Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám anyát rávenni a...

Hogyan tudnám anyát rávenni a junior handling-re?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, és apa régebben nagy kutyás volt, színvonalasan tenyésztett (kiállítási kutyáékat, kisspitzet).

Apa nagyon támogatja a handlinges ötletem, azt mondja, ha belejövök, jó pénzszerző és kikapcsolódási lehetőség, mert imádom a kutyákat, a kiállításokat - viszont anya nem bírja ezt az ötletem, és mikor megkérdeztem, miért, annyi mondott, hogy "mert".


Nem tudok belőle normális választ kicsikarni, pedig tényleg komolyan gondoltam.


Valami segítség, hogy hogyan, milyen érvekkel tudnám rávenni? ://


2013. szept. 19. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy haragban váltak el apukáddal és azért "tilt" ettől, mert akkor jobban kapcsolatban lennél apukáddal? Mert lényegében ő támogat téged és lehet, hogy ez anyukádnak nem tetszik.


Igazából nem tudom hogyan tudnád rávenni, engem soha semmiben nem korlátoztak.

2013. szept. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Haragban váltak el, igen. Apával most a békülési korszakomban vagyok, két év után rávettem magam.


De anya mindig is ilyen "mindentől óvó" típus volt, de még egy kiállításra is alig enged el, és ő kiabál velem, hogy sosem leszek önálló. Na, itt a lehetőség! Felkértek egy handlingre, erre meg...

2013. szept. 19. 18:31
 3/10 A kérdező kommentje:

Meg azt szajkózza, ha örülne, hogyha jóban lennék vele, mert akkor még egy konfliktusforrás megszűnne (én).

Ez egy jó alkalom lenne rá, nem? apa nagyk iállító volt, adna tippeket, és van egy nagyon megbízható, igen szép border, akit megkértek, hogy felvezessek.

2013. szept. 19. 18:35
 4/10 sippara ***** válasza:
100%

Egy fontos apróság: hány éves vagy?


Ettől függetlenül szerintem jó ötlet, apuddal is ápolnád a kapcsolatot, kutyáznál is... nem értem, anyukád miért nem engedi :/ végülis nem drogozni akarsz eljárni, basszus :D

2013. szept. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

13 vagyok, áprilisban fogom tölteni a 14-et.

De könyörgöm, nem vagyok baba! Anyámat már akkor is kiverte a víz, mikor apa felajánlotta, hogy eljárhatok egy ismerőséhez INGYEN lovagolni, csak fel kell ülnöm a vonatra, és ő ott megvár az állomáson...


És Tatabányáról-Szőnyre mentem volna lovagolni, nem nagy a táv vonattal.

2013. szept. 19. 18:47
 6/10 sippara ***** válasza:
Kérd meg apukádat, hogy kísérjen el, így te tulajdonképpen apukáddal töltesz időt - aminek bizony örülni kell -, és úgy mellékesen eközben éppen handlinget tanulsz, vagy éppen kiállításon vagy. Hogy mi sül ki belőle később, az meg majd eldől, egyelőre csak mondd azt, hogy ez összehozna titeket apukáddal és kész. Ráadásul millió ember közé mész, normális kutyákkal találkozol, szóval nem egy tipikus haláltúra, nem kell féltenie semmitől :)
2013. szept. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Eddig is úgy volt, hogy apa visz...
2013. szept. 19. 19:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem anyukádnak nem a kutyázással van baja, hanem azzal hogy így több időt töltenél apukáddal, mint vele. Mondjuk szerintem ez elég kicsinyes dolog, amit csinál, de gondolom a féltékenység beszél belőle, sok szülő (az enyémek is) néha egy tini értelmi szintjén ragad :/

Próbálj megbeszélni anyukáddal, hogy ne aggódjon, nem fogod őt kevésbé szeretni, esetleg csináld azt hogy x időt apukáddal vagy, x időt pedig anyuddal, szervezz vele olykor-olykor egy csajos bevásárlást vagy valami kis kiruccanást, aztán akár megfűzhetnéd, hogy tartson veletek a kiállításokra. Szerintem egy szülőnek az elsődleges szempont a gyereke boldogsága, próbálj meg hatni rá, hogy ez téged nagyon boldoggá tenne ha nem marakodnának apukáddal és ki tudnának egyezni, hisz mégiscsak a kettejük gyereke vagy :) Sok sikert!

2013. szept. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Fannybaba8 ***** válasza:
Nekem szerencsére nagyon könnyen sikerült anyumat rávenni a handlerkedésre! 8szerencsére) de nem azért de én egy olyan versenyen sem voltam még ahol pénz díjazás lett volna JH-ba..
2013. szept. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Babber_Havanese ***** válasza:

Fannybaba8

Az apukája nem a JH-ra gondolt, hanem a későbbiekben ha megkedveli, belejön, és tehetséges, és komolyan foglalkozik majd handlerkedéssel illetve pénzért fog handlerkedni, akkor abból szép kis pénz gyűlhet össze. De mint handler gondolom ezt te is tudod.. :)

2013. szept. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!