Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen pórázt használjak...

Milyen pórázt használjak cavalier king charles spánielnél? (5 hónapos)

Figyelt kérdés
Flexit vagy egy sima átlagos pórázt? Hámmal vagy nyakörvvel? És ezt hogy sétáltatás közben mindig melletted vagy mögötted haladjon a kutya ti betartjátok?

2013. szept. 19. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nyakörv és sima 1,5-2 méteres bőr vagy textil póráz.


Nálam mellettem van a kutya,de ha hagyom szaglászni akkor kicsit előrébb van de oldalt így szaglászhat a fűben :)

Ha pedig jönnek velünk szemben és kisebb a járda akkor mögöttem jön amíg elnem hagyjuk az embereket.


Kistestű kutyám van.

2013. szept. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az nem nagy poén a kutyának, ha mindig csak pórázon sétál, ezért ha teheted, akkor olyan helyen sétáltasd, ahol el lehet engedni. Ha van lehetősége szabadon szaladgálni és szaglászni, akkor az utcán való közlekedéskor megkövetelhető, hogy láb mellett menjen. Amúgy meg normál póráz és nyakörv.
2013. szept. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és mi a legjobb módja hogy ezt a lábnál sétálást elérjem? mert azt enyém vagy lemarad vagy előre megy..
2013. szept. 19. 15:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Még pici a trenírozáshoz,inkább csak azt ne hagyd,hogy húzzon.Nekem egy keményfejű terrier keverékem van,nála nincs pardon,viszont mindig van lehetősége póráz nélkül futkosni.
2013. szept. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A lábnál sétánál azt a szabályt kell betartani,hogy ahogy a feje a lábad vonala elé megy,azonnal fordulsz az ellenkező irányba.Amikor szépen halad a lábad mellett pedig kapjon jutifalatot.Hogy motiváltabb legyen,üres gyomorral,éhesen vigyed és jutalmazd.
2013. szept. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kiskutyát nem szabad nagyon sokat fegyelmezni, de inkább mögötted menjen, mint előtted, dicsérd sokat, ha jól sétál. Először sima pórázon tanuljon meg sétálni, ha később hozzá is szoktatod a flexihez. A hámot nem ajánlom, az szánhúzásra való, nem sétáláshoz.
2013. szept. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!