Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyakran futok az erdőben a...

Gyakran futok az erdőben a kutyámmal, ám sajnos kullancsot nem ritkán találok benne. Mit tanácsoltok mi a legjobb védekezés ezek a paraziták ellen?

Figyelt kérdés
Nyakörvön és védőoltás mellett van más védekezési eszköz? Egyébként mennyire veszélyesek ezek ?

2013. szept. 20. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Sokféle fertőzést tejesztenek, babesiosist, agyhártya gyulladást, stb.

Nállunk legjobban az exspot vált be, mi is minden nap erdőbe járunk és ebben az évben egy kullancs sem ment beléjük.

2013. szept. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a cseppentés vált be a legjobban. Bár az állatorvos is elmondta, hogy bármit írnak a tájékoztatóba, szinte napra pontosan csak egy hónapig van hatása. Viszont amit mi használunk csak 800 Ft. Ennyit azért rá tudok áldozni azért, hogy biztosan ne legyen gond. (És eddig tényleg csak akkor volt 1 szem kullancsa, mikor túlléptük az időhatárt).
2013. szept. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Veszélyesnek elégé veszélyesek

Én sokat járok velük erdőben scalibor ami nagyon bevált (most az egyiken foresto van kísérleti jelleggel kulancsot nem találtam a kutyában mióta rajta van, viszont nagyon könnyen leesik a kutyáról.. 3szor is elhagytuk már és mivel szürke még megtalálni is nehéz :D )


Persze ez csak egy vélemény, sokaknak ez se válik be. Lehet a kutyáimat nem szeretik a kullancsok.

2013. szept. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a Foresto vált be, kistestű hosszúszőrű kutyán aki nyers kaján él(kevésbé szeretik a szagát az élősködők mintha tápos lenne) és állandó kullancsveszélyben van nap mint nap sajnos a séták során.Kókuszreszeléket is teszek a kajájába ugyanis a laurinsavat(baktérium, vírusölő és élősködő ellenes) ami a kókuszban van nem csípik ezek a dögök.

Van még Facebookon Pata Doki Nincskullancs cseppje-szájon át kell adni havonta 1x kb 10 hónapig elég és postaköltséggel együtt olyan 5-6 ezer forint.

2013. szept. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én valamilyen gyógynövényes nyakörvet használtam, sajnos elhagytam azóta, és azért kérdezem, hogy elég-e akkor megint egy ilyen nyakörvet vennem. Valószínűleg megpróbálom akkor megint és ha nem válik be megpróbálok valamilyen cseppet. Egyébként kölyök Malim van. Kösz a válaszokat !
2013. szept. 20. 13:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Én cseppet használok, nem túl olcsó de nagyon megéri. Kullancsot nem szoktam benne találni pedig van a környéken elég és erdőbe is szoktunk járni vele. Én ezt ajánlom és azon belül is a Certifectet.
2013. szept. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi is foresto nyakörvet használunk 8 hónapig véd,igaz,elég drága.


Eddig tökéletesen teljesített.

2013. szept. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Foresto leesik. Már láttam sulin is kiakasztva a kerítésre meg én is többször hagytam el. Persze lehet ez csak a nagyra vonatkozik.. de a 65centis akármilyenre állítom szétcsúszik valahogy..

Amúgy tényleg működik :D de mint a legdrágább bolhanyakörv könyörgöm ne essen már le a kutyáról.

2013. szept. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért nem rögzítitek a nyakörv végét valamivel? Mindjárt nem veszne el.
2013. szept. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én gyors kötözővel,amit villanyszerelők használnak azzal rögzítem a nyakörvet,és nem hagyjuk el :)
2013. szept. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!