Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolognese, Yorkshire terrier...

Bolognese, Yorkshire terrier és Mopsz véleményekre vagyok kíváncsi, ti mit gondoltok róluk?

Figyelt kérdés

Mekkorára nő, kinek mi a tapasztalata, melyiket ajánljátok esetleg más mini méretű kutya (kivéve csivava) ötlete van-e valakinek stb.

Előre is köszönöm válaszotokat :)



2013. szept. 18. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Most szólok,nincs mini méret egyikből sem.Ha olyat látsz bárhol,hogy mini és extra mini yorki meg bármi,az mind szaporítós kutya,nagy eséllyel beteges,ideggyenge és semmiképp sem az a fajta,aminek mondva van és pénzt adsz érte.


Egy ilyen kutyus alsó árfekvésben is 80-90 ezertől indulnak és törzskönyvezettek...


Amit gondolok róluk: Agyon vannak szaporítva,már a tenyésztők sem igazán tudnak mit felmutatni,iszonyatosan felhígult a kutya állománya,az egészségük romokban hever.


A mopsz amúgy sem egy egészségbajnok,így őt semmiképp nem választanám.

A yorki,attól függetlenül,hogy pici,még terrier,sok mozgás,fegyelem és következetesség kell hozzá.


Kizárásos alapon marad a bolognese,de nagyok oda kell figyelni a kennelválasztásnál,mert bajok lehetnek.

2013. szept. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mini méret valóban nincs! Így ha mini és extra mini jelzővel ellátott kutyát látsz kerüld el nagy ívben.Beteg,selejtes kutyák sajnos.


Bolognese:

Bichonom van így a jelleme olyan lehet mint a 2 bichonomnak.

Barátságosak,szocializáció fontos! következetes nevelés.Szőrükkel kell foglalkozni (2 naponta alapos kikefélés és 1,5-2 havonta fürdetés)


Yorki:

Terrier ezért makacsak.Elég aktív kutyák.Következetes nevelés itt is kell.Nem lehet a kistestű kutyák cukiságának bedőlni,mert a fejedre nőnek!!


Mopsz:

nagyon hullik a szőre.Beteges fajta,hiába veszed jó helyről sok betegség így is fent áll.A túl hideget és a nagyon meleget sem bírják.


Azt jegyezd meg,mivel nagyon divat fajták (mopsz az nem) így sok a beteges kutya.

Csak és kizárólag jó tenyésztőtől vegyél kutyát! Áruk 70 ezer ft-tól felfelé.

A kutyát 10-15 évre választod így jó ha jó helyről van!


Kistestű kutyák még a törpe uszkár,törpe scnauzer,westie,spániel


Bár nem tudom mini alatt mit értesz pontosan mivel mini fajták nem léteznek!

2013. szept. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak a mopszról tudok véleményt írni,mert az van :)

beleszerettem és csak és kizárólag tenyésztőket kerestem meg,nekik tettem fel a kérdéseimet pl:fajtabetegség vagy örökletes dolgok..egytől egyig azt a választ kaptam,hogy nincs..És ezek tenyésztők voltak.Az első mopszom aranykoszorús mestertenyésztőtől volt..6 hónaposan ivartalanítás közben leállt a szíve.A mostani röfim szintén tenyésztőtől van,2x műtötték a szemét és még most se jó és a 3. műtétet már a szemész se javasolja mivel mindenhogy visszafordul a szemhéja.Allergiás,hipoallergén tápot kap és az se segít rajta.Most egy növekvő szemölcsöt kell leműtetnem a lábáról és szövettanra küldeni..A szemölcsről senki se tehet,de ha ezeket a jellemző mopszos dolgokat nekem valaki elmondja akkor lehet ma kutya nélkül élnék.Arról nem beszélve,hogy nyáron megakar fulladni a nagy melegben.Úgy gondolom,hogy amit ezzel a fajtával tettek az már nem nemesítés.Imádom,de sokszor sajnálom őt is és magamat is.A vedlésekről ne is beszéljünk :D porszívót kéne utána kötni :D

2013. szept. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Dönci91 ***** válasza:
nekem Yorkim van és elég önfejű,de kitartó munkával és szigorral meg lehet nevelni.sok trükköt és parancsot tanultunk már a kis szőrmókkal :) lehet,hogy csak én fogtam ki,de nem is olyan aktív mint hittem.ha egyedül van (míg dolgozunk) csak alszik.sétálunk egy hatalmasat és utána is alszik.itt ott játszik egy keveset,de nem rohangál meg ugrál mint egy őrült.nyugis kutya ahhoz képest,hogy csak 2éves.inkább flegmatikus mintsem agresszív más kutyákkal vagy emberekkel szemben.a gyerekeket nem igazán kedveli,de velük sem agresszív szépen arrébb áll ha már elege lett :) én nem cserélném le őt.a többi fajtáról nem tudok jóformán semmit.az igaz a mopszok betegesek hortyogósak és vedlenek veszettül,de attól még aranyosak.volt szerencsém Bolognese kutyuzhoz is de csak futtában,aranyosak barátságosak és szeretnivalók,de fehér szőrű kutyával sok gond van,gondolom én.de az amit előttem írtak,hogy csak 1,5-2havonta fürdeti a kutyát? addigra a fehérből szürke lenne...szerintem kicsit gyakrabban kéne,főleg lakásban tartott kutyát.mi 3hetente fürdetjük az állatorvos ajánlotta,mert ha gyakran van fürdetve kiszárad a bőre és kivakarhatja. kb.ennyi,sok szerencsét a kutyushoz. :)
2013. szept. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A fürdetéshez annyit,hogy a 3 heti fürdés teljesen tönkreteheti a kutya szőrét.Nem azonnal,de 4-5 éves korára majd mehettek a dokihoz a jó kis 8-9 ezer ft-os gyógysamponért.


ÉVENTE ajánlott 2-3-4x fürdetni a kutyát samponnal,az összes többi alkalom (akkor is ha szobakutya) nedves törölközővel áttörlés,vagy sima vizes mosás.


Nekem is szobakutyám van,igaz 30 kiló és staffordshire terrier,de őt is évente 3x fürdetjük samponnal és semmi baja nincs.Nem hullik a szőre és a saras időben is tiszta marad a lakás,mert vizes törölközővel töröljük csak át.

2013. szept. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok


igen, 1,5 -2 havonta vannak fürdetve! Nem szabad ettől sűrűbben,amikor 3-4 hetente fürdettem több évig azt hittem jó és kiszáradt a bőre nehezen jött helyre!!Inkább kibírom azt a + pár hetet,hogy szürke a fehér kutyám ami mellesleg utcán nem is látszódik csak a lakásban,mint hogy megint kiszáradjon a bőre,amit majd véresre vakar.Kössz,de nem.

2013. szept. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs tapasztalatom, de én Bolognese párti vagyok...én is ilyet szeretnék! A Yorki makacs és sokszor beteges. A Mopszról csak annyit tudok HORKOL még hozzá hangosan! Szóval BOLOGNESE!!!
2013. szept. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dönci91 ***** válasza:
igen az enyémnek is száraz volt a bőre.elvittem orvoshoz és ő adott sampont,azzal mossam meg 3-4hetente...2éves a kutyám és azóta semmi baja sem a szőrének sem a bőrének...azért megnézném azt,hogy egy hosszú szőrű Yorkyt sáros időben csak áttörölnéd.
2013. szept. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!