Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MEgevett egy egérmérget a...

MEgevett egy egérmérget a kutyám. Mit tudok tenni h ne legyen baja?

Figyelt kérdés

az egérméreg ilyen kis 1,5x1,5-ös tasakban volt, egy darabot nyomott be, csivava fajtájú kutyám. kölyök még kicsit több mint egy kg a kutya, tejet már adtam neki meg vettem tejszint hátha meghajtaná, és gyorsabban kijönne. :S mit tudok még tenniii??? állatorvosra nincs pénzem:(

hánytassam meg, vagy mi legyen? már ivott tejet, az is kijönne.. :S

az elmúlt 4órában ehette meg,ugyanis ennyire mentem el itthonról. a méreg hatóideje egereknél számolva 3-4 nap.. egereknél 2-4 db-ot ir h annyit kell kirakni...

Mit tegyek?


2013. szept. 17. 17:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod, hogy meghaljon, vidd állatorvoshoz!
2013. szept. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Hánytasd meg, pótold a K vitamint, és azonnal orvos!
2013. szept. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

vidd állatorvoshoz különben meghal!!!


részletre lehet fizetni,de szerintem nagyon maximum 5 ezer ft -ba lesz...


Minél előbb vidd el orvoshoz,pár óra múlva lehet nem is fog élni a kutyád :(

2013. szept. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Elmész a dokihoz, közlöd vele, hogy jelen helyzetben nincs pénzed, de mindenképp be fogod fizetni, de most a kutyád élete a tét.

Amúgy, ha kölyök a kutya, akkor már úgy is kellett mennie oltásra, ismerned kell a dokit, még ha csak 1-2X voltál nála, ha látja, hogy visszatérő vagy akkor fog adni hitelt.

De ne ezen múljon már a kutyád élete...

Nekem sincs most pénzem, de a héten mégis orvoshoz kellett menni a kutyámmal, mert lenyelt egy darazsat, és dagadt a torka. Felhívtam a dokit, elmondtam neki, hogy sürgősen segítenie kell, de sajnos most nem tudom rendezni a költségeket, és amint pénz áll a házhoz, az első utam hozzá fog vezetni. annyit mondott, hogy rendben, de siessek a kutyával, nehogy baj legyen.

2013. szept. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha arra a zselés patkányméregre gondolsz ne csinálj semmit. Az nem árt neki. Csak rágcsálók ellen való az én kutyám is evett nem is egyet .És nem lett semmi baja.
2013. szept. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 sippara ***** válasza:
100%
Ha 3-4 nap alatt hat, akkor vérzékenységet okoz. Ha nem viszed állatorvoshoz, a kutyának minden esélye megvan rá, hogy belső vérzésben, iszonyú kínok között haljon meg.
2013. szept. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vagy elviszed orvoshoz, vagy elbúcsúzhatsz tőle. Etetheted, itathatod amivel akarod, az nem fog rajta segíteni. A hánytatás akkor segítene, ha még nem szívódott fel a gyomrából a méreg, de úgyse tudod otthon meghánytatni, ahhoz is orvos kell. Esetleg ha 1-2dl telített sóoldatot tudnál lenyomni a torkán akkor sikerülhetne a hánytatás, de akkor se tudhatod, hogy mennyi szívódott fel a méregből.


Elég felelőtlen vagy, hogy úgy veszel magadhoz kölyköt, hogy nincs pénzed az ellátására és még a mérget is kinthagyod!

2013. szept. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos, azonnal!!!
2013. szept. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ha arra a zselés patkányméregre gondolsz ne csinálj semmit. Az nem árt neki. Csak rágcsálók ellen való az én kutyám is evett nem is egyet .És nem lett semmi baja."


Alig több, mint 1 kg-os kutyának szerinted nem lesz tőle semmi baja? Te is felelős gazda lehetsz, valóban.

Az egér és a csivava közt is van méretbeli külnbség, persze, csak ha az arányokat vesszük, kb. ugyanannyira jönne ki, a kutya is kidöglik egy tasaktól.

Kérdező: remélem van benned annyi emberség, hogy elviszed állatorvos, mert még gondolom menthető a kutyus, ha a hatóanyag 3-4 nap.

Inkább nem ennék 1 hétig, minthogy miattam haljon meg a kutyám.

2013. szept. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Akiteki ***** válasza:
83%
Ha a gyerekedről volna szó, akkor sem lenne pénzed orvosra? Kérj kölcsön, rabolj bankot vagy fogj pisztolyt az orvos fejéhez, hogy gyógyítsa meg. Ez nem kifogás. Internetre van pénzed?
2013. szept. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!