Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért remeg a kutyám?!

Miért remeg a kutyám?!

Figyelt kérdés
Van egy Yorkshire terrierem, (fiú, 7 éves) és tegnap este vettem rajta észre hogy remeg. Nem tudom hogy miért lehet ez? És hiába simogatom, semmi..
2013. szept. 10. 16:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert a simogatás gyógyít?:D


Akkor simogasd már meg a hátam,mert veszettül sajog egy ideje.


Orvos :)

2013. szept. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem úgyértem :D Csak gondoltam hátha megnyugszik. De nem szeretném egyből az orvoshoz vinni, mert hátha elmúlik egy idő után (1-2 nap) de nem tudom, hogy mitől lehet? 2 Yorkim van, és lehet hogy nem evett eleget? Vagy valami ilyesmi?
2013. szept. 10. 16:22
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Mert ideggyenge, túltenyésztett egyed
2013. szept. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, 7 éves a kutyád,ebben a korban már indokolt,főleg egy ilyen kistestű fajtánál,hogy bármi gyanús jelre elvidd a dokihoz.

Idegi alapú is lehet,de az is lehet,hogy a hirtelen hőmérsékleteséstől csak épp fázik.


Plusz ha nincs törzskönyve,akkor erősen hajaz az idegi dologra.Ivartalan?

2013. szept. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja,és a simogatástól nem megnyugszik a kutya,hanem megerősítést kap az adott cselekvését illetően.Szóval,ha elkezd ugatni,te meg azt akarod,hogy ne ugasson,akkor nem simogatjuk,mert ezzel csak megerősíted,hogy simit kap,ha ugat.


Ha azt akarod,hogy ne remegjen (ha direkt csinálja,de ezt kétlem) akkor nem simogatni kell.

Bár remegni nem szoktak direkt,úgyhogy nyilván külső oka van.

2013. szept. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy hűvös van? Felénk annyira lehűlt a levegő, hogy sokszor már én is remegek. :D
2013. szept. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nem, nem fázik szerintem. mert tegnap este is betakartam, mert azt hittem. mellettem feküdt, betakartam, és kimászott a takaró alól utána meg ráfeküdt.
2013. szept. 10. 16:33
 8/14 anonim ***** válasza:

Atya úristen...

Alapvető elv: Kizárólag a helyes viselkedést és lelkiállapotot erősítjük jutalommal (a szeretet adás is az!)


Ha remegős állapotában simogatod , annyit tanul meg belőle, hogy ha remeg, (ideges, feszült, aggódó, ...stb bármilyen más okból kiegyensúlyozatlan) akkor szeretetet kap.


A legkártékonyabb dolog, amit csak csinálhatsz.


Gyógymasszázs, akupunktúra, közös relaxáció, hosszú séták, (laza pórázos séta, követő kutyával!) szigorú, kiszámítható napirend, több szabály, több korlát bevezetése, és következetes betartatása. Ez segít.

2013. szept. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

...ami még nem segít, azon agyalni, miért remeg.

Abba fektess energiát, hogy azt találd meg, amitől abbahagyja. Az ok nem számít.

2013. szept. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Durva lenne, ha fázna ilyen időben. A kutyák akkor remegnek, ha fáj valamijük, vagy lázasak.

Gratulálok ahhoz, hogy Te még várnál 1-2 napot az orvossal...

2013. szept. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!