Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy buszon hány kutya utazhat?

Egy buszon hány kutya utazhat?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, hogy volán helyközi busz járatokon egyszerre hány kutya tartózkodhat? mert én már hallottam olyat is, hogy csak egy, de olyat is, hogy kettő.

Erről külön nem láttam kiírást egy buszos oldalon sem.

Azért lenne fontos, mert barátnőmmel utaznánk ketten, és ő is, meg én is szeretnénk hozni a kutyáinkat. Neki kistestűje van, nekem közepes testű kutyám, ezen az egy infón kívül mindent tudok már a kutya szállításáról, de ebben valaki kérem hogy segítsen!

Ha valakit szállítottak le, mert már volt egy kutya, vagy fel sem engedték, mert ketten voltak vagy nem volt probléma, hogy többen voltak,vagy ilyesmi történet is jöhet, a lényeg, hogy hiteles legyen, mert a héten mindenképp szeretnénk elmenni egy helyre, és az egy órás busz útnyi távolságra van.

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2013. szept. 17. 20:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
én anno felhívtam a volánt, azt mondták buszonként egy kutya, de igazából sofőrtől függ. Volt olyan, aki 3al is felengedett, mert látta, hogy együtt vagyunk, volt olyan aki egyel se akart. a szabályzatban benne van h a sofőr korlátozhatja a számukat.
2013. szept. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

úú köszönöm a gyors választ(Jöhetnek még ettől függetlenül)

Az úti célunk amúgy Miskolc lenne, de mi van akkor, ha Miskolcra a sofőr rendes, és megengedi a két kutyát, de Miskolcról haza azt mondja a sofőr, hogy nem? Ilyen lehetséges? Mert nagyon nagy szívás lenne, ha letudnánk menni, de haza meg már nem...

2013. szept. 17. 20:23
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szépen kérjétek meg a sofőrt, hogy utazhassatok együtt, mondd, hogy egy helyre mentek a kutyákkal és nagyon jól neveltek, nem lesz probléma. Ha nem akarja említsd, hogy direkt utána is néztetek, felhívtátok a volánt és azt mondták, lehet kettő-három kutya is, ha a sofőr engedélyezi, ezért szeretnétek őt megkérni. Ha szépen mondjátok, szerintem kevés ember lenne olyan bunkó, hogy elküld titeket.


Amúgy ez annyira hülyeség, mert ha felszáll valahol egy kutyás, aztán valaki állatorvoshoz sietne a kutyájával pár megállóval később, vagy valami nagyon fontos ügyben utazna, akkor ő már nem mehet mert x kutya már van fent (és mondjuk mogorva, kötekedő sofőrt fogott ki)? Nálunk olyan ritkán jönnek a buszok, hogy az nevetséges (sokszor 2,5 óránként hétköznap, "csúcsidőben"!), pedig megyeszékhely. Biztos bekerülnék én is a híradóba valamivel, mert tuti olyat tennék dühömben, hogy...

Szerintem azért elférne több is, mondjuk gondolni kell arra is, hogy ne egymás közelében legyenek idegen állatok, illetve ha valaki allergiás, annak is biztosítani kell, hogy távol tartózkodhasson az állatoktól. De elképesztő, hogy nincsen rá rendes szabály. Bár én már nem csodálkozok, én is kérdeztem már őket pár dologról, legtöbbször azt válaszolták, hogy helyzettől függ, nincs rá rendelet stb. Hatalmas fejetlenség lehet ott is, talán a buszok is csak azért nem ütköznek össze, mert nem sínen közlekednek :P illetve mert fejükbe vették a járatcsökkentést és azóta kihalt az út. :D Bocs a kis offért.

2013. szept. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem akarja engedni hazafelé, akkor magyarázzátok el neki, hogy muszáj hazajutnotok és nem akartok egyedül sem maradni, hogy az egyikőtöket megerőszakolják a megállóban, ill. fagyoskodjon, amíg jön a következő busz, ha egyáltalán jön még aznap...

Amúgy legyen nálatok mobil, szükség esetén felhívhatod a szüleidet, akik biztos kerítenek valakit, aki elmegy értetek kocsival (szerintem akár munkatársat is megkérne ilyenkor az ember, ha a gyerekéről van szó, tuti nem hagynának ott), vagy végső esetben vonat, taxi stb.

