Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernit vagy leonbergit? Vagy...

Bernit vagy leonbergit? Vagy valami mást? Jó tenyésztők árak?

Figyelt kérdés
Olyan kutya fajtát keresek ami nagytestű és hosszú szőrű, szóval macis. Régebben a kauk tetszettek, de őket nemn lehet lakásban tartani és nem is tudnám megnevelni szóval lekellett mondanom róla. Viselkedésre legyen barátságos, könnyen szocializálható és nevelhető. A mozgás igénye legyen közepes napi másfél óra sétát tudok neki fixen biztosítani.Eddig két ilyen fajtát találtam ami megfelel ezeknek a kritériumoknak, de ha tudtok még hasonló fajtákat nyugodtan írjatok
2013. szept. 20. 21:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A bernáthegyi is hasonló szerintem. Sőt, a berni pásztornak nagyobb a mozgásigénye szerintem.
2013. szept. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ja és elfelejtettem, hogy fontos szempont az is, hogy ne egyen annyit, mint egy ló.Persze tisztában vagyok vele, hogy ezek a kutyák nem esznek keveset, de pl. az úfundlandi,landseer, bernáthegy havi három zsák jó minőségű tápot megesznek. Azért szempont, mert az volt anya kikőtése, hogy a saját pénzemből etetem ami húszezer forint és abból csak max ket zsák kaja jön ki.Az orvosi költségeket persze ő állja
2013. szept. 20. 21:31
 3/14 anonim ***** válasza:
20 ezer forintból nem kapsz törzskönyves kutyát. Amúgy leonbergit ajánlom ;)
2013. szept. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Leonbergi,a berni azért aktív kutya,hiába macis.


A leonbergi talán el van ennyi mozgással,de tenyésztőknél kérheted,hogy egy lustább egyedet szeretnél.

Jó tenyésztőt fejből nem tudok,de a neten biztos találsz értelmeset,az ára kb. 150e körül lehet.Vagy talán több.

2013. szept. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem a vétel árra szánom a huszat hanem az etetésre
2013. szept. 20. 21:42
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Ez nekem kicsit cinkes. Ha gyerek vagy, akkor tuti hogy "megbírkózol" egy kutyával? Egy átlagos fajtiszta kutya ára 150 ezer és ez felett van. Most a szüleid ezt úgy megveszik mint egy pár ezer forintos foci labdát?
2013. szept. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Anyira nem vagyok gyerek(17) és jelenleg is van egy kutyám ő egy ultra lusta vizsla nem mondom, hogy a fegyelem minta képe, de csak apró bajok vannak vele amiken már dolgozok és nagyon szépen haladunk
2013. szept. 20. 21:56
 8/14 A kérdező kommentje:
A vétel árat én spórolom össze a havi "zsebpénzemből) és nem is most szeretném hanem 1-2 év múlva, de addig is szeretnék választani egy fajtát, hogy mindent megtudjak róla esetleg élőben is találkozzak egy két példánnyal
2013. szept. 20. 22:01
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két leóm van. A kajamennyiség amit írtál irreálisan sok bármely fajtára is, habár nem tudom hány kilós kiszereléssel számoltál. Egy ekkora kutya kb. 600 grammot eszik naponta, ami nagyjából 1 zsák 20 kg-os tápnak felel meg egy hónapban. Felnőtt korban a havi 20 ezer tartási költségnek elegendő, ebbe még a parazita elleni védelem és az oltások is beleférnek. A kutyaiskola már nem. Kölyök korban viszont jobb minőségű, tehát drágább táp kell és van olyan életkor amikor akár 900-1000 grammra is felmegy a napi mennyiség. Ráadásul nyomni kell beléjük a zöldkagylót. Tehát egy leonbergit felnevelni sem olcsó. A vételárnál a 150 ezer 5 évvel ezelőtt volt általános, mára már inkább 180-240-et kérnek értük. Tenyésztő választáson majd akkor gondolkozz, ha már csak 1 évre leszel a vágyad beteljesülésétől, de ha gondolod, akkor visszatérhetünk a témára. Addig is nézegesd a honlapokat és a leonbergis rendezvényekre is elmehetsz. Kezdetnek ezt a két oldalt ajánlanám:

[link]

[link]

2013. szept. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszadó megírta a tutit. Berninél vigyázz,mert divat fajta lett,és ez a minőség rovására ment. Nézegess körül tenyésztőknél. Vedd fel velük a kapcsolatot.

Nekem 6 éve Leom van. Az első év meghatározó a felnevelés szempontjából. Ott aztán nem lehet spórolni.

Sok sikert a választáshoz :)

2013. szept. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!