp vagy nyakörv
2013. szept. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nincs ételallergiája mert semmi olyat nem evett, amit eddig ne evett volna többször is.
2013. szept. 10. 14:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem évekig evett a kutyám csirkét, majd egyszer csak allergiás lett rá.

Az hogy többször, régóta evett valamit nem zárja ki hogy most let rá allergiás.

2013. szept. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akiteki ***** válasza:

Más is lehet a vakarózás oka. Ha csak egy helyen vakarja magát, akkor az nem a bolha miatt van. Egy ilyen rövid szőrű kutyában nagyon könnyű észrevenni a bolhát. (a hosszabb szőrűben sem nehéz) Biztosan észrevetted volna, ha valami ugrálna rajta. A bolhásság miatt nem igazán a lábát szokta rágni egy kutya, inkább a lábával próbálja vakarni, ahol viszket.

Lehet allergia, ahogy írták, esetleg bűzmirigy gondok. Vissza kellene vinni az orvoshoz.

2013. szept. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!