Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok a kutyának tartósítósz...

Adhatok a kutyának tartósítószeres, színezékes jutalomfalatot?

Figyelt kérdés
Anyukám vett egy tök nagy dobozzal jutalomfalatot (ilyen töltött falatkák, olyasmi mint a pedigree markies). Cukor ugyan nincs bennük, de színezék, tartósítószer sajna igen. Én nem szívesen adok ilyet a kutyáknak, de nem dobhatom ki. Baj, ha napi 1-et megesznek a kutyák?
2013. szept. 14. 17:10
 1/5 pbiker válasza:
61%

Persze, hogy adhatsz neki.

Te is minden nap eszel tartósított, színezett kajákat. Akkor a kutyád is. Egyébként minden tartósítva van, még az is, amire nincs az van ráírva, hogy 'tartósítószert nem tartalmaz'. Kémiailag megoldhatatlan a termék csomagolása tart. szer nélkül. Anyum laborasszisztens egy kutatóközpontban.

2013. szept. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nagyon sok tartósítószer mentes termék van, én minden évben teszek el lekvárt, ketchup és rengeteg más dolgot is. Bőven bírnak 1-2 évet. A tartósítás lényege, hogy ne érje levegő és megfelelően legyen hőkezelve.


Nyugodtan adj neki, ennyitől semmi baja se lesz.

2013. szept. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Baja nem lesz tőlle ha napi egyet megeszik de én nem adnám. Nyers hússal etetem a kutyáimat, juti
2013. szept. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocs elküldtem:-)

Juti falatnak pedig főtt májat, lépet kapnak.

2013. szept. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
adhatsz, néha belefér. vegyél mellé másik jutalomfalatot is, hogy ne folyton ezt egyék.
2013. szept. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!