Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbefogadási napon totál...

Örökbefogadási napon totál kikészültem! Normális vagyok?

Figyelt kérdés

A kutyusom egy éve pusztult el sajnos, megöregedett. Mostmár úgy éreztem, hogy újra elfogadnék egy kis társat, nem emlékeztetne mindenben a régi barátomra, ezért elmentem ma egy örökbefogadási napra a városomban.

Annyira megérintett a dolog, hogy a könnyeimet nyeltem folyamatosan és közben úgy éreztem mindenki hülyének néz. Hogy lehet választani? Volt rengeteg még kölyök kutya, de felnőttek is, akiknek kevesebb az esélyük. Mindegyik játékos volt, szívesen bújt, a gondozók feltettek pár kérdést az életvitelemről és a felnőtt kutyák közül rá is mutattak párra, hogy ők tökéletesek lennének nekem. A picikből meg nyilván majdnem azt faragok még amit akarok az adottságait leszámítva.

Besokalltam és kutya nélkül jöttem haza. Rájöttem, hogy ez így nekem nem megy. Megannyi pici szempár és mind arra vár, hogy valaki hazavigye. Ha tehetném elhoztam volna az összeset. Anno egy alomból (4-5 kölyökből) kiválasztani az én kutyámat sokkal könnyebb volt, mint így több tucatot látni egy helyen.

A kérdésem azokhoz szól, akik menhelyről hoztak el kutyát! Ti hogyan viseltétek? Hogy választottatok? Kölyök vagy felnőtt kutyát lenne érdemesebb elhozni?

Szeretnék olyan valakit "kimenteni" onnan, akinek kevés esélye lenne új gazdira találni, még is szerethető.



2013. szept. 21. 10:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Ha olyat szeretnél kimenteni, akkor válassz egy fekete, kicsit idősebb kutyát. Azok szinte egyáltalán nem mennek.

Én menhelyen voltam eddig 2x kutyát sétáltatni, én nem készültem ki, inkább örültem, hogy pár ebnek 1-2 vidám órát szerezhetek.

2013. szept. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
bárkit hozol ki,jól jár.A felnőtt kutyáknak akkor is kisebb az esélyük,ha nagyon szépek,mivel a többség kölyköt akar.Én kép alapján választottam ki ideiglenes befogadásra a kutyám.Senki sem vitte volna ki,mert felnőtt volt fekete és loncsos,de annyi kedvesség sugárzott belőle,hogy úgy ėreztem,muszáj segíteni rajta.Amikor megérkezett,alig nyomott néhány kilót,olyan sovány volt,de hihetetlenül kedves és hálás.Végül úgy láttuk nagyon megviselt ahhoz,hogy tovább menjen,gazdihoz,īgy maradt nálunk.Szóval a lényeg,hogy láss benne valamit,ami megfog.A tekintete,a története,bármi,mert Ő lesz a Te kutyád.
2013. szept. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
Aki ilyen helyre elmegy kutyát választani magának, az nem azon meditál, hogy milyet ÉRDEMES elhozni, hanem nagy valószínűséggel rátalál arra az egyre, amelyiknél megdobban a szíve, hogy "ő az, aki kell nekem ".
2013. szept. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az örökbefogadott kutyám kép alapján szerelem volt első látásra, és utána az sem érdekelt h a legproblémásabb kutyát hozom el (mert azt elmondták h miben vannak úgymond hiányosságai a kutyának). Érdemes fénykép alapján már célirányosan odamenni a kiszemelt menhelyre h arra a kutyára tudjál fókuszálni, őt tud és akard megismerni. Én biztos felnőtt kutyát hoznék el - nekem mind a két örökbefogadottam felnőtt volt, volt simán vásárolt kölyköm és olyan is aki nálam született de kötődés kialakulásában semmi különbség nincs.
2013. szept. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a kérdésedre a választ, de borzasztó onnan hazajönni, ezt már én is tudom. Legszívesebben az összeset hazavinné az ember.
2013. szept. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én amúgy érdekes módon nem tudok kép alapján választani. Nekem annyira a kutya lénye, kisugárzása számít, hogy szinte tök mindegy, hogy néz ki. Egyszer egy alig 3 kilós kiskutyát vittünk haza a barátommal az utcáról, végigzokogtam az utat, a kiskutya nagyon beteg volt, sajnos meg is halt. Nagyon csúnya volt szegénykém fizikailag, de a lényeg gyönyörű volt. Pedig alapvetően nekem a nagytestű kutyák jönnek be. Ehhez képest 2 kutyám épphogy közepes testű:D Én azt mondom, hogy megtörténik a szerelem, ha elmész egy menhelyre.
2013. szept. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
5ös vagyok. Igen egyébként, sokan ott rontják el a kutyaválasztást, hogy külső alapján választanak. Aztán a többségük visszakerül a menhelyre, vagy az utcára, mert hát közben a jelleme meg nem olyan, mint amilyenre számítottak. Elég szörnyű ez.
2013. szept. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A kép nagyon sokat tud mutatni a kutya egyéniségéből,nem véletlenül kelnek el könnyebben az olyan kutyák,akiknek van egy jól sikerült fotójuk.
2013. szept. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Én teljesen besokalltam. Nekem minden kutya kedves volt és mindegyiket tudtam volna sajátomként szeretni. Ezt el is mondtam az egyik menhelyes hölgynek, aki azt mondta sokan vannak így ezzel, de ők igyekeznek megtenni mindent, hogy segítsenek a választásban. Azt tanácsoltak látogassam meg őket többször a menhelyen és talán valamelyik majd jobban a szívemhez nő, mint a többi, addig is ők még gondolkoznak azon, hogy kik jöhetnének nekem szóba és e-mailben tartjuk a kapcsolatot, küldenek képeket.

Amikor az előző (fajtatiszta) kutyámat vettem, akkor bementem a kiskutyák közé, leguggoltam és az egyik gyakorlatilag a nyakamba ugrott azonnal szó szerint. Nem is tágított mellőlem. Kicsit ismerkedtem mindenkivel, de annyira egyértelmű volt, hogy ő kiválasztott engem, hogy szerelem volt első látásra. 2 hét múlva, amikor mehettünk érte, akkor ismét körbe lettem puszilva, nem volt kétségem afelől, hogy jól választottam. :)

Ma az örökbefogadó napon (nem a menhelyen volt), bármelyikhez odamentem, az boldogan ugrott a nyakamba. Gyakorlatilag mindenhol azt éreztem, hogy "engem vigyél haza", így nehéz a döntés. :)

Nekem nem a külseje számít és lényegében a kora sem. Az számít, hogy tényleg olyat szeretnék elhozni, akivel amellett hogy egymásra találunk (az én lelkemet nem nehéz megérinteni, így ezt nem tartom kritériumnak), még olyan is, aki már nehezen találna másik gazdit. Nekem ez fontos!


Egyébként a fekete kutyák kifejezetten tetszenek, így bár hallottam róla, hogy ők esélytelenebbek, nem értem miért. :)

2013. szept. 21. 11:13
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Utána meg persze jön a telefonos infó gyűjtés és a személyes találkozás.
2013. szept. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!