De szerintem először kérjétek szépen a sofőrt, aztán esetleg ha már semmi sem használ fenyegetőzzetek azzal, hogy jelentitek a volánnál, hogy miatta szerencsétlen helyzetbe kerültetek (írjátok fel a rendszámot, helyszínt, időpontot, esetleg adjatok leírást a sofőrről, de biztos el lehet kérni a nevét, vagy valami azonosítóját is, bár nem tudom).

De próbálj pozitívan hozzáállni, valószínűleg nem fognak kötekedni és sima utatok lesz.

2013. szept. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:D próbálok pozitív lenni:D

Amúgy ,tényleg ezt mondták a volánnál, hogy sofőrtől függ? mert ha valóban így van, akkor nem hívom fel őket, mert a kártyámon sajnos nincs annyi összeg:( De ha ez nem biztos, akkor inkább szerzek valakitől telót, és akkor megejtem a hívást.

Köszi mégegyszer amúgy a válaszokat

2013. szept. 17. 20:42
 6/16 anonim ***** válasza:

Biztos jönnek még válaszok, de én azt javaslom, hogy ha már alig van a kártyádon pénz, akkor inkább tartogasd az útra, hátha probléma lesz (nem a busszal, bármivel lehet), akkor fel tudd hívni szüleidet. A volánnál sokszor attól függ, milyen munkatársat fogsz ki, van aki semmit sem tud. Elnézést, hogy "beleugatok" én nem kutyás ügyben hívtam őket, de akárhányszor hívtam valami miatt az évek során, mindig csak összevissza dadogtak, sokszor azt mondta a munkatárs, hogy megmondja őszintén, nem tudja, tegyek egy próbát. Hát, nagyon köszönöm...

Szóval szerintem emiatt semmiképp se pazarold el a pénzed a telefonodról. Ha más szívesen kölcsönadja, akkor hívd az övéről, de amúgy nem tudom, lehet-e nekik e-mailt írni, talán megpróbálhatod azt is.

2013. szept. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

nekem azt mondták, azért nem szeretnek több kutyát a buszon, mert ugatnak és nem akarják, hogy az idegen kutyák balhét csapjanak.

Azt én is kérdeztem, hogy olyankor mi van, ha az előző megállónál felszállt valaki, azt mondta a telefonban a hölgy, hogy akkor meg kell várni a következőt...

2013. szept. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a további válaszokat is.

A kutyákkal 100% hogy nem lesz baj, mert ismerik egymást, és mind a ketten nagyon jól neveltek.

Szóval engedelmesség, meg minden egyéb dolgot is tudnak, ami mondjuk a buszon tök felesleges, de tényleg nevelt kutyákról van szó.

Talán, ha mutatunk a sofőrnek egy trükköt felenged:D bár ehhez nem sok reményt fűzök.

2013. szept. 17. 20:56
 9/16 Akiteki ***** válasza:

Sajnos tényleg a sofőrtől függ. Van amelyik int, hogy menjek és nem ad jegyet a kutyának. Van, amelyik már egy kutyáért is hisztériás rohamban tör ki.

Múltkor a fiam jött haza két kutyával és közölte a b...marcú vele, hogy csak 1 kutya szállhat fel. Pici fiam (185 centis háromajtós szekrény) udvariasan megérdeklődte, hogy a másikkal addig mi a f...t csináljon? Nem volt a sofőrnek igazán válasza rá, nagy duzzogva felengedte őket.

2013. szept. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
hát, érdekesek ezek a sztorik. Hát, csak remélni tudom, hogy nem lesznek szemetek a sofőrök. De, csak nem fognak szívózni, mi tuti, hogy kedvesek leszünk, nagyon szépen fogjuk kérni, ha kell tényleg még trükköket is mutatunk neki, csak engedjen fel:) De , legvégső esetben marad a vonat, csak úgy Miskolcon is kell vagy egy órát gyalogolni, és azt se tudom, hogy az állomástól merre induljak, meg itthon is egy jó 45 perces séta lenne, busszal meg kb 5 perc lenne mint két helyen a séta:S
2013. szept. 17. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!