Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől vonyíthat a kutyám 1 napja?

Mitől vonyíthat a kutyám 1 napja?

Figyelt kérdés
2009. nov. 5. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Te mitől vonyítanál egy napig?
2009. nov. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ha kan egy tüzelő szukától is akár
2009. nov. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Esetleg fáj valamije.
2009. nov. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha komoly válaszokat akarsz kapni, több információt kellene leírnod. Pl. milyen fajta, kinti vagy benti, hány éves, félős-e, nem beteg-e, van-e a közelben, szomszédoknál szuka, változtattál-e mostanában az életén (költözés, új kutyaház, új táp, másik kutya emellé vagy éppen meghalt az eddigi társa, stb.) stb.


Millió és egy oka lehet, hogy vonyít szegény. Tulajdonképpen, ha a fenti dolgokat átgondolod, valószínűleg magad is rájössz az okára. Ha semmi indokot nem találsz, érdemes megmutatni az állatorvosnak, ki tudja, hátha ő rátalál a megoldásra.

2009. nov. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12:57 vagyok . eszembe jutott még valami: játszol vele mostanában eleget? A miénk mindig vonyít, ha éppen unatkozik. :=)
2009. nov. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Stafford és pitbull keverék, kinti, 9 éves, szuka, nem történt változás az életében, és jó az étvágya
2009. nov. 5. 13:07
 7/13 anonim ***** válasza:
A farkasoknál a vonyítás a falka összehívását jelenti. Kutyáknál nem tudom...
2009. nov. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

12:57 vagyok. Ötletek: 1.)fázik. Nézd meg, elég jól szigetelt, meleg és száraz-e a háza. Ha kijön, nem szügyig süllyed-e a hideg sárba? 2.)tüzel vagy tüzelni fog, izgatott. Ha így van, sokat nem tudsz tenni, csak foglalkozz, játsz vele amennyit csak időd engedi. Ugyanez a recept, ha esetleg 3.) unatkozik. 4.) éhes. Hideg van, kinti kutya ilyenkor sokkal többet eszik, hogy legyen elég energiája. Próbáld tartalmasabb kajával és emelt adaggal etetni (ha nem ezért sír, akkor is).

Ha ezek rendben vannak és még mindig vonyít, tovább gondolkozunk.

2009. nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kapott 3 lángost és polár pulóvert is adtunk rá... Nem egyfolytában vonyít csak mikor rájön, persze máskor nem csinált ilyet... Azt mondja anyum, hogy nyilván tüzel Ő szerinte
2009. nov. 5. 14:58
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

3 lángostól én is vonyítanék! A kutyának nem való lángos, képzelem, mennyire fájhat, görcsölhet a gyomra szegénynek. Ne etessétek ilyesmivel, ártalmas neki!

Ha 3 lángos után még egy polárpulóvert is rám húznának egész télre, én egyenesen idegösszeomlást kapnék.

Ne is kutasd tovább, hogy miért vonyít. Etessétek neki való étellel és szedjétek le róla a pulcsit, meg fog nyugodni.


A tüzelést pedig magad is könnyen megállapíthatod, rápillantasz a popsijára is nyilvánvalóan látszik, hogy tüzel-e.

2009. nov. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!