Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A buszon és a villamoson az...

A buszon és a villamoson az van kiírva, hogy "kutya külön menet (vagy vonal-nem tudom pontosan) jeggyel utazhat". Ez azt jelenti, hogy kutyának való jegyet kell venni, vagy kell venni egy sima jegyet a kutyának is?

Figyelt kérdés
Tudom, hülye kérdés, de még nem utaztam kutyával se buszon, se villamoson...
2010. febr. 17. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Városi járatokon általában külön menetjegy, ugyanolyan, mint az embereknek. Vonatra van "élőállat viteldíj", ami az ember jegyénél valamivel olcsóbb.
2010. febr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi :)))
2010. febr. 17. 15:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha bkvra gondolsz, ott ugyanolyan jegy kell mint az embereknek.
2010. febr. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Távolsági buszokon is azt hiszem, hogy külön kutyajegy van.
2010. febr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
távolságin kutyajegy van, bkv-n sima menetjegy.
2010. febr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szemét dolognak tartom, hogy mondjuk egy három kilós kutyáért ki kell fizetni 320 ft-ot, aki az öledben van és annyi helyet sem foglal el, mint egy kézitáska.Aki meg akkora cuccal utazik, mint 3 másik ember, nem fizet.Ez is a kutyások elleni dolgok közé tartozik.

Vidéki buszon már találkoztam nagyon rendes sofőrrel, aki a 4,5 kg törpe tacsimnak nem kért viteldíjat, csak annyit mondott, hogy aztán nehogy megharapjon valakit.

DE! Volt olyan is, aki nem engedett felszállni sem, mert nem volt szájkosár.

Ja, és IC vonaton NEM vihetsz kutyát, tilos.

2010. febr. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát igen. Még az is gáz h megveszem magamnak a 3800 forintos diákbérletet, a kutyámnak meg a 9800ast kéne... na persze.
2010. febr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Akiteki ***** válasza:

Teljesen normál jegy van a városi járatokon.

A távolsági buszokon és a vonaton van kutyajegy, ami kb. féláron van.

A bkv-n, ha egy zárt dobozban van, úgy tudom nem kell külön jegy.

Szájkosár viszont igen, hiába magyarázod hogy a 6 kilós kutyád nem fogja senki lábát lerágni.

Némelyik vidéki villamosvezető még szájkosárral sem engedett fel a villamosra. Debrecenben voltunk, kutyakiállításra mentünk és rossz volt a kocsim. Nem szállhattunk fel a villamosra, a bunkója egyszerűen nem engedte. Mentünk taxival. Visszafelé ugyanez volt a helyzet. Arrafelé még balkán van, nem európa.

2010. febr. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!