Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának kan vagy szoka...

Első kutyának kan vagy szoka kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Lehetőségem van befogadni egyy pumi kölyköt, de nem tudom, a kan vagy a szuka lenne a megfelelő választás?

2013. szept. 20. 22:48
 1/7 Babber_Havanese ***** válasza:
100%

Attól függ mennyire vagy karakteres, erős kisugárzású, határozott ember.

Én kezdő kutyásnak, főleg egy ilyen energikus fajta esetében a szukát ajánlom, és mindezek mellé még azt, hogy vidd kutyaoviba, kutyasuliba, és ha időd engedi és meglátod jó móka, sportolj vele! Agility egy remek sport, és a pumik nagyon jók benne! :)

A kan mellett az szól, hogy bújósabbak mint a szukák (általában) de ez az adott kutya személyiségétől is függ! Azonban ott vannak a hormonok, amik miatt nehezebben kezelhetőbbek egy bizonyos kor után.


Sok sikert! :)

2013. szept. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, merre laksz? Mert én is szeretnék egy pumi kölyköt. :)
2013. szept. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Inkább a kölyök/egyed vérmérsékletétől függ. Egyes szukák, akármelyik fajtában, sokkal nehezebben kezelhetőek, mint a kanok. Szóval leginkább egyedfüggő. Mondjuk egy puminál tök mindegy szerintem, egy rottinál már kevésbé..
2013. szept. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A kutyatarási "feladatokba", hogy heti kétszer viszem erdőbe túrázni. Kutyaiskolába tesómmal együtt vinném (neki is van kutyája). Egyébként 13 éves vagyok, és délutánonként szoktam futni. Az a kutyának jó, ha napi egyszer futok vele?
2013. szept. 21. 09:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha néha elmész vele futni (séták mellett) szerintem nagyon boldoggá tennéd :)
2013. szept. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát ugye naponta megyek futni, de ha nincs rá egyik nap lehetőségem, akkor is 2 naponta megyek. Akkor majd elviszem magammal a kutyát is :)
2013. szept. 21. 10:07
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem kant válassz.
2013. nov. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!