Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámmal szerettem volna...

Kutyámmal szerettem volna engedelmességi vizsgát tenni, de én nem azokat a parancsokat tanítottam még neki kölyök korában ami oda le van irva. Baj?

Figyelt kérdés
Pl a Hozzám az nálam gyere ide ...

2013. szept. 20. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
A vezényszó vagy jel,nem számít,csak a végrehajtása a feladatnak.Arra is kell figyelni,hogy mindig azonos oldalon dolgozzon.Az mindegy,hogy jobb vagy bal.
2013. szept. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A kutya fajtája mindegy? Mert töbnyire németjuhászokat láttam videókon.
2013. szept. 20. 14:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni az adott vizsga szabályzatát. Ha meg vannak szabva a használható parancsok, és te mást használtál eddig, akkor sincs probléma. A következőt tedd:

1. Ha eddig nem tetted, vezess be az adott vezényszóhoz kézjelet. Ha a vizsga megszab kézjelhasználatot is, akkor már alapból olyat vezess be, ami megfelel.

2. Ha a kutya már végrehajtja a feladatot csak kézjelre, akkor vezesd be az új vezényszót úgy, hogy a kézjel előtt mondod ki.

3. Egy idő után elhagyhatod a kézjelet, és kész az új vezényszó. :)

2013. szept. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bármilyen kutyával mehetsz.
2013. szept. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
19%

Van ahol mindegy a fajtája van ahol nem mivel van egy pár engeledemességi vizsga fajta. Nem írtad hogy hol szeretnél vizsgázni.

Ha jól tudom IPOba pl nem is lehet csak törzskönyves kutyával versenyezni.. de persze van olyan ahol akármilyennel is nevezhetsz.

Ugyan ez van a parancsoknál

2013. szept. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Diesel hozzászólását annyiban javítanám, hogy bármilyen kutyával lehet IPO-zni, csak világversenyekre nem lehet nem törzskönyves kutyával menni.
2013. szept. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Milyen fajta vizsgát akarsz letenni?
2013. szept. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!