Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogadot már valaki örökbe...

Fogadot már valaki örökbe egyszerre két kutyát?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire nehéz egyszerre két fiatal, de nem kölyök vagy akár felnőtt menhelyi kutyát a családba szoktatni. Minden tapasztalat érdekel.

Előre is köszönöm :)



#kutya #család #nevelés #menhely #örökbefogasás
2013. szept. 18. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Tapasztalt kutyásnak sem feltétlen egyszerű.Sok mindentől függhet.


Az a két kutya ismerte-e egymást előtte,mert ha nem akkor nem csak az új helyet,de egymást is meg kell szokni,ami több idő és több energia főleg a gazda oldaláról.


Én mindenképpen először 1-el próbálkoznék,ha minden rendben és kiismerted a kutyát,és ő is otthon érzi magát és elfogadta a családot,akkor jöhetne második kutya.


2 kamasz kutya meg maga a pokol :D még 1 is néha.

Mindenképp felnőtt,de függne attól is,hogy milyen az előélete,hol volt eddig,mit lehet róla tudni,stb.

2013. szept. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
attól függ, nem egyszer látni h két kutya nagyon szereti egymást s együtt keresnek gazdit :)
2013. szept. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én :D

két nagytestű kutyát úgy, hogy addig még nem volt :P Egyik kettő másik három éves volt (ez ugye csak kb.). A menhelyen nem együtt voltak, csak a séták alkalmával találkoztak. Voltak nehéz pillanatok de nem bántam meg. Azóta egy év telt el, és nem csinálnak semmit a másik nélkül.

Nekünk anno azt mondták, hogy jobb ha együtt hozzuk el őket. Van sorstársuk, nincsenek egyedül az új helyen. És a második kutyunak nehezebb beilleszkednie a falkába. Vagy valami ilyesmi :) mar nem emlekszem pontosan de jobb nekik ugy ha egyutt illeszkednek be es ismerkednek az uj helyel.

2013. szept. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3. neked kb mázlid volt...


És ha a 2 kutya nem jön ki egymással,te meg egyiket sem ismered,hogy mire mit reagál,akkor mi van?


A te eseted az a tipikus "kivételek vannak" kategória.

2013. szept. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igaz nem egyszerre, de 3 hónap eltéréssel fogadtam örökbe a második kutyámat, úgy hogy épp egy ideiglenes is volt nálam, de az csak egy hétig szerencsére. Az első kutyám 9 hónapos volt, mikor a második hozzámerült kb. 15 hónaposan. Nem mondom, hogy egyszerű volt, főleg, mert a másodiknak a szocializóciója romokban hevert, mindentől rettegett, sokáig felém sem nyitott egyáltalán, emellett baromi önfejű még a fajtáján belül is (husky). A másik kutyám szerencsére viszonylag könnyen nevelhető, bár elég domináns tud lenni sokszor, de szépen lassan felnőttem a feladathoz. A huskyval suliba is jártunk, ahol azért ragadt rám pár hasznos dolog. A helyedben egy pár hetet várnék a 2 kutya elhozatala között, hogy az elsőt kicsit megneveld, kialakuljon a helye a családban, aztán jöhet a második.

Az enyéim amúgy elvannak egymás mellett, nem is nagy haverok, de nem is szoktak balhézni. Jelenleg egy 3. ideiglenes kutyus is van nálam. Így szép az élet:D

2013. szept. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném, hogy egy már megnevelt kutya nagyon sokat tud segíteni az új jövevény nevelésében, mert tőle is tanul az új kutya. A negatív szokásokat viszont nagyon hamar átveszik, sokkal gyorsabban, mint a pozitívat, úgyhogy ez szívás lehet. Pl. egyik látja, hogy nem kell behívásnál első szóra pattanni, másik sem megy, pedig magától menne, csak ott van előtte a rossz példa. És külön is foglalkozni kell velük, külön is sétáltatni, így tud a megfelelő kötődés kialakulni. 2 kutyára nem tudsz egyszerre annyira figyelni, főleg amíg még nem stabil a nevelésük.
2013. szept. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem kezdő kutyás vagyok és már volt egyszerre két kutyám, most is kettő van csak nem menhelyről és nem egyszerre kerültek hozzám...

Azért gondolkoztam el ezen, mert már sokszor láttam, hogy testvérel vagy együtt kerültek be a menhelyre és azoknak biztos jobb lenne együtt...viszont tapasztalatböl tudom én is h a kamaszkutyákkal nem egyszerrű....és abban is igazad lehet h a rosszat is eltanulják egymástól...még átgondolom :) azért köszi :)

2013. szept. 18. 17:59
 8/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Sokat foglalkoztam kutyákkal, mielőtt örökbefogadtam a két mostanit. Először jött egy 5 hónapos menhelyi szuka,az a tipikus egész nap elfekszik a kanapén típus majd 2 hétre rá egy ideiglenesnél lévő 10 hónapos kan border collie keverék, ami ugye örökmozgó. A lusta szuka kicsit mozékonyabb lett, rengeteget játszanak. Igazából mivel egyik kan, másik szuka, tökéletesen kijönek egymással. A szuka a domináns. Arra figyelni kell, hogy időben legyenek ivartalanítva. Nem egyszerű dolog egyszerre 2 kutyával, főleg mivel egyszerre 2 kutyának kell alapengedelmességet tanítani. Amúgy az tényleg igaz, hogy egyik tanul a másiktól, egymást erősítik.
2013. szept. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, és annyit még hozzátennék, hogy nem csak találomra rámutattunk két kutyára aztán hazavittük. Majdnem három hónapon keresztül kijártunk hozzájuk minden hétvégén (azért csak akkor mert pestiek vagyunk és a siófoki menhelyről vannak a kutyusok) és együtt sétáltunk alkalmanként 3- 4 órát.
2013. szept. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!