Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig vemhes egy kutya?...

Meddig vemhes egy kutya? Kuvaszom van.

Figyelt kérdés
Kb. 3 hete volt egy éves, most tüzel elöször. Ha jól tudom tavasszal és ősszel tüzelnek a kutyák. Tavasszal szeretnénk már pároztatni. Mikorra lesznek meg a kicsik? És mennyi kicsinye lesz egy kuvasznak?
2009. nov. 5. 13:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem így ne akard pároztatni, hogy nem ismered a fajtát. A kutyák fél évente tüzelnek. Van amelyik tavasszal+ ősszel, van amelyik télen+nyáron. Inkább olvass a kuvasz után a neten, és tájékozódj a témában.
2009. nov. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%

Kb 63 nap a vemhesség minden kutyánál, és egyáltalán nem ajánlott ilyen fiatalon elletni! Legfeljebb a harmadik tüzelés után! Általában fél évente tüzelnek, de pl az én kutyám 9 hónaponta és azt mondta az orvos, nem baj csak rendszeres legyen. Kölyke lehet neki 1-15 akármennyi. Lehet hogy egy sem jön össze, lehet hogy rekoder lesz... Ezt nem lehet megmondani, legfeljebb amikor már vemhes és elviszed ultrahangra.

És nem akarok én is megint pattogni, de remélem van törzskönyve, és nem azlrt mert egy sznobb hülye vagyok, hanem mert a kuvaszról amúgyis sok rossz tapasztalata van az embereknek, és valószínűleg az szaporítók miatt, akik körültekintés meg hozzáértés nélkül pároztatnak össze, vissza.

2009. nov. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%
És 1 szukától max. 3-4 alom, és 6 éves kor után sem hozunk le almot, és először szűrés mindenféle örökletes betegségre, és ha bármi nem stimmel, ivartalanírás. Mivel a Tied hobbi kutya, ezért az ivartalanítás alap kellene hogy legyen, nem tesz jót nekik az elletés.
2009. nov. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az kimaradt, hogy 2 alom között minimum 1 tüzelést ki kell hagyni!!!
2009. nov. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

Szerintetek érdekelni fogjana mi véleményünk ??

Csöppet sem , és ebből majd vita lesz mert nem fogja majd fel hogy ivartalanítani kell nem kutyát gyártani ész nélkül!Boccs ha nyers voltam!

2009. nov. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%
Ha érdekli, ha nem, legalább megpróbáltuk...
2009. nov. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
A hobbi kutyát is lehet pároztatni! És egy gyönyörű, jó féle kuvasszal lesz pároztatva. A kuvaszról meg az mond rosszat, aki nem tud kutyát tartani!!! Ugyanis annyi az egész, hogy a kuvaszt nem szabad megkötni és szeretni kell. De sajnos itt sokan ezt nem értik meg, mert az értelmi szintjük nem tart itt!
2009. nov. 6. 14:11
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem tett a kutya fajtájára megjegyzést! Azt próbálták elmondani, hogy amíg alapvető dolgokkal (úgy mint a szaporítás fogalma) nem vagy tisztában, nem kéne pároztatni a kutyákat. És törzskönyv nélkül meg egyáltalán minek?!

[link]

2009. nov. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
És az kimaradt, hogy valószínű nem viszed tenyésszemlére, szűrésekre.... ezek nélkül meg miért is akarsz pároztatni?!
2009. nov. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ha érdekli, ha nem, legalább megpróbáltuk..."


Nem érdekli. :(

2009. nov. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!